1803
1810
عنوان

از گناهی توبه کنی و بخوای لکه ی اون‌گناه هم ماک‌بشه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 401 بازدید | 69 پست
لطفاسخنرانی

عزیزم معرفی کردم

بی شک امتحانتان میکنیم با مقداری، ناامنی، گرسنگی، ضرر مالی، بلای جانی و خسارت در محصول.البته به اهل صبر مژده بده، همان کسانی که هرگاه مصیبتی برایشان پیش بیاید میگویند(باکی نیست چراکه)ما از خداییم و به سوی او برمی‌گردیم. سوره بقره آیه ۱۵۵ و۱۵۶.

خانم ها اگه تو این روزا دنبال جایی میگردین 

که قدرتون بدونن و ازتون تشکر کنن و کلی جایزه بهتون بده به اینجا سربزنید

[QUOTE=93816565]ممنونم،محبت کردید، ببخشید این سخنرانی مال کدوم پناهیانه؟[/QUOTE

خواهش میکنم...

برید سایتشون می‌بینید... آقای علیرضا پناهیان... البته فردش آنچنان فرقی نمیکنه، در مقابل صحبت هایی که دقیق و زیبا و کاربردیه!

بی شک امتحانتان میکنیم با مقداری، ناامنی، گرسنگی، ضرر مالی، بلای جانی و خسارت در محصول.البته به اهل صبر مژده بده، همان کسانی که هرگاه مصیبتی برایشان پیش بیاید میگویند(باکی نیست چراکه)ما از خداییم و به سوی او برمی‌گردیم. سوره بقره آیه ۱۵۵ و۱۵۶.
1805سلام...


معلومه میشه... هیچ گناهی نیست که با طلب بخشش از خداوند پاک نشه...هیچ گناهی... میمونه حق الناس که باید ادا بشه. بقیه گناهانی که بین بنده و خدا است با توبه حقیقی پاک میشه...


توبه کنید و زیاد استغفار بگید. استغفار یعنی معذرت خواهی از خدا... و با این ذکر به هر جایی میشه رسید... 


استغفرالله ربی و اتوب و الیه... 


این ذکر افسردگی و ناامیدی و غم و از دل می بره. با توجه بگید...رو به قبله با وضو.... هر چقدر بیشتر بگید پرفایده تره...برای دنیا و آخرت مفیده... گره های زندگی رو باز میکنه... تمرکز و بالا میبره... موفقیت در دوری از گناه و بالا میبره...


 امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند:«سِلاحُ المُذنِبِ الإستِغفار= سلاح گناهکار استغفار است». سلاح هر کسی استغفار است، چه مذنب باشد چه نباشد. یعنی وقتی آدم گناه می‌کند، ضعیف می‌شود. شیاطین جنی و انسی او را می‌زنند و به او حمله کرده او را داغان و روانی و عصبی و بیقرار و نجس می‌کنند. شیاطین انسی هم می‌توانند به او صدمه بزنند، بدخواهی کنند، فتنه ­انگیزی کنند، وقتی آلودگی و گناه آمد، آدم باید منتظر هر بلایی باشد. جنها به راحتی به آدم نفوذ  و حمله می‌کنند. جنها بو می‌کشند، جایی که کِرم، آلودگی و مریضی زیاد است، حیوانات آنجا زیاد می‌شوند. جایی که آلودگی و کثافتکاری باشد، چقدر پشه و مگس می‌آید و شیطان بو می‌کشد، در جاهای کثیف و آلوده زود حاضر می‌شوند. در این مواقع، سلاح انسان چیست؟ چطور از خودم دفاع کنم؟ با سلاح استغفار باید از خودم دفاع کنم.


تا گناه کردی منتظر حمله ی شیطان باش. تا فهمیدی خراب کاری کردی و معصیت شده، زود با استغفار خودت را به سر جای اول خودت برگردان. زود به خودت واکسن بزن که دیگر آسیب نبینی. استغفار یک واکسن است و پیشگیری هم می‌کند.
چند وقت پیش گناه کردید ک هنوز عذاب وجدانش هست ؟


یک سال پیش توبه کردم

ولی خیلی ناراحتم که درجه ی خودم رو با اون گناه پایین آوردم پیش خدا

أُفَوِّضُ أَمْری إِلَی اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصیرٌ بِالْعِباد
1771
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

1809
1791
1782
1766
1763
1796
پربازدیدترین تاپیک های امروز
1769
1462