2726
عنوان

خواص صلوات+ختم ها

2233 بازدید | 14 پست

اگر مطالب قبل را ندیده اید از لینک های زیر استفاده کنید.

تغییر و اصلاح سبک زندگی از کجا شروع کنیم ۱

تغییر و اصلاح سبک زندگی شروع ۲

سوره توحید، خواص،ختم ها

یکی دیگر از چیزهایی که در برقراری ارتباط قدرتمند با خداوند و عالم بالا تاثیر شگفت انگیزی داره و با اون به همه چیز میشه رسید، ذکر صلوات است. در ادامه فضایل،خواص و برخی ختم های این ذکر بیان شده تا در بهره مندی هرچه بیشتر از این کلام مبارک شما را یاری کند. 

چهل حدیث در باب صلوات

در «تفسیر جوان» آمده است كه: چنانچه صلوات به خدا نسبت داده شود، به معنی فرستادن رحمت است و هر گاه به فرشتگان و مؤمنان منسوب گردد؛ به معنی طلب رحمت است.

معنای فرستادن خداوند بر پیامبر(ص) چیست؟ یعنی وقتی ما می‌گوییم: «الّلهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد»، از خداوند خواسته‌ایم كه چه كاری بكند؟ مگر آنها در كمال مطلق نیستند؟

در قرآن كریم به مؤمنان دستور می‌دهد كه به پیامبر(ص) درود و سلام بفرستند: «انّ الله و ملائكه یصلّون علی النّبی یا ايّها الّذین امنوا صلّوا علیه و سلّموا تسلیما؛ خداوند و فرشتگان بر پیامبر(ص) درود می‌فرستند؛ ای كسانی كه ایمان آورده‌اید، بر او درود بفرستید و سلام گویید و تسلیم فرمانش باشید».

مقام پیامبر(ص) آن‌قدر والا است كه خدای سبحان و تمام فرشتگان بر او درود و سلام می‌فرستند و بهتر است مؤمنان هم در این آهنگ كلّی هم‌نوا و هماهنگ شوند.

علاوه بر آن، صلوات خدا به معنی فرستادن رحمت است و این گسترش دادن مقام معنوی پیامبر(ص) و آل پیامبر(ع) است و صلوات فرشتگان و مؤمنان به معنی طلب رحمت و مغفرت است و این هم خواستاری مقام و عظمت معنوی آنها است.

قال أبو عبدِ الله أو أبو جعفر علیهما السلام:أثقَلُ ما یوضَعُ فی المیزانِ یومَ القیامةِ، الصَّلاةُ علی مُحمَّدٍ وَ(علی) أهلِ بِیتِه.
حضرت باقر و یا حضرت صادق علیهما السلام میفرمایند:
سنگینترین عملی كه روز قیامت در ترازوی اعمال قرار داده میشود، صلوات بر محمد و اهلبیت گرامی ایشان علیهم السلام است.

قالَ مُولانا عَلی بنُ مُحَمَّدٍ الهادی علیه السلام:
إنّما اتَّخَذَ اللهُ إبراهیمَ خلیلاً لِكَثْرَةِ صَلاتِهِ علی محمّدٍ وأهلِ بیتهِ صلواتُ اللهِ عَلَیهم.
حضرت امام هادی علیه السلام فرمودند:
خدای متعال حضرت ابراهیم (عَلَی نَبِینا وآلهِ وعلیه السلامُ) را دوست و خلیل خود انتخاب کرد، به خاطر آنکه ایشان بر محمد و اهل بیت گرامیش علیهم السلام بسیار صلوات میفرستاد.

بخیل واقعی

عَنِ الحُسِینِ بنِ عَلِیٍّ علیه السلام عَن جَدِّهِ رَسولِ اللهِ صَلَّی اللهُ علیه وآله:
البَخِیلُ حَقّاً مَنْ ذَُكِرْتُ عندَه فَلَمْ یصَلِّ عَلَی.
امام حسین علیه السلام از رسول خدا صَلَی اللهُ علیه و آله نقل کردهاند که پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند:
بخیل واقعی كسی است كه نام مرا بشنود ولی بر من صلوات نفرستد.

