2410
2553
عنوان

فروش طلا بی اجازه شوهر

| مشاهده متن کامل بحث + 1710 بازدید | 178 پست
بعدا نمیگه طلاهات کو؟ و اینکه همسر من کارش ساختمان سازی هست . مگه ساختمون با 40یا 50ت درست میشه؟فوق ...

طلاهام نزدیک ۸۰۰ میلیون با قیمت الان هست که من همشو به داشم نمیدم تیکه تیکه طبق قرار داد تو مراحل مختلف سلختمون سازی بهش میدم، اگه کم بود همون میزاشتم بمونه

منم شاغلم و خودم خرید میکنم معمولا برای خودم. اما همیشه هرکار بخام بکنم به همسرم میگم. حالا شما طرز تفکر خودت رو داری دیگه ظاهرا قانع نمیشی . ولی کلا زن و شوهر از همه چی هم باخبر باشن.

البته باز به سن و سالتونم بستگی داره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ببخشید ولی به تک همسری توصیه کرده در مورد مردان و به تک همسری اجبار کرده در مورد خانمها

عزیزم پس چرا امام ها و پیامبرمون چندیییین صیغه داشته این مورد رو ک قبول داری.و باید مردها الگوشون پیامبر و امامان باشن.امام حسین دو زن داشته تو یه خونه اینارو قبول دارین یانه؟؟

همون سوره نسا اومده ک اگه زنت اصیل باشه تمام حقو حقوقش بهش میرسه ولی اگه کنیز باشه نصفش.الان ما کنیز ...

جوابش یه چیزه چون زن ناقصصصص العقلههه بدبخت، من واقعا متاسفم برای اون یه عده که همه چیزشونو فدای شوهرشون میکنن بعد آخرش که از ریخت و قیافه افتادن چشمشونو باز میکنن میبینن بله همسرشون از اول جوانتر شده دست یه زنم گرفته که این زنه منه کلفتیشو کن

2720
ما کلا رسممونه شوهر باید برای هر مراسمی طلا بخره جای کادو، من ساعت ۹۴ عقد کردم اون موقع طلا ارزون بو ...

درست رسم مارو دارید ماهم ۵ روز ب عید ۹۶مونده بود عقد کردیم و شهریور ۹۶ عروسی و طلا سرویس گرمی ۱۱۵تومن بود گرفت برام ولی اگه نمیگرفت مطمئنن من ناراحت میشدم پس تنها معنی هدیه رو نمیده.ماهم لباسو ساعتو همچی مارک برا همسرم گرفتیم الانم ک الانه مامانم امسال عید براش دو دست لباس خونه و بیرون خرید.

من شرط ضمن عقدم سه چیز بود که دست پدرم درد نکنه اون اصافه کرد: یکیش خروج از ایران بدون اجازه همسر، ا ...

خب اگه اینطور باشه ک خیلی خوبه کاش پدرت هم اضافه میکرد خریدو فروش اموال خودت و همسرت😁😁😁والا بابام چند ملیون میده فقط وکیل یکی از کاراشو بکنه.اخه بابام بازاریه وکیل نیست😁😁😁

همون سوره نسا اومده ک اگه زنت اصیل باشه تمام حقو حقوقش بهش میرسه ولی اگه کنیز باشه نصفش.الان ما کنیز ...

اين همه سوال يهو

مگه تمام حق و حقوق الان به ما نميرسه؟؟؟

بعدم خانوما نصف ارث رو نميبرن اقايون دوبرار ميبرن كه دليلشم اينه كه خانوم ها وظيفه اي در قبال امرار معاش خانواده ندارن اما اقايون دارن

و ديگه اين كه من واقعا نشنيدم كه ادم رو خدا و حوا رو فرشته ها خلق كردن با اينكه رشتم ايجاب ميكرد اگه همچين چيزي بود بدونم

و ديگه عزيزم حق طلاق به اين دليل با مرده كه مردها احساس كمتري دارن مثلا اگه حق طلاق با زن بود قطعا بعد هر دعوا يه داد خواست داشت

