2726
عنوان

رسمای عجیب غزیب خونواده همسرتون چیه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 146132 بازدید | 2150 پست
گرم حتی اگر تخت طلا هم بردید واسه عروستون بردید تاجیه کا با سرخودتوت زدزد سربلندی شناس اما بخدا قسم ...

سلام عزیزم شب چلیه از ما بود، ما اوردیم برا عروس 

اونا مبارک اوسون اوردن همون کادو قرمزهایی که دیدی

⚘تونستم کمکی به شما دوست عزیز کنم ' !!یه فاتحه برا پدر مهربونم بخونید .....⚘بدترین روز شهریور۹۹👌🌺
شما دوران عقد چله ای و عیدی چی بردید واسه عروستون؟؟؟ بخدا تعجب کردم مگر عروس چله ای میاره واسه داما ...

سلام 

عزیزم کی چله ای اورد برا داماد 

ما پدرم اجازه نداد شب چله بریم همدان، اونا را دعوت کردبم خونمون

اونا هم گفتن ما رسم داریم برا داماد مبارک اوسون میاریم، یعنی برا داماد کادو میاریم، برا ما روسری و چادر رنگی اوردن، یه دیس کوچیک شیرینی زبان،نصف آجیل خوری آجیل،با دو تا شاخه نبات و یه کله قند و یه سینی بزرگ نان محلی گرد و بزرگ که پر از روغن بود

برا داماد هم تن پوش حمام،ساعت، پیراهن آوردن

⚘تونستم کمکی به شما دوست عزیز کنم ' !!یه فاتحه برا پدر مهربونم بخونید .....⚘بدترین روز شهریور۹۹👌🌺

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

شما بی احترامی کردید که مناسبتارو نرفتید شهر عروستون میدانستید حتی عید فطر و افطاری و غیر مبعث هم ه ...

عزیزم 

اولا یه بار دعوت میکردن،خانواده ای هستیم که بدون دعوت حتی خونه برادر و خواهرم خودم نمیریم

درثانی مهر ۹۶عقد کردن و ۱۵اسفند۹۶عروسی کردن

مهر و آبان که محرم وصفر بود ،بعدشم عیدی نداشتیم بجز شب چله که دعوت شون کردیم برا شام و ناهار خونه مون

اونا هم خدا خداسته ۴۰نفر بیشتر اومدن

چقد اینو دیدم خندیدم مانکن چی میگه😂😂😂😂😂چقد سنگ تموم گذاشتین. هندونه رو ببین 😂😂😂😂برا همینا م ...

۷دا را شکر عروس نیستی مادمازل 

2728
عزیزم شمام خرج آنچنانی نکردی در یه حد بودین کاملا با عروستون

ای جونم

حق داشتیم خرج آنچنانی نکنیم

۴۵نفر نفر بخوای از بیرون ناهار بگیری و ۴۵نفر شام از بیرون ،دیگه اجازه نمیداد بخوای خرج اضافی کنی

درضمن شب چله را خونه پدرعروس میبرن و شام با پدر عروس بود ولی پدرم اونقدر از رفتار خانواده ایشون ناراحت بود سریعا گفت جمع اش کنید .

توان ما همین بود ، اگه هم بیشتر میخواستیم کنیم حیف بود هر چیز لیافت میخواست

ایشون عروس دوم بودن ، برا عروس اولی  کل میوه آرایی ها را داده بودیم بیرون ، اما خب اینا ترجیح دادیم خودمون انجام بدیم و خرجی نکنیم .

خوب این ربطی به همدانی بودن نداره خانواده عروس شما کادو ندادن به بحث شخصیه بخدا قسم به جز کادو بیام ...

خب الان شما میگی شام رفتیم خونه پدر شوهرم، درحالیکه ما رسم داریم  بعد عقد پدر عروس باید زیر پای دخترش گوسفند بکشه و مراسم عقد را تالار بگیره و شام بده

انصافا حالم بد شد . ولی خدایی کسی که دخترشو واسه عقد کنون میبره شهر داماد خیلی مسخره اس . عروسی می ...

جات خالی 

پنج شنبه هفته قبلش پدرم گفت اگه وایه عقد دوست دارید برا دخترتون خرید بشه بیارید شهر ما،چهارشنبه اومده بود شهرمون خونه عمه اش،پنج شنبه صبح زود با عروس عمه اش اومدن خونه مون بریم خرید  تاظهر خونه ما موندن ناهار خوردن ،بعد عمه اش زنگ زد گفت بچه ات گریه میکنه بیا،عروس عمه اش رفت ،ما موندیم و یه دختر عقد نکرده  بیچاره مادرم هی یواش به داداشم میگفت این چه وضعه اشه این دختر بزرگتر نداره ؟؟؟

