2733
2734
عنوان

نامادری یا مادر ناتنی

1729 بازدید | 23 پست

من یه نامادری هستم.و البته یه مادر هم هستم.

چندتا تاپیک زدم که در مورد دردهام بگم.

بگم شاید زنان که همجنس من هستن بیان و کمی مرهم‌به دل من بذارن.

اما...

این آخرین تاپیک‌ من در خصوص موضوع نامادریه.

این تاپیک رو هم ساختم شاید شبی از شبها یه نامادری تازه وارد و ناامید بیاد و سرچ کنه نامادری.

که بلکی یه حرف خوب بشنوه که مرهم دل خسته اش باشه.

دوست نامادری عزیزم.

پست های بعدی منو بخون.و اگر حال دلت کمی فقط کمی خوب شد ته دلت من رو دعا کن که عاقبت بخیر بشم.

من یک نامادری هستم.نامادری ها مادرانی هستند که به اندازه یک مادر و حتی بیشتر انرژی صرف میکنند اما هرگز به اندازه یک مادر ستایش نمیشوند.نه تنها ستایش نمیشوند که حتی گاهی ...اما خدایی دارم که قدردان من است...

منم یه نامادری هستم و‌البته یه مادر

اتفاقا دیشب تاپیکاتو داشتم میخوندم که وسطش نت گوشیم قطع شد و بعدم دیگه گمت کردم

لا حَوْلَ وَ لاقـُوّةَ إلّا باللّهِ الْعَلِيِّ  العَظيمِ لامَلْجَأَ وَ لامَنجا مِنَ اللّهِ إِلّاٰ إِلَيْهِ.هيچ دگرگوني و نيرويي جز به خداوند والا و بزرگ تحقق نمي يابد و هيچ پناهگاه و جايگاه نجاتي از خدا جز به سوي خدا نيست.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مادر ناتنی عزیزم.

ما نامادری ها تنهاترین گروه زنها هستیم.

ما زنها همگی میتونیم درک کنیم درد مادرشوهر.خواهرشوهر.

درد شوهر بی محبت.درد وابستگی شوهر به کار.

درد بی پولی درد نامادری و و و و ...

ولی ما زنها هیچ وقت درد بچه شوهر و شوهر وابسته به بچه رو درک نمیکنیم.

عزیزم اگه تا امروز هنوز پیش کسی درددل نکردی از این به بعد هم درددل نکن.چون جز درد به دردهات چیزی اضافه نمیشه.

اگر مشاوره نرفتی نمیگم نرو برو ولی انتظار زیادی نداشته باش.

تنها کسیکه تو رو میفهمه خداست.

اینو از ته دلم میگم.

خداست که میدونه تمام اون احساسات ظریف زنانه ای که توی وجود همه زن ها قرار داده توی دل تو هم هست.

خداست که میدونه احساسات پاک تو که از طرف بقیه اسمش حسادته واقعا جنسش چیه!این حسادت واقعا از کجا اومده.

هیچ وقت خودتو ملامت نکن که احساس خوبی نسبت به بچه همسرت نداری.و البته از اون طفل معصوم هم انتظار نداشته باش تو رو مادر خودش بدونه.اونم ملامت نکن.

عزیزم تو از مادر بالاتری.اینو فقط خدا میدونه.

من اعتقادم اینه که اگر بهشت زیر پای مادران است پس چی زیر پای نامادران قرار میده؟نامادری ای که بدون هیچ توقعی و بدون هیچ منبع انرژی ای و بدون هیچ تشکری چشمش رو به همه خواسته های خودش میبنده و با احساسات دلش میجنگه و یک انسان رو در دامن خودش پرورش میده.

نامادری یک بزرگ انسانه که میتونه فارغ از احساسات غریزی محبت کنه.

من یک نامادری هستم.نامادری ها مادرانی هستند که به اندازه یک مادر و حتی بیشتر انرژی صرف میکنند اما هرگز به اندازه یک مادر ستایش نمیشوند.نه تنها ستایش نمیشوند که حتی گاهی ...اما خدایی دارم که قدردان من است...
2731

نامادری عزیزم.

من چندین ساره که این نقش رو دارم.

تجربیات خودم رو در اختیارت میذارم شاید به دردت بخوره.

برای بدست آوردن محبت شوهرت با بچه هاش نجنگ.

تو بزرگتر از اونی هستی که با بچه ها سر محبت بجنگی.

مطمئن باش اگه شوهرت طرفدار تو باشه بدون جنگ بهش میرسی.اون محبت تو به بچه هاش رو خواهد دید و حتما شیفته ی تو میشه.اما اگر محبت کردی و شیفته ی تو نشد نه تقصیر توه نه تقصیر اون بچه ها.بلکه شوهرت نابیناست.

باورکن.شاید عشق بچه هاش کورش کرده.

نمیدونم بخاطر این رفتارش در آینده چه اتفاقی براش میفته.خدا خیرش میده که پدر فوق العاده ای بوده یا خدا مجازاتش میکنه که دختر مردم رو با هزار امید و آرزو به خونه خودش آورد و محبتش رو ازش دریغ کرد.

