2737
2734
عنوان

بنظرتون از لحاظ اخلاقی چه تفاوتی بین کشتن یه حیوان و یه انسان هست؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1441 بازدید | 138 پست
 موافقم از دیدگاه انسانی که معتقده اشرف مخلوقات هست و و اسمان ها و دریاها مسخر اونن مسلما این ق ...

من به عنوان یک آتئیست بهت میگم انسانیت و بی دینی رابطه خاصی با هم ندارن ، آتئیست بودن رسیدن به نتایج خاصیه در مورد پیدایش جهان ، فقط همین ، هیچ قانون و آیینی هم نداره . اونی هم که میگه دین من انسانیته الزاما آتئیست نیست ، ممکنه اونلی گاد یا اگنوستیک باشه ، یک انسانه که بدون دین نمیتونه زندگی کنه یک سری قوانین باید باشن که بهش بگن درست چیه غلط چیه ، خودش مدل انتخابی خاصی برای زندگیش نداره . 

سعی کردند ما را دفن کنند ، غافل از آنکه ما بذر بودیم .                                                                                       چگوارا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

با اینکه جزو کاربرای مورد علاقت نیستم ولی اومدم نظرمو بدم😁😁😁😁

اگر حیوان کشی به منظور ازار و اذیت باشه با کشتن انسان فرقی نداره ولی اگر برای خوراک باشه جزوی از چرخه طبیعت محسوب میشه

خوندم عزیزم اونم یه نگاه واحد هست از پنجره ای دیگه 

برای من یک دریچه جدید بود به زندگی 

از چرتکه تبدیلم کرد به لپ تاپ

سعی کردند ما را دفن کنند ، غافل از آنکه ما بذر بودیم .                                                                                       چگوارا
2731
برای من یک دریچه جدید بود به زندگی  از چرتکه تبدیلم کرد به لپ تاپ

برای من همه زندگی و اتفاقاش یه حلقه است

بدون شروع بدون پایان ولی بشدت موزون

مثل سمفونی هست

نت ناموزون حذف میشه و همون نت توی یه موومان دیگه میدرخشه

😁
من به عنوان یک آتئیست بهت میگم انسانیت و بی دینی رابطه خاصی با هم ندارن ، آتئیست بودن رسیدن به نتایج ...

معرکه بود

برای بعضی ها مثل من خدا باید باشه چون من بلد نیستم بدون تصور خودم توی بغلش ، زندگی کنم

خدا مفر منه و به هر نامی خونده بشه برام بغله

😁
معرکه بود برای بعضی ها مثل من خدا باید باشه چون من بلد نیستم بدون تصور خودم توی بغلش ، زندگی کنم خ ...

نگاهت معرکه است 

یکم بیشتر به خودت اعتماد کن 

بدون اتکا یه حس ناب آزادی وجود داره 

دلشوره و غم کمرنگ میشه 

نمیتونم وصفش کنم باید خودت تجربه کنی

با اینکه جزو کاربرای مورد علاقت نیستم ولی اومدم نظرمو بدم😁😁😁😁 اگر حیوان کشی به منظور ازار و اذی ...

عزیزم:))

من شمارو میشناسم . همسرتون پزشکن و یه دختر 11 ساله دارین که خیلی خوب تربیت شده!

راستش کاربرای مورد علاقه که گفتم از روی لیست دوستانم بود! بقیه تو ذهنم نبودن 

خیلی برام محترم و دوس داشتنیه نظراتتون:)

2738

هیچ فرقی نیست

زندگی ای که در آن امید و دوستی و عشق و گل و شعر و موسیقی هست نمی‌تواند پوچ باشد😌♥️🌿 /من یک عاشق کتابِ چند زبانه ی حیوان دوستِ گیاهخوارِ عاشق هستم و البته خوشبخت
نگاهت معرکه است  یکم بیشتر به خودت اعتماد کن  بدون اتکا یه حس ناب آزادی وجود داره  ...

میفهمم چی میگی

برای همینم برام راحته نظراتت

و کاملا شیرین

من آدم بغلی هستم

به همین سادگی خدا پرست شدم

مثل اعتقاد به خورشید فردا صبح

مثل بوی مامان

راستی

ساعت ساز رو انگلیسی بخون کیف کن و فیلمش رو نبین مگر اینکه با کتاب مقایسه نکنی

کتابش معرکه است این ریچارد خان

😁
من به عنوان یک آتئیست بهت میگم انسانیت و بی دینی رابطه خاصی با هم ندارن ، آتئیست بودن رسیدن به نتایج ...

میدونین منظورم چی بود ؟1

اینکه ما صرفا حاصل یک سری احتمالاتیم از دیدگاه یک اتئیست! و یه سری تغییر تحول ژنتیکی تو پریمات ها!

پس وقتی ما هیچ چیز به خصوصی جز یک گونه ی غالب نیستیم! اصلا انسان چیه که انسانیت چی باشه؟

یعنی در واقع هر چیزی که درون ما هست و بهش میل داریم که بقیه ی حیوانات ندارن حاصل یک تغییر کوچیک تو نوکلئوتیدهامونه . پس باید برای بقا مبارزه کنیم طبق قانون طبیعت ! چون ما هم جزوی از طبیعتیم!

و این وسط لزومی هم نداره به  چیزی که نوع بشر بهش میگه انسانیت پایبند باشیم!

چون اساسا انسان هم زاده ی همین طبیعت  گاهی وحشی هست

میفهمم چی میگی برای همینم برام راحته نظراتت و کاملا شیرین من آدم بغلی هستم به همین سادگی خدا پرس ...

منم این موهبت یا مشکل (نمیدونم کدومش درسته) رو در خودم دارم

شدیدا احساس نیاز میکنم به کسی که حضور همیشگیش دلگرمم کنه . نیاز دارم به اینکه بدونم یکی از اسمونا منو میپاد و دوستم داره و حمایتم میکنه

میفهمم چی میگی برای همینم برام راحته نظراتت و کاملا شیرین من آدم بغلی هستم به همین سادگی خدا پرس ...

کلا عشق افلاطونیه منه

2706