2726
عنوان

بیماری منییر

51639 بازدید | 157 پست

سلام خانوما ،

22سالمه و به تازگی فهمیدم علت درد و فشار گوشم بیماری منییر بوده 

یه بار عید اینجوری سرگیجه گرفتم و بعد چند روز و سرم بستن خوب شدم 

الان که فصل امتحاناته بشدت سرگیجه گرفتم و قرص بتا هیستین هم تاثیر آنچنان نداره

امروز میخوام برم دکتر طب سنتی 

کسی تجربه ای داره؟

سلام عزیزم نمیدونم به سایت سر میزنی یا نه کلی برات مینویسم چیزایی که میدونم رو .امیدوارم که تا الان خوب شده باشی

منییر یا همون فشار گوش داخلی که اکثر دکترا میگن ریشه ی عصبی داره و نطر طب سنتی اینه که مشکل از گوش نیست و مشکل از معده هستش و بخارات معده باعث بوجود اومدن این وزوز و سرگیجه ها میشن

من خودم ۲۲ سالم بود که دچار عدم تعادل و تهوع شدم و یکسال هیچ دکتری متوجه نشد مشکلم چیه.دوستم یه دکتر بهم معرفی کرد و همون دکتر طبق تست شنواییم برام تشحیص منییر دادن و من تا حد مرگ‌ گریه کردم چون انتطارشو نداشتم.ولی دکترم گفت بیخودی خودتو اذیت نکن و برو تغذیت رو کنترل کن و استرس نداشته باش هیچ مشکلی پیش نمیاد

از اون روز ۲ سال میگذره و من همچنان عدم تعادل دارم و حتی ۱ ثانیه رهام نکرده

باهاش کنار اومدم ولی گاهی خیلی اذیتم میکنه.خیلی از کارایی که بقیه راحت انجام میدن رو من نمیتونم انجام بدم و با حسرتش زندگی میکنم و فقط امیدم بخداست که منم یروزی حالم خوبه خوب شه و بتونم راحت زندگی کنم.

من خودم ادم استرسیم و قبول دارم که ریشه ی منییر از اعصابه و چون دقیقا چند وقت قبل اینکه عدم تعادل بگیرم یه مدت حالت تهوع داشتم و طبق این با نظر طب سنتی هم موافقم که میگه مشکل اصلی معده ست.

چیزایی که باید رعایت بشه:

آروم باشیم و استرس نداشته باشیم

موقع حمام رفتن مراقب باشیم که آب توی گوشمون نره

نمک غذا باید کم باشه

ادویه برامون خوب نیست

غذاهای سنگین مثل قرمه سبزی برامون خوب نیست و من از قرمه سبزی دل کندم 

شیرینیجات مصنوعی برامون بده.مثل شکلات و ...

ترشی و شوری برامون بده

معده رو نباید زیاد سنگین و پر کنیم

چیپس و پفک و سس و نوشابه و مواد کارخونه ای برامون بشدت بده 

فست فود ممنوع

سردیجات برامون خوب نیست و سردی هرچی خوردین باید با مصلحش باشه

بادام خام درختی برامون خیلی خوبه

سیب روزی یدونه خوبه بخوریم

خوراکیهایی که باعث التهاب میشن رو کمتر مصرف کنید مثل سیب زمینی

باد سرد به سر و صورت نباید بخوره و توی فصل سرما باید مراقب بود

سرو صدای زیاد برامون خوب نیست

فعلا اینا رو یادم بود 

هرچی اوضاع معده بهتر باشه تعداد حملات کمتره پس تغذیه خیلی مهمه و باید کنترل بشه

امیدوارم خدا خودش شفامونو سر راهمون قرار بده و کمکمون کنه.آمین

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

این دو مورد یادم رفت .خواب شب خیلی مهمه .شبا باید زود بخوابیم

که من اینو زیاد رعایت نمیکنم 

و اینکه حرکت ناگهانی سر نداشته باشیم.وقتی میخوای از جات بلندشی اروم تغییر وضعیت بده

2728
سلام عزیزم نمیدونم به سایت سر میزنی یا نه کلی برات مینویسم چیزایی که میدونم رو .امیدوارم که تا الان ...