خب ما خرید کنیم اونا هم باید خرید کنند برا تو

رفتیم بازار به قرآن احد و واحد حتی پدرش پول بهش نداده بود،ما همه وسیله که گفت خریدیم آخرش پدرم گفت عروس خانم شما هم حلقه داماد را تقبل کنید گفت شرمنده چول نیاوردم  

زنگ زد پدرش ، نمیدونم چی گفتن بهم،به پدرم گفت بابا شما حلقه مجید را بخرید پدرم گفته حساب میکنم  کل خرید مجید شد یه حلقه که اونم پدرم داد،۱۰ روز بعد عقد با تماس خود برادرم که داشت از خجالت دق میکرد پیش بابام پول حلقه را کارت به کارت کردن

عزیزم اینایی که گفتی ربطی به همدانی بودن ندارم احتمالا خانواده عروستون ارزش برای شما قائل نشدن. ما ...

دلیلش را نمیدونم

فقط روز خواستگاری پدرم گفت این درست نبود پسر مردم را بکشید داخل خونتون، اونم به مدت شش ماه، یه بار هم نپرسید خانواده تو کجا هستن

درضمن ، مهم نیست ارزش قائل باشن یا نه، اونا برا دخترشون ارزش قائل نبودن، رسم جهاز گفتن مداریم در عوض مهریه را کم میگیرن 

ما عروسی درخانواده و فامیل نداریم که مهریه ملک و سکه بالا ۳۵۰تا نداشته باشه ، تنها عروس ایشون هستن که پدرش گفت شما جهاز بدید با عروسی مهریه ۱۴سکه   ما خودمون زدیم زیر خنده 

مادرم تو دلش گفت خدا راشکر میشه طلاق داد  

ولی پدرم ناراحت شد گفت برا دختر خودتون ارزش قائل بشید کردیم ۷۲تا ولی بعد پدرش گفت نه ۶۰تا 

به این میگن ارزش قائل شدن ،نه اینکه مهمونی نکردن و غیره

عزیزم شما چون به قول خودتون با میل نرفتین جلو انقد دید بد دارین و اوناهم خب حسابی چرتو پرت گفتن بهتو ...

عزیزم یه جا بیار که گفته باشم همدانی ها 

همه جا گفتم خانواده عروس 

تهمت و افترا کار درستی نیست

من خودم همدانی نیستم ولی شما یجوری از خودتون و کاراتون تعریف میکنی که آدم فکر میکنه همدانیا چجور آدم ...

من به حرف اون بنده خدا کار ندارم ولی وقتی ازدواج بین دو شهر متفاوت میفته این رسم ها خیلی اختلاف برانگیز میشه

و بعضی ها این وسط یکه تازی میکنن مخصوصا که طرف مقابل کنار بیاد 

یه رسم هایی پیدا می‌کنند که زمان عروسی مادر بزرگا ی خودشون منسوخ شده

ما یه فامیل داریم با یه پسر از یه شهر دیگه ولی تو یه استان ازدواج کردن

طرف دوماد رسم دارن موقع خرید عروس برای فامیلای عروس کادو بدن و برعکس دختر هم باید به خانواده شوهر بده

یا کلا تو شهر پسر جهاز با مرده

تو شهر دختره جهازو دختر میده چهار پنج تا تیکه مرد میده 

حالا ببین پدر دوماد چی می‌گفت

می‌گفت ما رسم داریم شما برا ما کادو بخرین مثلاً برای من پارچه کت شلوار برای زنم طلا برای بچه هام و نوهام و عروس دامادام هر چی دوست دارین یعنی دقیق می‌گفت 

چون شما رسم ندارین ما برای خانواده عروس کادو نمیخریم دیگه

یا حالا که شما رسم جهاز دارین خب شما بخرین ما دیگه تیکه نخریم آخه ما رسم نداریم شیر بها بدیم 

بهش میگفتن خب بابا شما که کلا باید برا پسرت جهاز بدی 

می‌گفت نه دیگه اینجا رسمه عروس بده

وزن اولیه ۱۱۱.۶۰۰  🤕😮‍💨😬  وزن هدف ۷۰ کیلو😍🥰 هدف اولیه تا فرودین ۱۴۰۳ ... ۹۵ کیلو. 😎😎😎من می تونم💪💪💪💪   تیکر هدف اولیمه                   کاش این مردم می‌فهمیدند حالی که پریشان است آرامش میخواهد نه سرزنش😒😔 اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  نگران فردایت نباش _خدای دیروز و امروز ، خدای فردا هم هست._ما اولین بار است بندگی میکنیم ولی او بی زمانی است که خدایی میکند ! _ اعتماد کن به خدایی اش ...
گرم اکثرا همدانی ها این رسم و دارن چند وقت پیش تاپیک زدم دوست داشتی بخون شما که میخواید دختر بگیرید ...