ولي حرام هم كه نيس كه حق طلاق رو داشتن يه توافقه ميشه از همسرت بخواي اين حق مال شما باشه

خب اگه برابري مهمه كه اونوقت مهريه هم مردا بايد ميداشتن

من نميگم برابرن فقط ميگم انقدرهايي كه فكر ميكنيم در حق زن اجحاف نشده دين مهربوني داريم

امير المومنين ريحانه گفتن به زن و لطف دونستن جنس زن رو و به همين مرد ها ميگن مث يه مرد  يني خشن باهاش برخورد نكنيد

اما خب ممكنه قوانينمون اين طور نباشن و براي زنا خيلي ايده ال و اسلامي نباشن

تو همين اسلام و قانون ما هم اين طلاها حق خانومه و هديه ست و مرد نميتونه بازخواست كنه

من حرف شما رو براي دوام زندگي قيول دارم و خودم هم اين كار رو كردم اما نميشه بگيم حقي ندارن چون هديه ايه كه به ايشون داده شده

ميشه براي انجام شدن كارم صلوات بفرستيد؟
2714
من فقه خوندم و دليل اين تفاوت رو شايد نتونم درست بگم اما پيامبرمون تا زماني كه حضرت خديجه زنده بودن ...

ولی مرد های ایرانی همشون ن ولی جزعی ازشون ب اسم قران دین میرن صد تا صیغه میکنن و رابطه جنسی برقرار میکنن میگن دین گفته یه طلبه میومد مدرسمون یادمه جوون بود و یکم خوشگل بود ولی ی سال بود متعهل شده بود اومد تو نماز خونه ب دخترا گفت من ب زنم گفتم میخوام چند تا صیغه کنم دخترارو.بنظرتون میتونم صیغه کنم؟؟....خب این ادمایی ک لباس پیغمبرو ب تن کردن و دینو نجس نشون میدن بیان توضیح بدن من عاشق خدا و پیامبرو امام هستم من خودم میشینم قران میخونم و ترجمشم میخونم.پس چرا من رو متقاعد نمیکنن ک اشتباه فکر میکنم چرا الان دوست همسرم زن اولش رو طلاق نداده رفته زن دیگه گرفته و بچه ب دنیا اورده الان بچش ۳سالشه و ۵ساله زنه اولش دنبال طلاق افتاده ولی قانون میگه برو سر خونه زندگیت یا همسرتو راضی ب طلاق کن الان مرده میگه بیاد سر خونه زندگیش.یعنی دو زن در یک خانه

اين اجازه ازدواج هم واقعا دليلش مشخصه

بارها اومدن از سرگذشتشون گفتن كه در نوجواني اشتباه كردن و اون زمان فكر ميكردن طرف مقابل بهترينه و كلي احساس به خرج دادن

اما در مورد اقايون همچين چيزي يه نصف شايد هم كمتر ميرسه

خب اگر اين جازه بود كه دختراي ناجوان ما به راحتي گول احساسشون رو ميخوردن و ازدواج ميكردن

چه ايرادي داره مني كه انقد احساسم پاك و نابه در مورد ازدواج از پدرم كه عاقلانه تر و منطقي تره و قطعا صلاح زندگيم رو ميخواد و خوشبختيم ارزوشه اجازه نگيرم؟

مگر پدر ديوانه باشه كه الكي نذاره كه اون هم دادگاه اجازه ميده 

اگر مشكل خانوم بود بعد از اولين طلاق چرا اين اجازه رو ميدن بهش؟ پس اين دليلش احساساتي بودن يك دختره

ببخشيد من رشتم فقه بوده و شايد اصلا نتونم درست به عرضتون برسونم

ايرادهارو ببخشيد و اگر دوس داشتيد اصلاح كنيد🌸

طلاهام نزدیک ۸۰۰ میلیون با قیمت الان هست که من همشو به داشم نمیدم تیکه تیکه طبق قرار داد تو مراحل مخ ...