صلوات با صدای بلند

قالَ رَسولُ اللهِ صَلَّی اللهُ علیه وآله:
إرفَعُوا أصواتَكُم بالصَّلاةِ عَلَی؛ فَإنَّها تَذْهَبُ بِالنِّفاقِ.
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:
با صدای بلند بر من صلوات فرستید؛ زیرا كه نفاق و دورویی را بر طرف میكند.

فضیلت نوشتن صلوات

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ علیهِ وَآلِه:
مَنْ صَلّی عَلَی فی كتابٍ، لَمْ تَزَل الملائِكَةُ تَستَغفِرُ لَه مادامَ اسمِی فی ذلكَ الكتابِِ.
پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله فرمودند:
كسی كه در نوشتهای صلوات بر من را بنویسد، تا زمانی كه نام من در آن نوشته باشد فرشتگان برای او استغفار میكنند.

جفاکارترین فرد

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ علیهِ وَآلهِ:
أجفَی النّاسُ رَجلٌ ذُكِرْتُ بَینَ یدَیهِ فَلَمْ یصَلِّ عَلَی.
پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله فرمودند:
جفاکارترینِ افراد کسی است كه نام من را بشنود و بر من صلوات نفرستد.

دعا را با صلوات آغاز كنید

قال الصّادقُ علیه السلام:
إذا دعا أحَدُكُم فَلْیبْدَأ باِلصَّلاةِ علی النَّبی صَلی اللهُ علیه وآلهِ؛ فإنَّ الصَّلاةَ علی النَّبی صَلی اللهُ علیه وآله مَقْبُولَةٌ وَلَمْ یكُن اللهُ لِیقْبَلَ بَعضَ الدُّعاءِ وَیرُدَّ بَعضاً.

حضرت صادق علیه السلام فرمودند:
هرگاه كسی از شما دست به دعا برداشت، پس دعایش را با صلوات آغاز نماید؛ زیرا صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و آله دعایی پذیرفته شده است و خدای متعال برتر از آن است که بخشی از دعا را قبول کرده و بخش دیگر از آن را ردّ نماید.

رهایی از آتش جهنم

قالَ مُولانا الصّادقُ علیه السلام لصباحِ بنِ سَیابِة:
ألا أعَلِّمُكَ شَیئاً یقِی اللهُ بهِ وَجْهَكَ مِن حَرِّ جَهَنَّمَ؟ قالَ، قلتُ: بَلی، قالَ: قُلْ بَعدَ الفَجْرِ:أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ مائةَ مَرَّةٍ یقَی اللهُ به وَجْهَكَ مِنْ حَرِّ جَهَنَّمَ.
حضرت صادق علیه السلام به صَباح بن سیّابِه فرمودند:
آیا میخواهی به تو دعایی بیاموزم كه خدای متعال به بركت آن، چهره تو را از حرارتِ آتش جهنم نگه دارد؟ صَباح گوید: به حضرت عرض کردم: آری. حضرت فرمودند: بعد از سپیدهدم صد مرتبه بگو: أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ خداوند به بركت این ذکر، تو را از آتش جهنم حفظ خواهد کرد.

اثر صلوات با اخلاص

قال الصّادقُ علیه السَّلام:
مَنْ صَلَّی عَلی النَّبی وَآلِه مَرَّةً واحِدَةً بِنِیةٍٍٍٍٍ وَ إخْلاصٍ مِنْ قَلبِهِ قَضَی اللهُ لَه مائَةَ حاجَةٍ؛ منها ثلاثونَ للدُّنیا وَسَبْعُونَ للآخِرَةِ .
كسی كه یك مرتبه با نیت [پاك و پسندیده] و با اخلاص کامل صلوات بر پیامبر و خاندان گرامیشان بفرستد، خدای متعال یکصد حاجت او را برآورده میكند: سی حاجت از حوائج دنیا، و هفتاد حاجت از حوائج آخرتش را.

