2737
2734
عنوان

کامپوزیت دندان

1512 بازدید | 22 پست

سلام دوستان من خیلی دوس دارم دندونامو کامپوزیت کنم کسی کرده؟ راضی بودین؟ هزینش چقده؟ بعد اینم بگم دندونام فلن مشکلی ندارن ولی میخام قبل اینکه خراب بشن خودم برسم بهشون

✨🌺[اللهم صل علی محمد و آل محمد]🌺✨

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
2738
لمینیت کامپوزیتی؟من انجام دادم عالیه

آره دندونات مشکلی داشتن ک کامپوزیت کردی یا ن همینجوری کردی؟ هزینش چقد شد و کجا انجام دادی؟

آره دندونات مشکلی داشتن ک کامپوزیت کردی یا ن همینجوری کردی؟ هزینش چقد شد و کجا انجام دادی؟

نه دندونام ریز بودن،واحدی پونصد،چهارتای جلو ،خوزستانم

لطفا یه صلوات واسه سلامتی نی نیم مهمونم کنید🙏🌹
ببخشید یکی فرق لمینیت وکامپوزیت توضیح بده برام

لمینت كامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر پوششی است که طی یك جلسه بطور مستقیم توسط خود دندانپزشک بر روی دندانها قرار داده و ساخته می شود و در همان جلسه کامل می گردد. جنس اینونیرهای کامپوزیت از جنس همان مواد ترمیمی است که هم رنگ دندان می باشند كه با مهارت و دقت بسیار زیاد و شناخت اصول زیبایی و آناتومی دندانها بر روی دندان ها ساخته می شود.

به کمک این درمان می توان بد فرمی ها ، بعضی انواع بد رنگیها ، فواصل باز بین دندانی ، ترکهای دندانی ، شکستگیهای دندانی ، لب پریدگی های دندانها ، بهم ریختگیهای دندانی خفیف تا متوسط و  … را برطرف کرد.

لمینت سرامیکی و یا پرسلن ونیر پوششی است از جنس نوعی سرامیک که بر خلاف کامپوزیت برای ساخت و تحویل نهایی لمینت سرامیکی زمان دو تا سه هفته ای نیاز است. از لمینت سرامیکی برای اصلاح نامرتبی ها ، به هم ریختگی ، کوتاهی و بلندی ، اصلاح رنگ دندان ، شکستگی های دندانی ، بستن فاصله های بین دندانی ، بزرگ کردن دندان های ریز ، دندان های بد شکل و  …. استفاده می شود.

برای ساخت لمینت های سرامیکی ابتدا بدون تراش دادن سطح دندان ( به جز در موارد خاص ) از دندان های مراجعه کننده قالبگیری شده و سپس این قالب تهیه شده برای ساخت نهایی ونیرها یا لمینت سرامیکی به لابراتوار ارسال می شود . لابراتوار با توجه به درخواست دندانپزشک و بیمار و با توجه به رنگ مورد نظر و کاملا انتخابی بیمار ، آن را آماده می کند. و سپس بعد از آماده شدن لمینت های سرامیکی در جلسه بعدی ، لمینت های آماده شده بر روی دندان چسبانده و یا سمان می شوند

2706