2410
2553
عنوان

وظیفه قانونی خرید سیسمونی

5427 بازدید | 67 پست

سلام دوستان عزیزم. آیا اینجا کسی هست که از قانون سر در بیاره و بگه که از نظر قانونی وظیفه خرید سیسمونی بر عهده خانواده دختر هست یا نه؟ لطفا اگه کسی میدونه جواب بده. بااینکه خانواده ی من سیسمونی رو خریدن ولی واسه جابجا کردنش و آوردنش خونه خودم با شوهرم بحث داریم که اون میگه حتی وظیفه من نیست بخام اینا رو جابجا کنم . منم بهش گفتم اصلا خریدشم وظیفه تو بوده نه پدرمن. 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

این که قانونی نیست

عرفی هست

بستگی به عرف محله. منطقه اتون داره و رسم و رسوم خودتون

اما نظر شخصی من اینه که مگه مجبوریم؟ 

زن و شوهر بچه دارن میشن یکی دیگه باید خرج کنه؟ 

قرار نیست پدر و مادر تا آخر عمرشون هی بچه هارو ساپورت مالی کنن

خدایا میشه سال 2020 حذف کنی دوباره نصب کنی؟ این ویروس داره😓😓😓. 
2714

عزیزم از لحاظ قانونی بخوای نگاه کنی که جهیزیه  هم وظیفه مرده حتی میتونی اگه نخرید قانونی ازش شکایت کنی.. این از قانون

حالا اینکه هر کسی چه جوری رفتار کنه بستگی به رفتار و تربیت ننه باباش داره

دخترم تمام زندگی من

وای اصلا کوتاه نیا جلو شوهرت.واقعا مردا ازین رسمه قدیمیه مذخرف دارن سو استفاده میکنن.صد در صد به عهده پدره.یعنی شوهرت‌.واقعا من ک نمیذارم مادرم ی هزاری واسم سیسمونی بگیره.مادر چ گناهی کرده

نه عزیزم از نظر قانونی خرید سیسمونی اصلا و ابدا بر عهده خانواده دختر نیست و این یه رسمی هست که عرف شده ولی از نظر قانونی و شرعی مرد موظفه مهریه زن رو‌ بهش بده و یه دین هست به گردن مرد! به همسرت بگو  تو‌ اول مهریه منو بده بعد سیسمونی بچت رو از خانوادم بخواه!!!

قانون نوشته شده که نیست

قانون خدا هم نیست

یه رسم من دراوردیه که میگه باید خونواده دختر بخرن و این حرفا

منکه خودم پول سیسمونیو میدم هر طور شده هر چند مامانم راضی نمیشه ولی راضیش میکنم.

یکی دیگه بچه انداخته چرا جورشو پدر مادر دختر بکشن

من قانون رو نمي دونم،اساسا هم مشکلات زناشويي با قانون حل نمي شه،ولي شايد يکم سختشه غرورش شکسته مي شه بخواد بره وسايل رو ازونجا بياره،يکم اينطوري به مساله نگاه کن شايد تونستي درکش کني

2706