2737
2734
عنوان

آلبالو پلو با مرغ سایو 😋😋

950 بازدید | 15 پست

آلبالو پلو 😋  با مرغ
یه غذای خوشمزه که خودتون میتونید با کم و زیاد کردن شکر این غذا رو ترش یا ملس یا شیرین درست کنید  من خودم طعم شیرین و ملس رو دوست دارم
این غذا رو با گوشت چرخکرده  قلقلی هم  میتونید درست کنید  که من دوسش ندالم😶
ته دیگمون هم یکم زیادی برشته شد در حال کربن شدن بود که خاموش کردم 🤣🙈 حتما درست کنید و ازین غذای تابستونی  لذت ببرید

مواد لازم برای دو نفر و نیم

برنج سه پیمانه

مرغ به تعداد نفرات  من سه تا ساق رون پختم

البالو حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم

شکر دو سوم لیوان

زعفرون ابکرده  و کره

خلال بادوم

سیب زمینی قرتی برای ته دیگ

# آلبالو پلو با مرغ
برنجتون رو خیس کنید
مرغ ها رو با یکم آب و پیاز و هویج و یکن نمک و زردچوبه بزارید نم نم بپزه

حالا آلبالو ها رو  بشورید دونه هاش رو با کمک یه نی دربیارید  البالو ها رو بریزید داخل یه قابلمه کوچیک شکر اضافه و با شعله کم بزارید نم نم اب بندازه و بپزه و به غلظت برسه یکم  بعد خاموشش کنید خنک بشه بعد محتویات قابلمه رو خالی کنید داخل یه صافی( من الک استفاده کردم) زیرش یه کاسه باشه که شهدش جدا بشه

حالا اب رو جوش بیارید یکم نمک بریزید برنج رو داخلش نیم پز کنید یه کوچولو دون بردارید برنج رو و ابکش کنید
ته قابلمه روغن و یکم زعفرون ابکرده بریزید و سیب زمینی ورقه شده بچینید بعد یه لایه برنج بعد یکم از البالوها بریزید و یکم زعفرون ابکرده و یکم شهد البالو  دوباره برنج  آلبالو زعفرون و شهد دوباره برنج
تا برنج تموم بشه بعد ته استکان ابجوش دور قابلمه بدید دم بزارید اول یه دو سه دقیقه شعله یکم زیاد دم بیوفته بعد کم که نم نم بپزه و دم بکشه
مرغا که خوب پختن از اب دربیارید
یکم روغن و یکم کره بریزید داخل تابه و یکم پودر زعفرون بعد با شعله خیلی کم نم نم بزارید مرغا توش سرخ بشن
بعد البالو پلو رو تو دیس بکشید مرغای خوشمزه رو هم کنارش سرو کنید  یکم خلال بادوم رو از قبل خیس کنید و توی یه مقدار کم روغن در حد گرم شدن رو حرارت تفت بدید و روی البالو پلو بریزید خلال پسته هم میتونید استفاده کنید
بسیار خوشمزه

اگه دوست دارید زیاد شیرین نباشه و ملس باشه مقدار شکر البالو ها رو کم کنید
نوش جان💋😘😋😋

پیج آشپزی من در اینستاگرام ashpazi_‌ba_sayoo@

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

با گوشت عالیییه . خیلی خوشمزه ست

روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم باچشمهایی درشت که همه ی دنیا را زیبا میبیند عاشقانه زندگی میکند، تنفر برایش بی معناست، مهربانی را یادش میدهم، اعتماد راهم...یادش میدهم همه دنیایش را با مادرش قسمت کند، حتی خطاهایش را،آن وقت هیچ وقت تنها نمی ماند ...نمیگویم دخترم بترس ازمردها می گویم بترس ازگرگها، مردهاکه گرگ نیستند، پدرت فرشته ای است که روزی خدا او را فرستاد و روح تنهای مرا لمس کرد و نگذاشت ، تنهابمانم....روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم اما بسیار قوی تر، بسیار بخشنده تر، بسیار مهربان تر و بسیار صبور تر...
اره دیگه سلیقه ایه  من با گوشت دوست ندارم با مرغ دوست دارم🤗

راستش تاحالا با مرغ نخوردم. از بچگی با گوشت قلقلی خوردم.  شوهرم که تاحالا نخورده بود حس میکرد بدمزه ست. . از وقتی خورده عاشقش شده. واقعا عالیه

روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم باچشمهایی درشت که همه ی دنیا را زیبا میبیند عاشقانه زندگی میکند، تنفر برایش بی معناست، مهربانی را یادش میدهم، اعتماد راهم...یادش میدهم همه دنیایش را با مادرش قسمت کند، حتی خطاهایش را،آن وقت هیچ وقت تنها نمی ماند ...نمیگویم دخترم بترس ازمردها می گویم بترس ازگرگها، مردهاکه گرگ نیستند، پدرت فرشته ای است که روزی خدا او را فرستاد و روح تنهای مرا لمس کرد و نگذاشت ، تنهابمانم....روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم اما بسیار قوی تر، بسیار بخشنده تر، بسیار مهربان تر و بسیار صبور تر...
2738
خوبه ننه دستت درد نکنه  ولی چرا اینقدر چرب و چیلی کردی😁

😍😍😘😘😘

اصلا چرب و چیلی نبود تو عکس اینجوری افتاده 

پیج آشپزی من در اینستاگرام ashpazi_‌ba_sayoo@
2706