2726
عنوان

سوال پزشکی دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 160 بازدید | 28 پست
چندسالشه عزیزم؟ ولی در کل قابل پیش بینی نیست همه چیز وابسته به شرایطشونه  ممکنه تا ده سال بیس ...

درسته عزیزم ۵۵ سالشه و فشار خونش همیشه تا ۱۹ میره  تغذیه هم معمولی زیاد توجهی نداره و اینکه قرصاشم یکس در میون میتوره فقط وقتی قرصشو استفاده میکنه ک احساس کنه قلبش درد میکنه 

حالم از ادمایی که تو روم یه شخصیتن پشتم یه شخصیت ب شدت ب هم میخوره:/
فقط اینکه بتید رژیم غذاییش رعایت شه رژیم کم چرب کم نمک گوشت قرمز به حداقل برسه پیاده روی داشته باشه ...

مرسی عزیزم  از روغن حیوانی استفاده میکنه 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

درسته عزیزم ۵۵ سالشه و فشار خونش همیشه تا ۱۹ میره  تغذیه هم معمولی زیاد توجهی نداره و این ...

خب عزیزم‌کلا یه چیزی بین تمام بیمارهای قلبی عروقی با فشارخون بالا هست که بیماریشونو انکار میکنن و اولین و شاید تنهاترین واکنشی که نشون میدن اینه که میگن ما به قرص نیازی نداریم 

این قضیه بین نود درصدشون تا الان مشاهده شده 

خب؟

از ته اعماق ‌وجودم دوستون دارم   
 ینی اصلا قابل پیش بینی نیس؟و ربطی نداره ک قلب مریض باشه؟

مطمئنا سبك زندگي

از تغذيه و ورزش و كار و استرس و سيگار و ... تاثير داره

ببين عمر ادمها مشخص نيست ك

مثلا يكي ممكنه در بهترين شرايط زندگيش ٩٠ سال زندگي كنه ولي با اين شرايط ميشه ٧٠

يكي ممكنه ١٢٠ سال باشه و با اين شرايط بشه ٩٠

يكي ممكنه ٦٠ باشه با اين شرايط و بيماري بشه ٤٥

كسي واقعا نميدونه عمر واقعي ادمها چقدر بوده ك حالا با بيماريشون كمتر شده

يعني كي دنيا تموم ميشه    حالا ك چي مثلا مثال  امروز اعصابم خرده دلم ميخاد بزنم شل و پل تون كنم    
2728

درسته ولی با این شرایطی ک داره و انقد استرس و فشار بالا و غم و غصه  شرایط مناسبی نداره درسته؟ا

حالا شما باید یه کار کنی اگه ایشون عضو خانواده شما هستن و بهش دسترسی داری 

اصلا نباید رو مصرف قرص حساسش کنی یا تهدید کنی به عواقبی که براش پیش میاد 

فشار نوزده اصلا‌مناسب نیس دقیقا کیسی هستش که میارن بیمارستان و انفوزیون لابتالول که یه داروی ضدفشار هست میدن بهشون که فشار تحت کنترل دربیاد

مطمئنا سبك زندگي از تغذيه و ورزش و كار و استرس و سيگار و ... تاثير داره ببين عمر ادمها مشخص نيست ك ...

درسته ولی میانگینی این وسط نیس ک مثلا دانشمندا بهش برسن ک بفهمنن اکثرا چقد عمر میکنن

درسته عزیزم ۵۵ سالشه و فشار خونش همیشه تا ۱۹ میره  تغذیه هم معمولی زیاد توجهی نداره و این ...

خب مريضي يكطرف مراعات نكردن هم يك طرف!

ايشون شرايطش خيلي بدتر از اوناي هست ك دارن بموقع دارو ميخورن و تغذيه رعايت ميكنن

فشار ١٩ بالا هست 

يعني كي دنيا تموم ميشه    حالا ك چي مثلا مثال  امروز اعصابم خرده دلم ميخاد بزنم شل و پل تون كنم    
 درسته ولی میانگینی این وسط نیس ک مثلا دانشمندا بهش برسن ک بفهمنن اکثرا چقد عمر میکنن

جامعه اماري بايد خيلي باشه مثلا با گفتن ٣٠ تا كاربر اينجا نميشه ب نتيجه رسيد

سرچ كن برا ايران مطمئنا تحقيقي بوده راجع بهش

یه نفرو باید مصرف داروهاش کنی که داروهاشو دقیقا سر تایم اصلی بده کاپتوپریل یا هرچیز دیگه ای که داره و اینکه بعضی داروها مثه همین کاپتو زیرزبونی از راه مخاط بهتر جذب میشن فشارش خیلی بالا بود جای اینکه قرصو با اب بدین زیرزبونی مصرف کنه 

یه نفر باید عصر یا شب یا اول صبح هرموقع که خود شخص تمایل داره حتما ببره پیاده روی یه کفش مناسب پیاده روی هم براش تهیه کنین که اذیت نشه 

رژیم غذاییشو تا میتونین چربی به حداقل برسه و میوه و سبزیجات مصرف کنه 

خب مريضي يكطرف مراعات نكردن هم يك طرف! ايشون شرايطش خيلي بدتر از اوناي هست ك دارن بموقع دارو ميخورن ...

هر چقد مراعات نکنی درصد سکته بیشتر میشه درسته؟

فشار بالا علاوه بر مشکلات قلبی حتی میتونه باعو خونریزی مغزی )ich) هم بشه خیلی مواظب باشین

درسته اما گوش نمیده