2726
عنوان

یعنی چمه

173 بازدید | 19 پست

نفخ داشتم خیلیا پریود هم هستم ورم کرده شکمم اسهال هم هستم چهار روز گذشته امشب نمیتونستم نفس بکشم قبلش شام نون و پنیرو خیار و گوجه خوردم بلند شدم یه دارو داشتم خوردم پسرم گفت گشنمه.بلند شدم سوپ درست کردم اینقدر سرم و خورد سیب زمینیاش نیم پز بود زیر اجاق خاموش کردم بهش سوپ دادم خودم هم گشنم شد یه بشقاب خوردم.چیکار کنم .بچم چیزیش نمیشه.ومن چرا اینقدز نفخ دارم و ورم کردم

خانومی که دنبال آتو گرفتن از دیگرانی قابل توجه شما منظورم از کرم،کرم صورته .اندکی تفکر .مثبت اندیش باشیم خخخ

دختر خوب اینا چیه میخوری اونم تو پریودی، اونم شب...خیلی سردیه خیلیم نفاخه.

توی یه لیوان آب جوش دارچین و زنجبیل و عسل بریز بزار چند دقیقه دم بکشه بخور.

خرما هم اگه داری بخور.

یا اگه زیره داری یه کم زیره دم کن بخور.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عرق نعنا بخوری خوب میشی

گوجه خیار نباید میخوردی

ولی سیب زمینی نپخته مشکل نداره

🌷دلم برای خانه ی پدری ام تنگ شده• جایی که شیطنت هایم خریدار دارد .• جایی که همه چیز برای حالِ خوب داشتن فراهم است ...• جایی که همیشه در آن بچه ام ، و بچگی کردنم جرم نیست،که اگر ناز کنم .. پدر و مادرم، می خندند ، و نوازشم می کنند.• جایی که خوش طعم ترین غذاها وجود دارد..و هرچه خواستی نمی گویند خودت آماده کن !همه چیز بدونِ هیچ منتی مهیاست • آنجا که حتی مزه ی نان و ماستش هزار بار از پیتزا پپرونیِ بالای شهرِ اینجا بهتر است ...•  جایی که هر صبح ، بوی عطر گلدان های مادر مشام را می نوازد و صدایِ غُل غلِ سماورش ، حالِ آدم را جا می آورد • جایی که خواب های از سرِ صبح تا لنگ ظهر ؛ عجیب ، در آن می چسبد • که اگر آدم از سردیِ اولِ صبح ها چنبره زد ، کسی هست که با تمامِ عشق ، پتو رویش بیاندازد..و خوابِ شبها ، هیچ نگرانی و ترسی ندارد. جایی که تماشای برنامه کودک از نوع نوستالژی ، بیشتر از نوشیدنی های انرژی زا ، به آدم انرژی می دهد• آنجا که جنسِ قربان صدقه هایش فرق داد!من دلم همین گوشه از دنیا را تا ابد میخواهد.کنارِ پدر و مادری که از لبخندشان ؛تمام باورهایِ مرده ام جان بگیرند !🌷
2728

دارچین و عسل دارم ولی عسلش مثل آب شکره

خانومی که دنبال آتو گرفتن از دیگرانی قابل توجه شما منظورم از کرم،کرم صورته .اندکی تفکر .مثبت اندیش باشیم خخخ
سلام. مال پریودیته.  سیب زمینی خام هم مشکلی نداره. من سالها سیب زمینی خام خوردم، حالا این نیم ...

چرا خام خوردی

عرق نعنا بخوری خوب میشی گوجه خیار نباید میخوردی ولی سیب زمینی نپخته مشکل نداره

دیشب عدسی خوردم

کلا داری سردی میخوری هم عدسی هم پنیر و خیار و گوجه هم سوپ!!!پریود در حالت عادی ادم نفخ میکنه وای به اینکه این همه سردی هم بخوری!عرق نعنا یا چایی نبات بخور!قرص دایمتیکون هم اگه داری عالیه!

کاربری onyxxx هم من بودم که متاسفانه ترکید  
کلا داری سردی میخوری هم عدسی هم پنیر و خیار و گوجه هم سوپ!!!پریود در حالت عادی ادم نفخ میکنه وای به ...

سوپ گرمه که

کلا داری سردی میخوری هم عدسی هم پنیر و خیار و گوجه هم سوپ!!!پریود در حالت عادی ادم نفخ میکنه وای به ...

نعنا خشک دارم اشکال نداره بجوشونمش .تو سالاد میریختم

سوپ گرمه که

چیزی نداره گرمی باشه  اون یه ذره هویج خیلی تاثیری نداره.در کل همیشه یه ورق دایمتیکون تو خونه داشته باش معجزه میکنه واسه نفخ

کاربری onyxxx هم من بودم که متاسفانه ترکید  
چیزی نداره گرمی باشه   اون یه ذره هویج خیلی تاثیری نداره.در کل همیشه یه ورق دایمتیکون تو خونه ...

هویج توش نذاشتم سیب زمینی پیاز گوجه و رب گوجه و ماکارونی ریزا مخصوص سوپ

2706