1147
1341
عنوان

امروز دو تا جوجه اردک برای پسرم گرفتم

| مشاهده متن کامل بحث + 437 بازدید | 63 پست
اره میگیرم تو وستم چشماشونو میبنند 

نگهداری اردک کاملا سخته ...بشدت وابسته به مادرن ...دمای بالای ۳۰ می خوان و مادره مصنوعی ....بهتره ببری پسش بدی .....زودم مریض می شن ...مثل پاستورلز ..نیوکاسل ...آنفلونزا ..... آب و غذای سالم  می خوان ...ویتامین ....AD3Eو......درده سرش نمی ارزه ...‌براش عروس هلندی رام بگیر ...هم بهتره ..هم مقاوم تر 

یه روزی مثل همین امروز  نه موی سپید داشتم نه غصه و دغدغه برای فردا .درست مثل امروز  دخترم بی دغدغه مست جوانیم بودم و  در اوج ...  اما الان من می دونم که چقدر زمان زود می گذره... پس  دخترا و پسرای  من قدر لحظاتون رو خوب بدونید ((مادری))

سلام 😇👋🏻

امسال نمايشگاه 👩‍👧‍👦مادر ،نوزاد و كودك

با كلي اتفاقات هيجان انگيز منتظرتون هستيم🎈

https://miladfair.com/fa/mbc

https://t.me/mbcfair2019  👈🏻تلگرام

اينستاگرام👈🏻  [email protected]

از کجا بگیرم 

اردک مسکووی و درزبان عامه اسرائیلی پروازی ان ....و همه چیز خوار ..‌‌....اونا هم شرایط نگهداری خاص دارن 

یه روزی مثل همین امروز  نه موی سپید داشتم نه غصه و دغدغه برای فردا .درست مثل امروز  دخترم بی دغدغه مست جوانیم بودم و  در اوج ...  اما الان من می دونم که چقدر زمان زود می گذره... پس  دخترا و پسرای  من قدر لحظاتون رو خوب بدونید ((مادری))

اولا جاشون باید تاریک باشه یعنی با جعبه بذار گوشه اتاق تاریک لامپ روشن باشه اونم بیداره

دوما اردک موجود اجتماعی هست طی روز بذار شون تو تشت و بذار وسط پذیرایی که خودتون رد میشین متوجه حضورتان بشن و داد نزنن 

سوما رشدشون  سریع هست و مثل نوزاد ضعف دارن غذای مقوی میخوان فرگرد واسشون یه تخم مرغ ابپز کن ببین چطور سیر میشن و بعدش چرت میزنن.

چهارما از داروخانه یه شربت مینرال ایرانی بخرین و روزی نصف قاشق توی آب بریزین و بذاریم جلوشون.  حتما مولتی ویتامین مینرال باشه نه معمولی. اینجوری زنده میمونن و بزرگ میشن.

پنجم مادر پیشش ون نیست پس شبا سرشونه میشه همیشه جاشون خشک باشه دقت کن ابشون رو نریز کف جعبه شون. روی سنگ سرد حمام هم نخوابن.  زیرش ون حتما یه چیز خشک بذار.

ششم تو بالکن یا حیاط تنها نذارشون حتیییییی یک دقیقه. گربه و کلاغ در کمینه یک لحظه جلوی چشمت میگیردش و بعد عذاب وجدان میمونه برات که به کشتن دادیش. 

هفتم آفتاب ظهر داغه و اذیت میشن ولی آفتاب صبح و عصر واجب هست براشون حتما دو ساعت صبح و دو ساعت عصر ببرشون تو باغچه که ریگ بخورن و آفتاب بگیرن.

هشتم اگر آبریزش بینی یا عطسه یا بی اشتهایی یا تب یا آویزون شدن بال دیدی مریض شدن سریعااااااا آنتی بیوتیک رو استارت کن. کپسول رو باز کن اندازه یه نوک چاقو پودر داخلش رو با یک سی سی آب قاطی کن و با سرنگ بدون سوزن بریز تو نوکش.  هر 8 ساعت یکبار آنتی بیوتیک میدی و حتما یک هفته ادامه میدی که کامل درمان بشه. اگر دیر شروع کنی زود ضعیف میشه و میمیره.

نهم روی نون سنگک ماست بزن وقتی نرم شد بده بخوره. ماست آنتی بیوتیک طبیعی داره و نمیذاره مریض بشه. نون سنگک هم آرد سبوسدار هست و بهتر از لواش هست. سیب زمینی ابپز هم خیلی دوست دارن. هندونه هم ابداره میخورن.

*دوستم به روزگاران چربی نشسته بر تن / پنهان نمی توان کرد الا به روزگاران*
1307
واای باورم نمیشه اینهمه نشستی تایپ کردی برای جوجه اردک ماشاالله حوصله👏👏👏

دلم براشون میسوزه

خیلیا میگیرن ولی یا نمیدونن چطور نگهداری کنن یا اصلا اهمیت نمیدن چون قیمتش کمه. بیچاره ها زنده آن و جون دارن . حق زندگی دارن.

اولا جاشون باید تاریک باشه یعنی با جعبه بذار گوشه اتاق تاریک لامپ روشن باشه اونم بیداره دوما اردک م ...

الانم خیلی کوچولون میتونند اینها رو بخورن اخه اقا گفت تا ۱۰ روز فقط غذای خودشونو تو اب قاطی کن بده بهشون مثل آرده 

یه خانومی پریشب گفت بچه بودم یه شب گذاشتم کنارم خوابیدم صبح پاشدم دیدم له شده

الهی.

ولی خدایی زن عموم پیش خودش میخوابوندش بزرگش کرد. ما اسمش گذاشته بودیم (ام بشه) یعنی مامان اردکی😃 آخرش میخوستن برن نسافرت داده بودش به همسایه اشون. اون هم پسرش از همه جا بی خبر اومده بود سرشو بریده بود و خورده بودش😐زن عموم افسردگی گرفته بود فقط گریه میکرد

1226

نه بابا چرا اذیت شن. کلا اردک سبوس میخوره. میتونی یکم بزرگتر شدن نون خیس کنی میخورن. بعد هم یکم بزرگتر شدن براشون اب بزار.  کیف میکنن

فقط 13 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
الانم خیلی کوچولون میتونند اینها رو بخورن اخه اقا گفت تا ۱۰ روز فقط غذای خودشونو تو اب قاطی کن بده ب ...

آره تخم مرغ نرمه و سیب زمینی.

میتونی روش پودر سبوس هم بریزی که بیماری بری بری نگیرن.

فقط داغ ندی بهشون. 

تخم مرغ بده چنان هول میزنن که نگو قشنگ متوجه میشی میچسبه بهشون.  دیرتر هم گرسنه میشن نسبت به خوردن میوه.

ماکارونی سبوسدار هم بده ولی باید ریز تیکه کنی که خفه نشن. 

فقط دقت کن تنوع مواد غذایی داشته باشن که بدنشون کم نیاره مثلا خیلیا فقط ته مونده برنج یا نون لواش میدن که هیچ خاصیت خاصی نداره. پروتئین و سبزیجات هم لازمه برای مریض نشدنش ون. آفتاب هم واجبه.

1331