2737
2734
عنوان

نظرتون راجع به اسم مهراب چیه ؟؟

1399 بازدید | 19 پست

پسرم تا 20 روز دیگه به دنیا میاد و در انتخاب اسمش مرددم.

محمد مهراب یکی از گزینه هامون هست.

نظرتون راجع به این اسم چیه ؟؟

اول از همه دلایل علاقه ی خودمون به این اسم رو بگم.

معانی بسیار متنوع و زیبایی داره که زیباترینش هست :

دارای چهره ی درخشان چون خورشید

از نظر بعضی زبانشناسان محراب عربی که در قرآن هم اومده معرب همین مهراب هست.

پس هم یک اسم ایرانی محسوب میشه و هم قرآنی که برای من یک نکته ی مثبت محسوب میشه.

به قول شاعر : آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری :)

بعضی ها میگن قدیمیه ، این مسئله خیلی برام مهم نیست. بیشتر برام مهمه که زیاد نباشه و خاص باشه که خب من تنها مهرابی که میشناسم مهراب قاسم خانی هست و کس دیگه ای رو به این اسم ندیدم تا حالا. (البته اخیرا شنیدم که نام یک خواننده هم هست) 

به هر حال از نظر من اسمی نیست که زیاد بشنوی در اطرافیان.

و نکته ی آخر هم اینکه به خاطر وجود کلمه ی مهر خیلی خوش آهنگ به نظرم میاد.

حالا لطفا کمممممممک 

ای دوست قبولم کن و جانم بستان / مستم کن و از هر دو جهانم بستان / با هرکه دلم قرار گیرد بی تو / آتش به من اندر زن و آنم بستان

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

اسم های دیگه آپشن های اینو ندارن آخه 

ای دوست قبولم کن و جانم بستان / مستم کن و از هر دو جهانم بستان / با هرکه دلم قرار گیرد بی تو / آتش به من اندر زن و آنم بستان
بد‌که نیس ولی قدیمیه واسه دهه ۶۰ هست اسمای قشنگتری ام هست

قدیمی بودنش برام مهم نیست خیلی. بیشتر اینکه خاص و کم باشه برام مهمه

2738
از اسم ترکیبی متنفرم

سلیقه ایه عزیزم 

من هر اسمی که بذارم قطعا یک محمد سرش اضافه میکنم :)

تنها کسی که فردا صداش کنه محمد مهراب تویی  بقیه میگن ممد😊😂

نه احتمالا خودم هم مهراب صداش کنم ولی همین که اسمش به اسم محمد مزین بشه و اگر خواست در آینده به این اسم صداش کنن کافیه

راستی محمد ماهان هم یکی از گزینه هامونه

ولی باباش محمد مهراب بیشتر دوست داره

به خاطر معنیش

2706