نمیدونم شاید خدا در آینده همین بلا رو سر دختر خودش بیاره که بفهمه با دختر مردم چه کار کرده.شایدم نه.

تو کار خدا نمیشه دخالت کرد.

فقط اگر به این نتیجه رسیدی که شوهرت نابیناست ناامید نشو.یه چشم بینای توانا تو رو میبینه.

از محبت به بچه های شوهرت دست نکش ولی تند هم نرو.هر چقدر در توانت هست نشون بده.خودتو خسته نکن چون حرف یه روز دو روز نیست.حرف یه عمره.

نامادری جان.

عزیزم اگر از زندگیت ناامید شدی.اگر خسته شدی فقط به خدا توکل کن.

هیچ وقت به خودت اجازه نده که بخوای دنیای کسی رو خراب کنی.

من همیشه از گریه های پنهانی بچه شوهرم می ترسم.

اینو توی ذهنم دارم که کاری نکنم از دست من به خدا پناه ببره.وای اون روزی که یه بچه آهش به آسمون بره.

همونقدر که مواظبی ته دلت هم قرص باشه که خدا گریه های شبانه تو رو هم میبینه و از آه تو کن فیکون میکنه.

خدا مثل این بنده هاش نیست که فقط به فکر بچه هستن.

خدا مثل شوهر تو نیست که سیاست نداره و بلد نیست بین بنده هاش عادلانه رفتار کنه.

تو مواظب رفتارت با اون امانت خدا توی دستات باش مطمئن باش خدا خودش طرفدار توه.

شوهرت هم حتما از زور مشکلات و بدبختی روزگار اینطور رفتار میکنه.ولی ببین اون حق نداره تو رو اذیت کنه به هر دلیلی.به هر دلیلی.حتی دلیل پدر بودن اون هم توجیهی برای آزار تو نیست.مطمئن باش چوبش رو میخوره.

نامادری عزیزم.

اگر خودت بچه داری همیشه جلوی چشمت باشه که نه عمر دست خودته و نه اتفاقات زندگی.

جوری با بچه همسرت رفتار کن که اگر یه روز خودت بالا سر بچه هات نبودی خدا یکی مثل خودت رو به سراغ بچه هات بفرسته.

واقعا دنیا کوچیکه.و عجیب زمین گرده.

مطمئن باش هم اون مردی که با همسرش بدرفتاری میکنه یه روز میاد دخترش همسر یه مرد دیگه میشه.

و خدا به اون دختر رحم کنه که نخواد چوب کارای پدرش رو بخوره.

پس تو هم به فکر بچه های خودت باش.

نامادری عزیزم.

حتی اگر یه روز خسته شدی.از کوره در رفتی.دوباره شروع کن.خودتو ببخش و بدون خدا هم خیلی مهربونه.مخصوصا با امثال ماها.

ما که اینقدر تنهاییم و فقط به عشق خدا داریم به خلقش خدمت میکنیم.

ما نه فقط پاداش نمیگیریم.نه فقط تقدیر نمیشیم.بلکه حتی شاید تحقیر بشیم.تنبیه بی دلیل بشیم.متهم بی گناه بشیم.

اینو بدون خدا ما رو خیلی دوست داره.

چون ما خودمون انتخاب کردیم که یه بچه بی پناه رو زیر بالهامون بگیریم.و فقط با نیروی ایمان اونو بزرگ کنیم.

چون انتخاب کردیم ارزش داره.وگرنه اگر اجباری بود زندگی ما ارزشش کمتر بود.

2738

در پایان امیدوارم کسانیکه از دنیای نامادری ها هیچی نمیدونن تاپیک منو با حرفای بدشون خراب نکنن.

با تشکر.

منم یه نامادری هستم و‌البته یه مادر اتفاقا دیشب تاپیکاتو داشتم میخوندم که وسطش نت گوشیم قطع شد و بع ...

ممنونم که وقت گذاشتی تاپیک های منو خوندی عزیزم

ممنونم که وقت گذاشتی تاپیک های منو خوندی عزیزم

چقدر منطقی و آروم حرفای دلتو نوشتی، حرفایی که درددل خیلی از نامادریهاست ، ان شالله خدا کمکمون کنه

لا حَوْلَ وَ لاقـُوّةَ إلّا باللّهِ الْعَلِيِّ  العَظيمِ لامَلْجَأَ وَ لامَنجا مِنَ اللّهِ إِلّاٰ إِلَيْهِ.هيچ دگرگوني و نيرويي جز به خداوند والا و بزرگ تحقق نمي يابد و هيچ پناهگاه و جايگاه نجاتي از خدا جز به سوي خدا نيست.
چقدر منطقی و آروم حرفای دلتو نوشتی، حرفایی که درددل خیلی از نامادریهاست ، ان شالله خدا کمکمون کنه

خدا کمک میکنه.

2706