خب تو چرا نمیفروشی بزاری بانک ک در سال ۱۴۴ملیون و در ماه ۱۲ملیون بهت سود بده و پول خودتم سر جاشه 

عزیزم پس چرا امام ها و پیامبرمون چندیییین صیغه داشته این مورد رو ک قبول داری.و باید مردها الگوشون پی ...

عزیزم من جواب اون کاربرو دادم که گفتن به تک همسری توصیه کرده مردان رو. منظورم اینه کاش مثل ما خانوما برای مردان هم تک همسری اجبار بود تا دیگه حرفی توش نباشه و دلبخواهی نشه واسه مردای هوسباز

جوابش یه چیزه چون زن ناقصصصص العقلههه بدبخت، من واقعا متاسفم برای اون یه عده که همه چیزشونو فدای شوه ...

همه مرد ها اونجوری نیست شاید همسر شما اونجور باشه. مردهای ترک باغیرتن و تا ابد و پیریشون ب زنشون و زنشون ب شوهرشون ب پای هم می ایستن و اونجوری نیست ک هر روز رو با یکی باشن.خب خدا رو شکر اینو میدونی ک امام علی گفته زن ناقص العقله پس زنو مرد برابر نیستن و تو دادگاه تو باید بهتر از همه بدونی شاهد بخوان دوتا زن با یک مرد شهادتش برابره😏😏

[QUOTE=93937850]حتما ، پدرمون وکیله، ازین بابت ها مشکلی ندارم، به پدرم هم گفتم میخوام همچین کاری کنم گفت میتونی با ط ...[/QUOTE]

من اگر جاي شما باشم در حد اطلاع دادن ميگم كهرپنهان كاري نكرده باشم و اگر مخالفت كرد همون حرفايي كه اينجا زدي راجع به هديه و اينا را بهش ميگم و توجيهش ميكنم . و ضمنا اينكه نميدونم كدوم شهري ولي برايدسرمايه گذاري تو ساختمان براي شروع حداقل ٥٠٠ ميليوني بايد اشته باشي وگرنه ارزش طلا فروختن نداره

ولی مرد های ایرانی همشون ن ولی جزعی ازشون ب اسم قران دین میرن صد تا صیغه میکنن و رابطه جنسی برقرار م ...

خب به نظرم اين تا حدي مشكل ما مسلمون هاست يعني تو خود دين ايرادي نيست و دين داري ما پر ايراد

اينكه اقايون در خال سوءاستفاده ان كه خب زياده و يكي از دلايلش هم نااگاهيه

كسي نميدونه از عاشقي پيامبر و حضرت خديجه

يا عشق امير المومنين و حضرت زهراا

اما تو گوششون پره كه بعله صيغه حلاله و ...

حالا تو بقيه چيزها خيلي مقلد نيستن فقط تو اين مورد ميخوان اسلام رو عملي كنن

تو اين مورد كه كسي لباس دين تنش ميكنه و خطا ميكنه هم عرض كنم بين تماااام انسانها ممكنه خطاكار باشه و اينكه اين لباس تنشه دليل بر اين نميشه كه ادم درستي باشه

يكي مثل ايت الله بهجت كه خب همه از زهدش خبر دارن و يكي هم مثل اين اقا..

ممكن بود اين اقا بدون اين لباس اين كار رو بكنه و اصلا كسي روش حساس نشه

منتهي چون اين لباس تنشه ازش انتظار ديگه اي ميره و وقتي اين اشتباه رو ميكنه ما همه جبهه ميگيريم

من خودم يك استاد روحاني داشتم كه از هر ده جمله اي كه ميگفت نه تاش در مورد خانومش بود و عااااشقانه زندگي ميكرد و در طول سه چهار سال يك بار مستقيم به هيچ خانومي نگاه نكرد

ميخوام اينو بگم كه تو هررر قشري خوب و بد وجود داره

مث اينكه بين پزشكا و بين معلم ها و بين كارمندا

اما خب چون اين ها يكم تو چشمن كاراشون بيشتر ديده ميشه

2706