2726

خدابیامرز ۳ سال پیش فوت کرد

مادر پدرم

قدیمی بود، درس نخونده بود اما شرف و ادب داشت

زمینگیر شده بود اما تا وقتی که حتی خودش می تونست چهار دست و پا راه بره حاضر نمیشد کسی کمکش کنه در واقع نمی خواست به کسی زحمت بده

۴ تا عروس داشت

وقتایی که عموهام شبا میومدن بهش سر بزنن

تا ۵ دقیقه مینشستن بهشون میگفت بلند شید برید خونتون زن و بچتون تنهان

یه بار یادمه به یکی از عموهام گفت یا نیا یا وقتی میای خانمت همراهت باشه 

تو زندگی هیچ کدوم از عروساش دخالتی نمی کرد

خوارکیای خودشو نمی خورد نگه میداشت ما نوه ها که می رفتیم میداد به ما

چندسال پیش یکی از زنعموهام یه بیماری سختی گرفت که برای درمان اوند تهران

مادربزرگم سال اخر عمرش بود

زنگ زد به زنعموم و گریه کرد

گفت از وقتی رفتی انگار یه تیکه از قلبمو کندی بردی

مادربزرگم اون ور کریه می کرد زنعموم این ور

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خدابیامرزش جاش تو بهشت باشهه....حالا همه این صفاتو برعکس کن میشه مادربزرگ من (مادرِپدرم)😐😂

چو قناری به قفس یا چو پرستو به سفر؟                                 هیچ یک من چو کبوتر نه رهایم نه اسیر🙂                                  چیزی که وحشتناک بود حس می کردم                                                 نه زندهِ زنده هستم نه مُردهِ مرده  💔بهترین هرکس اون چیزیه که خودش دوست داره‌یه زوج جوون دیدین نگید " عه تو که از همسرت خیلی سرتری"دوستتون یه لباس خرید نگید "رنگ بهتر نداشت؟" و...بقیه که نباید به سلیقه ما زندگی کنن!کاری نکنیم که اطرافیانمون از ترس حرفای ما قید دوست داشتن هاشونو بزنن..تو زندگی آدما همیشه مرز های باریکی وجود دارن بین رک بودن و بیشعوری ، بین احترام و چاپلوسی ، بین اعتماد به نفس و خود شیفتگی ...این مرزها تعیین کننده ی بزرگی آدماست یادشون بگیریم.
2728

کلا برعکس مادر بزرگ من😐

تا توان داشت رید به زندگی همه

خوب شد زمان مختار فضای مجازی نبود وگرنه دار و دسته اوباش کوفه هشتگ میزدن:نه به اعدام شمر_نه به اعدام عمر بن سعد_نه به اعدام حرمله.🙌 (شهید آرمان و شهید عجمیان نحوه شهادتتان تا مغز استخوانم را سوزاند😓)

خونه ی با صفایی داشت

شوهرشم زود از دست داد و تو یه بیمارستان کار خدماتی کرد تا بجه هاشو بزرگ کنه

وقتی رو تخت بود و همه دورش بودیم و دیگه نفسهای اخرش بود زنعموهام یعنی عروساش بالای سرش زار میزدن و حلالیت ازش می طابیدن

وقتی فوت کرد هیجی نداشت اما سر همون تسبیح و حا نمازش عروساش سر و دست میشکستن که یادگاری نگه دارن ازش...

گاهی میگم کاش همه ی مادر شوهرا مثل اون بودن

روحت شاد مامانبزرگم...

کلا برعکس مادر بزرگ من😐 تا توان داشت رید به زندگی همه

دقیقاااا 😂😂😂ماشالله یه توان و اعصاب جنگیم داشت تا لحطه اخر که نگو باور کن روح هیتلر تو وجود این بشر بود 😂

چو قناری به قفس یا چو پرستو به سفر؟                                 هیچ یک من چو کبوتر نه رهایم نه اسیر🙂                                  چیزی که وحشتناک بود حس می کردم                                                 نه زندهِ زنده هستم نه مُردهِ مرده  💔بهترین هرکس اون چیزیه که خودش دوست داره‌یه زوج جوون دیدین نگید " عه تو که از همسرت خیلی سرتری"دوستتون یه لباس خرید نگید "رنگ بهتر نداشت؟" و...بقیه که نباید به سلیقه ما زندگی کنن!کاری نکنیم که اطرافیانمون از ترس حرفای ما قید دوست داشتن هاشونو بزنن..تو زندگی آدما همیشه مرز های باریکی وجود دارن بین رک بودن و بیشعوری ، بین احترام و چاپلوسی ، بین اعتماد به نفس و خود شیفتگی ...این مرزها تعیین کننده ی بزرگی آدماست یادشون بگیریم.
2706