2733
2734
عنوان

چادر

891 بازدید | 77 پست

من چادریم و اعضای خانواده خودم و همسرمم همینطور . برای دخترم اجباری نزاشتم اما پارسال خودش چادر سرش کرد منم با همکارام در ارتباط بودم دخترای اونام اینطوری . مشکلی نداشتیم امسال یبار با مانتو خیلی کوتاه اومد فقط بهش گفتم چادرتم سر میکردی خوب بود . دیگه چیزی نگفتم گفتم دوست داشته تنوع داشته باشه از اون موقع پاشو بیرون نزاشته همش میگه دوست ندارم برم بیرون چون اجبار دارم !!! واقعا موندم چی بگم .... امسال مدرسه جدید رفت دوستاش عوض شدن چندبار باهم رفتن بیرون ظاهرا بهش گیر دادن که ما شلوار قد نود میپوشیم و مانتو کوتاه و موهامونم بیرونه تو چرا اینجوری ؟! کنارت راحت نیستیم . بهش برخورده منم احساس کردم که انگار دختر منو به چشم ی آدم قدیمی نگاه میکردن انگار از زمونه عقبه ولی در صورتیکه همیشه مرتب و تمیزه و تو انتخاب لباس حساس و دقیق . همیشه و هم تیپ اسپرت میزنه و لباساشم ست و خوشگلن ! رفتارشم عالیه یعنی اینطور نیست ک دوستاشو بد بد نگاه کنه یا چیزای دیگه قشنگ عادی رفت تو کافه کنارشون نشست(مادرا سمت دیگه بودیم ) اونور خلوت تر بود چادرشو درآورد اما باز میدیم ک یطورین ... همیشه حجاب داره کلا خودشم دوست نداره موهاش بیرون باشه فقط نمیخواد چادر سرکنه اما برای منم سخته چون الان تو شرایطیم که همو مارو میبینن یعنی چطور بهتون بگم .... یجوری ک الان چادر سر نکنه همه میگن دختر فلانیوووو چیکار کنم ؟ بنظرتون بگم همینطوری با چادر ادامه بده خجالت نکشه ؟ 

هرچی میخوامو دارم ، هرچیم بخوام بدست میارم😊موفقیت من حتمیه ، بهترینا برام اتفاق میوفته . حال دلم خوبِ ومطمئنم آرامشم روزانه افزون میشه 💜💛💙

باز شروع كردن!!😐

دیدین خدا بالاخره بغلمو با دستاش پر کرد؟                         امضای قبلیم: خدایامیشه بغلمو با  دستات پر  کنی؟ آخه  مامانم میگه: دستای خدا به لطافت نوزاد تازه  متولد  شدس❤ 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

باز شروع كردن!!😐

؟؟

هرچی میخوامو دارم ، هرچیم بخوام بدست میارم😊موفقیت من حتمیه ، بهترینا برام اتفاق میوفته . حال دلم خوبِ ومطمئنم آرامشم روزانه افزون میشه 💜💛💙
2728
چند سالشه؟

سیزده و نیم

اگه نگرانیتون فقط حرف مردمه خب پیش آشناها بگین چادر بپوشه که چیزی نگن

انسانها چیزهای ساخته و پرداخته از دکان می خرند اما چون کاسبی نیست که دوست بفروشد آدمها بی دوست و آشنا مانده اند!

بهش شرایط خانواده و خودت رو توضیح بده

فلسفه و فواید حجاب رو بگو

چادر های طرح دار مثل حسنا بگیر

الان چادر میذاره کنار 

بعد یه ذره مو میاد بیرون

بعدش مانتو کوتاه تر و تنگ تر

شلوار کوتاه 

دیگه کاری از دستت بر نمیاد

و چه کس از آیین پاک ابراهیم روی گرداند به جز مردم بیخرد؟! زیرا ما ابراهیم را در دنیا (به شرف رسالت) برگزیدیم و البته در آخرت هم از شایستگان است.     وَمَنْ يَرْغَبُ عَنْ مِلَّةِ إِبْرَاهِيمَ إِلَّا مَنْ سَفِهَ نَفْسَهُ ۚ وَلَقَدِ اصْطَفَيْنَاهُ فِي الدُّنْيَا ۖ وَإِنَّهُ فِي الْآخِرَةِ لَمِنَ الصَّالِحِينَ آیه ۱۰۳ سوره بقره                                           تعریف میکنه ،میگه رفتم سر قبر دیدم هی داره با خودش میگه مادر کاش به جای تو من رو میزدن و گریه میکرد،مادره دیگه.....(مادر شهید آرمان علی وردی)
2738

به نظر من بزار راحت باشه از الان اجبار تا کی؟اگه به سنی رسیده که خوب و بد رو تشخیص میده و عاقل شده بزار خودش انتخاب کنه.حرف مردم هم باد هواس دخترت مهمه یا مردم؟

یادبگیر بیشتر کارهایی که انجام میدی دلیل و منطق نمیخواد، انجام بده چون دوست داری،چون باحاله.چون دلت خوش میشه...

