عنوان

سر خدا کلاه نذارّ

341 بازدید | 14 پست

ما اول باید رابطۀ‌مان را با خدا درست بکنیم،

قبل از تنظیم رابطۀ‌مون با هر چیز دیگه ای

. تحت تأثیر این رابطه تمام اتفاقات زندگی ما شکل می‌گیره

رابطۀ‌مان حالا با خدا چه‌جوریه ؟

مردانه، صادقانه، خالصانه، درست، یا می‌خوایم سر خدا رو هم کلاه بگذاریم؟

ببین شما با یک نفر زندگی بکنی، معامله کنی، همسایگی کنی، همکاری کنی، بالاخره 

دستش مییاد شما باهاش چه‌جوری هستی، چقدر مخلص‌اش هستی، چقدر طرفدارش هستی، چقدر دشمن‌اش هستی، چقدر دوستش داری، چقدر برایش مایه می‌گذاری، تا کجا برایش مایه می‌ذاری؟

از کجا به بعد دیگر برایش مایه نمی‌گذاری؟ می‌فهمد اینها رو از شما. آها! این برای ما مایه نمیذاره. این اونجوری که باید باشه نیست.

خدا که دیگر خیلی بهتر از هر کسی می‌فهمه ما باهاش چه‌جوری هستیم. یا می‌خوایم سر خدا رو هم کلاه بذاریم؟

ما باید رابطۀ‌مون با خدا را در اولویت قرار بدیم و توی این رابطه سر خدا کلاه نذاریم!

سر خدا کلاه نگذاریم. خدا را فریب که نمی‌شه داد که!

با خدا باید روراست بود. قشنگ برو باهاش مناجات بکن بگو خدایا راستش برای من زیاد تو اهمیت نداری، ولی می‌دونم مهم هستی.

دوست دارم منم به تو اهمیت بدم ها! ولی متأسفانه نمی‌دم. مشغول هستم. درگیر هستم. راستش و بگو! مناجات کن باهاش.

من آدم بدی هستم برای تو، بله این بدی‌ها رو دارم. دانش‌آموز دانش‌آموز ضعیفی باشد برای معلم، معلم بدش نمییاید.

معلمی که معلم باشد می‌گه عیبی نداره کار می‌کنیم با هم. عیبی نداره ما گنهکار باشیم، بد باشیم، ضعیف باشیم، غافل باشیم، ولی خائن نباشیم! صادقانه باهاش در میون بذاریم.

ولی معلم ببیند دانش‌آموز می‌خواهد سرش کلا بذاره، بگه ببین من اینجا دارم وقتم و برای تو صرف می‌کنم، حالا تو می‌خوای سر من و کلاه بذاری؟ ما چند تا مثل تو بزرگ کرده باشیم خوبه؟

توجیه نکن دیگه، بگو نخوندم، بگو حواسم پرته، بگو دلم بیرونه . من هم می‌خوام با تو کار کنم دیگه. من اصلاً اومدم اینجا با تو کار کنم.

برای بعضی‌ها خداوند متعال پنجاه ساله منتظر یک مناجات مخلصانه است از اونها. نمی‌شنوه. نمیاد دو کلمه با ما حرف بزنه. خب بگو وضعت و. مشکلاتت و حل کن با خدا.

عیبی نداره ما گنهکار باشیم، بد باشیم، ضعیف باشیم، غافل باشیم، ولی خائن نباشیم!

صادقانه باهاش در میون بذاریم...

علیرضا پناهیان

سلسله جلسات با موضوع خودنمایی درسته؟

خیلی قشنگه...

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
چقدر تایپیکات عاااااااااالیه  خدا خیرت بده  لطفا هرموقع در این موارد مطلب گذاشتی منو صدت ...

بانوجان سعی کردم تگتون کنم در مطالب دیگه اما نشد هر چی اسمتون و زدم... گفتم اینجا بهتون اطلاع بدم. 

چرا😔😔☹☹ ممنون عزیزم

نمیدونم بانوجان... اسمتون و که میزنم تو لیست نی نی سایت نمیاد... این از مشکلات سایته گمانم، چون دیدم بعضی افراد دیگه ام این مشکل و دارن موقع تگ کردن. 

در هر صورت از پروفایل میتونید بقیه مطالب و ببینید.   

عیب نداره از متناتون تو گروه های دیگ استفاده کنم؟

من مدتها بود نبودم معلومه عیبی نداره این مطالب بعضی هاش نوشته منه بعضی هاشم از متن سخنرانی های اساتیده... زیرش هم معمولا می نویسم

2706