درو از جونت ما غلط کردیم بخوایم خودمون رفته باشیم گرفته باشیم 

خودشون دوختن و بریدن

به طر بریده امام حسین قسم میخورم، ما اونقدر شوکه شده بودیم که تحقیق نکردیم، یعنی وقتی شرایط را دیدیم همه سکوت کردیم شام قرمه سبزی دادن ،اومدیم دو تا ماشین بودیم،فقط گریه میکردیم ،وقتی رسیدیم خونه تا صبح مادرم میخوابید بیداررمیشد میگفت کاش دروغ باشه، کاش کابوس باشه

پدرم میگفت کاش یکی بیاد بگه همه اینا شوخی بوده

تقریبا ساعت ۱۰صبح بود که زنگ زدن دانشکده مادرم را بردن بیمارستان من رسیدم اتاق عمل بود

یکی از مویرگهای مغزی پاره شده بود، بدبختی وسط عمبل ایست قلبی هم کرده بود ، خدا سر هیچ مسلمونی نیاره چه بدبختی ها که نکشیدیم 

چه شب هایی که تو راهروهای بیمارستان صبح نکردیم

خدا جلو چشم هیچ دختری نیاره بحق چادر خاکی حضرت زهرا

وقتی مادرم از اتاق عمل و ریکاوری بعد ۸ساعت آوردن بیرون ، دکترش گفت بیا بالا سرش با مادرت صحبت کن ببین تو را میشناسه ،این شناختن بعد از عمل خیلی مهمه، هزگر چی باهاش ثحبت میکردم میگفتم مامان منم فقط نگاه میکرد،اون موقع بدترین لحظه زندگی ام بود

من دلم با این عروس صاف نمیشه ،در ظاهر خوب هستیم اما در باطن داغونم ،گذشته از جلو چشامون نمیره بیرون

درو از جونت ما غلط کردیم بخوایم خودمون رفته باشیم گرفته باشیم  خودشون دوختن و بریدن به طر بری ...

وقتی ازدواج بین دو شهر متفاوت میفته این رسم ها خیلی اختلاف برانگیز میشه

و بعضی ها این وسط یکه تازی میکنن مخصوصا که طرف مقابل کنار بیاد 

یه رسم هایی پیدا می‌کنند که زمان عروسی مادر بزرگا ی خودشون منسوخ شده

ما یه فامیل داریم با یه پسر از یه شهر دیگه ولی تو یه استان ازدواج کردن

طرف دوماد رسم دارن موقع خرید عروس برای فامیلای عروس کادو بدن و برعکس دختر هم باید به خانواده شوهر بده

یا کلا تو شهر پسر جهاز با مرده

تو شهر دختره جهازو دختر میده چهار پنج تا تیکه مرد میده 

حالا ببین پدر دوماد چی می‌گفت

می‌گفت ما رسم داریم شما برا ما کادو بخرین مثلاً برای من پارچه کت شلوار برای زنم طلا برای بچه هام و نوهام و عروس دامادام هر چی دوست دارین یعنی دقیق می‌گفت 

چون شما رسم ندارین ما برای خانواده عروس کادو نمیخریم دیگه

یا حالا که شما رسم جهاز دارین خب شما بخرین ما دیگه تیکه نخریم آخه ما رسم نداریم شیر بها بدیم 

بهش میگفتن خب بابا شما که کلا باید برا پسرت جهاز بدی 

می‌گفت نه دیگه اینجا رسمه عروس بده

ولی من در عجبم از این همه کوتاه اومدن شما بابات می‌گفت این تو این پسرم 

براش عروسی میگیرم و یه سرویس طلا تمام 

وزن اولیه ۱۱۱.۶۰۰  🤕😮‍💨😬  وزن هدف ۷۰ کیلو😍🥰 هدف اولیه تا فرودین ۱۴۰۳ ... ۹۵ کیلو. 😎😎😎من می تونم💪💪💪💪   تیکر هدف اولیمه                   کاش این مردم می‌فهمیدند حالی که پریشان است آرامش میخواهد نه سرزنش😒😔 اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  نگران فردایت نباش _خدای دیروز و امروز ، خدای فردا هم هست._ما اولین بار است بندگی میکنیم ولی او بی زمانی است که خدایی میکند ! _ اعتماد کن به خدایی اش ...

اینکه واسه پسرشون و عروسشون هییییییچ ارزشی قائل نیستن ولی دامادو میزارن تخم چشمشون و به پسرشون و عروسشون میگن باااااید به دامادمون نهایت احترام بزاری حتی اگه بهتون بی احترامی کرد یا شوخیه بد کرد چون بااین کار باعث سربلندیه خواهرت میشی اگه اینکارو نمیکنید پس نیاید خونه ما😃

2706