سلام دوست عزیزم 

ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتین 

بله من رفتم دکتر طب سنتی گفتن که از معده هستش 

خدارو شکر بعد از قرص و شربت گیاهی که دادن خیلی بهتر شدم و به امام رضا پناه بردم 

منم غذای نمکی کم میخورم و کافیین و نیکوتین هم بشدت مضره

امیدوارم همه ی ما بزودی خوب بشیم 

سلام دوست عزیزم  ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتین  بله من رفتم دکتر طب سنتی گ ...

سلام فدای شما.

قربون امام رضا برم که دلم تنگه براش

اگه میشه بگین که کدوم طب سنتی رفتین و چه شهری هستین

قرص و شربت گیاهیتون ترکیباتش رو میدونین؟

سلام دوست عزیزم  ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتین  بله من رفتم دکتر طب سنتی گ ...

دیمن هیدرینات بدون شک باید تو خونه داشته باشی

تا احساس سنگینی و وزوز گوش کردی بدون سرگیجه ت میخواد شروع شه یدونه بخور

اتفاق میفته رفیق...شاید دیرتر شاید دورتر...زمانیکه صدای قهقه ت خط بطلان میکشه بر تموم غمهاییکه کنج دلت جا گرفتن تا یاداور روزهایی باشن که هرچند سیاه هرچند تلخ اما گذشتن..طاقت بیار و ببین اون اینده ای رو که حق توئه..خدا هواتو داره خدا هوامونو داره دلسرد نشو از های و هوی گذرای باد..اتفاق میفته رفیق..❤💪
دوست عزیز شمام منییر دارین؟

آره عزیز

اتفاق میفته رفیق...شاید دیرتر شاید دورتر...زمانیکه صدای قهقه ت خط بطلان میکشه بر تموم غمهاییکه کنج دلت جا گرفتن تا یاداور روزهایی باشن که هرچند سیاه هرچند تلخ اما گذشتن..طاقت بیار و ببین اون اینده ای رو که حق توئه..خدا هواتو داره خدا هوامونو داره دلسرد نشو از های و هوی گذرای باد..اتفاق میفته رفیق..❤💪
من عدم تعادل دارم.انگار روی موجم و شناورم .بتاسرک مصرف کردم اصلا تاثیری نداشت .کلافه شدم انقد اذیت م ...

احتمال زیاد شمام از گوشته،نمک و کافئینتو بشدت کم کن 

حرکت سریع سر نداشته باش،دیمن هیدریناتم همراهت باشه همیشه

دکتر رفتی یا نه

تو ماشین سرگیجه نمیگیری؟

احتمال زیاد شمام از گوشته،نمک و کافئینتو بشدت کم کن  حرکت سریع سر نداشته باش،دیمن هیدریناتم هم ...

بیشتر از هزارتا دکتر رفتم و انواع تستارو دادم

همه میگن از گوشت نیست فقط یه دکتر گفت ممکنه از گوشت باشه

نمیدونم باید چیکار کنم.سه ساله نمک و کم کردم.کافئین و حذف کردم و همه چیو رعایت میکنم اما هیچ تاثیری برام نداشته

تو ماشین خوبم تقریبا

قرص فقط یه مدت بتاسرک خوردم هیچ تاثیری نداشت.واقعا درمونده شدم

بیشتر از هزارتا دکتر رفتم و انواع تستارو دادم همه میگن از گوشت نیست فقط یه دکتر گفت ممکنه از گوشت ب ...

پس همون از گوشته دیمن هیدرینات باید بخوری

دو روز پیش دکتر بودم دیمن برام نوشت با چندتا داروی دیگه .ممنون که گفتین

بخور خوب میشی فقط یخورده خواب آوره😗

2706