دخترتون چند سالشه؟ حتما کلاس هفتم هشتم یا نهمه. حساس ترین سن. بذارین راحت باشه چون دختر جلفی نیس و حرف مردمم بیخیال مهم نیس.همیشه عادت کردیم نظر بدیم. اگه تحت فشارش بذارید ازتون دور میشه و اونیکی حرفاشم بهتون نمیگه

مادرم ميگه :به ديوار تكيه كن ولى به مردها ، نه …!كه ديوار اگر پشتت را خالى كرد سنگ است و گچ، نهايت سرت ميشكند …!ولی اگر مردى رهايت كرد دلت ميشكند روح و تمام زندگيت ميشكند و زنى كه بشكند سنگ ميشود، سرد و سختكه نه ميخندد، و نه ميگريد …و اين يعنى فاجعه…فاجعه زنيست كه از دلدادگى ترسيده.❤️❤️❤️❤️❤️(ازتون یه خواهشی دارم از شمایی که امضامو میخونی...مادری یا خانوم خونه یا شاغل و یا همه اینا... لطفا موقعی که تو خونه مشغول کاری، اگه شیشه مربا تموم شد ،اگه جعبه مقوایی پیتزا و شیرینی خالی شد ،اگه شامپو تموم شد،قوطی شیر خشک دلبندت خالی شد،شيشه خيارشور و سس و آب معدنی و بطری آب میوه تموم شد،اگه خواستی اسباب بازی شکسته يا هرچیز پلاستیکی يا مقوايي يا فلزي و شيشه اي دور بندازی...یه کیسه پلاستیکی بزرگ بزار دم در هرموقع یکی از اینا تموم شدن لطف کن بندازش داخل اون کیسه و وقتی پر شد سرشو گره بزن، یا بندازش ظرف زباله یا ازش آویزون کن.میدونی چقد اجر کارت میشه؟؟ هم در حق طبیعت و هم در حق اون انسان زباله گردی که ضایعات بازیافتی خشك جمع میکنه لطف بزرگی میکنی و میدونم که پاداش این کار خوبت یه جایی به خودت برمیگرده 🙏🙏💚💚💚)اسم اين كار تفكيك زباله خشك در مبدا است كه در اكثريت كشورهاي اروپايي و جهان اول انجام ميشه

براش در مورد چادر و ارزش چادر صحبت کنین,کتاب درمورد اینجور ارزش ها براش تهیه کنید.درعین حال همیشه بهش بگید که خداوند برای خانمها حجاب رو چطور تعریف کرده,توی سوره نور این مطلب هست.اما راجع به دوستاش بهتره مدرسش رو جایی ببرید که به ارزشهاتون نزدیک باشه.خیلی مدرسه ها وضعیتشون جالب نیس

خدایا چنان کن سرانجام کار      تو خشنود باشی و مارستگار💖

اجبار نکنید...ما جونا سرکشیم..فقط مراقبش باشید..ن لج کنید و ن امر و نهی...خودش با تربیتی ک شما بهش دادین ب این نتیجه میرسه ک راه درست کدومه..فقط کاری نکنید ک ازتون دور شه...بخاطر حرف مردم با بچتون بد نکنید..اونی ک میگه دختر فلانیووو قطعا از زندگی خودش قافله...پشت بچتون باشید تا اونم ب راه و رسم شما بیاد

گفتگوی تمدن ها سالهاست ک مطرح شده😐
بهش شرایط خانواده و خودت رو توضیح بده فلسفه و فواید حجاب رو بگو چادر های طرح دار مثل حسنا بگیر ال ...

شرایطت احساس میکنم مثل شرایط ماست

سنش کمه اصلا اجبار نکن

فقط تشویقش کن

تو جمع از حجابش تعریف کن

تشویق کن بگوحتی اگه چادر هم نداشته باشی  نیدونم حجابت رو رعایت مینکی.

و چه کس از آیین پاک ابراهیم روی گرداند به جز مردم بیخرد؟! زیرا ما ابراهیم را در دنیا (به شرف رسالت) برگزیدیم و البته در آخرت هم از شایستگان است.     وَمَنْ يَرْغَبُ عَنْ مِلَّةِ إِبْرَاهِيمَ إِلَّا مَنْ سَفِهَ نَفْسَهُ ۚ وَلَقَدِ اصْطَفَيْنَاهُ فِي الدُّنْيَا ۖ وَإِنَّهُ فِي الْآخِرَةِ لَمِنَ الصَّالِحِينَ آیه ۱۰۳ سوره بقره                                           تعریف میکنه ،میگه رفتم سر قبر دیدم هی داره با خودش میگه مادر کاش به جای تو من رو میزدن و گریه میکرد،مادره دیگه.....(مادر شهید آرمان علی وردی)
2706