2726
عنوان

خوردن جگر در بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 90572 بازدید | 31 پست
هویج که اشکالی نداره!
اما خوردن جگر ممنوعه.....
بابا چرا قاطی میکنید....ویتامین آ گیاهی که مشکلی نداره ویتامین آ حیوانی که جگر منبع غنی ازش هست در بارداری ممنوع است....
نه بخاطر هورمون هاش لزوما"......

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

قرارم نیست هرکی جیگر میخوره سر بچه اش بلایی بیاد....
مامانای ما همه نمیدونستن و میخوردن....
اما اتفاق واسه یه نفر میفته....
اگه یک درصدم باعث نقص عضو بشه میگن نکنید اونکارو....
این دلیل نمیشه بیایم بگیم من خوردم و هیچیم نشد پس بخورید.....
2728
جگر مرغ چی اونم ضرر داره سوپش خ خوش طعمه من از یه نفر یاد گرفتم ماهی یه بار درست می کنم
خداوندا شرمسارم که بر درو دیوار شهرم همه جا نام توست اما دریغ از اینکه در رفتار و کردارها بتوانم ترا بیابم
به حرف اینو و اون که هی میگن این ممنوعه نخکرید فلان جیز ممنوعه توجهی نکن دکتر من و همین کلاس امادگی زایمان که میرم گفتن فقط سه ماه اول بخاطر احتیاط نخورید تو ماههای بالاتر جگر گوسفند و بخورید هیچ ایرادی نداره بلکه سرشار از اهن و فولیک اسیده،اهنی که از طریق غذا دریافت مبشه کجا و قرص اهن کجا اگه اینجوره هیچ مواد مقوی نخوریم فقط قرص بخوریم که جبران بشه!
در کل تو خوردن هیچ چیز زیاده روی نکن و خودت و از چیزی محروم نکن منکه حسابی هوس جگر کردم و قراره همسری بگیره درس کنم
برای رسیدن به موفقیت هیچ آسانسوری وجود ندارده مجبوری از پله ها بری ...
هویج که اشکالی نداره! اما خوردن جگر ممنوعه..... بابا چرا قاطی میکنید....ویتامین آ گیاهی که مشکلی ندا ...

تنها ویتامین A موجود در 100 گرم جگر، چندین برابر بیشتر از میزانی است که در بارداری به آن نیاز دارید.
اما تنها ویتامین A موجود در جگر نیست که باید دلیل پرهیز شما از آن باشد؛ متخصصان می گویند جگر گوسفند یا مغز آن که از خوراکی های محبوب ایرانی ها هستند، در خود باکتری «لستریا» دارند و بر جنین در حال رشد اثر منفی می گذارند، حتی می توانند باعث یا مرده زایی شوند.
چه چیزهایی مثل جگر مضر هستند؟ 
درست است که مصرف هویج در بارداری ممنوع نیست اما اگر برای تقویت خودتان هر روز یک لیوان آب هویجمی خورید، با دریافت بیش از اندازه ویتامین A به جنین تان آسیب می زنید. پس بیشتر مراقب خوراک تان باشید.

سلام من ماه سوم بارداری بودم جگر خوردم افتادم به خونریزی... اگه میخواین در طول بارداری اتفاقی پیش نیاد و استرسی نداشته باشین به حرف دکترتون گوش بدین .. هویج و جگر گوسفند و مرغ بیشتر از فوایدش ضرر داره باعث سقط یا مرده زایی میشه امیدوارم که مامانای باردار به سلامتی فارغ بشن و نی نی شون صحیح و سالم باشه

به حرف اینو و اون که هی میگن این ممنوعه نخکرید فلان جیز ممنوعه توجهی نکن دکتر من و همین کلاس امادگی ...

وای من خیلی هوس جگرکبابی کردم سه ماهو تموم کردم و توی ماه چهارمم .چی کارکنم؟

یک چیزهایی هیچ وقت عادی نمی شود بچه دار شدن مثل یک جادوست...مثل افسانه ای شیرین و عجیب وغریب که سخت می شود باورش کرد.آخرچطور می شود یک دفعه مادرشد.همین که نقطه ای تپنده را نشانت میدهندومیگویند این بچه شماست. همه چیز تغییرمی کند.دستت رامی گذاری روی شکم وحس میکنی ازهمین حالا بایدقوی ترباشی.بایدمحافظت کنی از این نقطه تپنده کوچک.بایدحامی اش باشی.همراهش باشی.شروع به تکان خوردن که می کندفکرمیکنی دیگرخودت نیستی.دیگرپاهایت روی زمین نیست.لذتی وجودت را میگیرد که با کمترچیزی قابل قیاس است.باگذشت هر روز و هرماه چقدر عاشق تری میشوی.چقدر قلبت برایش می تپد.  برای اویی که هیچ نمیدانی چه شکلی خواهد بود.چشم هایش  دهانش  انگشت هایش. ازهمین روزهاست که نگرانش می شوی.که چرا تکان نمی خورد.چرا نمی چرخد.چرا با لگدهایش نمی گوید من اینجام. بارداری مثل یک جور جادوست  جادویی که همه چیز راتغییر می دهد.جادویی که تورا تغییر می دهد ودیگر اسمت را برای همیشه عوض می کند.بعد از این کسی هست که تور را مادر صدا خواهد کرد ماااااااااااااااادر

وای  ما ک رفتیم بیرون خانوما. من کباب ترک سفارش دادم    خوردم هی دیدم طعم نداره  از بس توش قارچ و دلمه زده بودن فقط طعم همینارو حس میکردی ک من انقد  فکر کردم چرا طعم گوشت نمیده تا فهمیدم جگره.... دوروز گذشته خدارو شکر چیزی نشد و لکی چیزی ندیدم.  من نصف نون باگت رو خوردم سیر شدم پر جگر هم نبود از بس توش مخلفات ریخته بود.... جیزی نمیشه  ک بجه ها؟😢😢

2706