صلوات خدا بر فرستنده صلوات

عَن الصَّادقِ علیه السلام عن النَّبی صَلَّی الله علیه وآله:
مَنْ صَلَّی عَلَی صَلَّی اللهُ علیهِ وَمَلائِكَتُهُ ، وَمَنْ شَاءَ فَلْیقِلَّ وَمَنْ شَاءَ فَلْیكْثِرْ .
حضرت صادق علیه السلام از رسول گرامی صلّی الله علیه وآله روایت کردهاند:
هر كسی كه بر من صلوات فرستد، خداوند متعال و ملائكه بر او درود و رحمت میفرستند (پس) هر كه میخواهد كم، و هر كه میخواهد بسیار صلوات بفرستد.

صلوات، دور کننده شیاطین

قالَ النَّبیُّ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ:
إنَّ الشَّیطانَ اثنانِ: شَیطانُ الجِنِّ وَ یُبَعَّدُ بـ لاحُولَ وَلاقُوَّۀَ إلاّ بِاللهِ العَلِّی العَظِیمِ، وَشِیطانُ الإنْسِ وَیُبَعَّدُ بِالصَّلاۀِ عَلیَ النَّبیِّ وَآلِهِ.
رسول خدا صلوات الله علیه و آله فرمودند:
شیاطین دو گروهاند؛ شیاطین جنّی که با ذکر لاحُولَ وَلاقُوَّۀ إلاّ بِاللهِ العَلِّی العَظِیمِ رانده میشوند، و شیاطین انسی که با صلوات بر محمّد و آل محمّد [شر و آزارشان] از شخص دور میشود.

نادانی و خسران در ترک صلوات

عن الصّادقِ علیه السلام:
إذا ذُکِرَ النَّبیُّ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ فَأکْثِرُوا الصَّلاۀَ علیهِ، فَإنَّهُ مَنْ صَلَّی عَلی النَّبیِّ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ صَلاۀً واحِدَۀً صَلَّی اللهُ عَلیهِ ألفَ صَلاۀٍ فِی أَلْفِ صَفٍّ مِن المَلائِکَۀِ، وَلَمْ یَبْقَ شَیءٌ مِمَّا خَلَقَهُ اللهُ إلاّ صَلَّی عَلی العَبدِ لِصَلاۀِ اللهِ عَلیهِ وَصلاۀِ مَلائِکَتِه،ِ فَمَنْ لَمْ یَرغَبْ فِی هذا فَهُوَ جاهِلٌ مَغْرورٌ، قَد بَرِﺉَ اللهُ مِنهُ وَرَسولُهُ وَأهلُ بِیتهِ.
چون نام پیغمبر برده شود، بسیار بر او صلوات بفرستید؛ زیرا هر که یک مرتبه بر پیامبر صلوات بفرستد خدای متعال هزار مرتبه به همراه هزار گروه از ملائکه بر او درود میفرستد و هیچ مخلوقی از آفریدههای الهی باقی نمیماند مگر آنکه – به خاطر صلواتِ خدا و ملائکه - بر آن بنده صلوات میفرستد،[حال] پس اگر کسی در فرستادنِ صلواتِ با این فضیلت میل و رغبتی پیدا نکند، او شخصی نادان و فریب خورده(ی شیطان) بوده، و خدا و رسول و اهل بیت رسولش از چنین شخصی بیزارند.

مجلس بدون صلوات، مجلس حسرت و پشیمانی

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ:
ما مِنْ قومٍ اجْتَمَعُوا فی مَجلِسٍ فَلَمْ یَذْکُروا اسْمَ اللهِ عَزَّوَجَلَّ وَلَمْ یُصَلُّوا عَلَی نَبِیِّهِم إلاّ کانَ ذلکَ المَجلِسُ حَسْرَۀً وَ وَبالاً عَلَیْهم.
رسول خدا صلوات الله علیه و آله فرمودند:
هر عدهّای که در مکانی جمع شوند و خدا را یاد نکنند و بر پیامبرشان درود و صلوات نفرستند، آن مجلس مایه حسرت و پشیمانیشان (در قیامت) خواهد شد.

بهترین عمل در روز جمعه

عَن مُولانا الصّادقِ علیه السلام:
ما مِنْ عَمَلٍ أفْضَلَ یومَ الجُمُعَۀِ مِن الصَّلاۀِ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ.
امام صادق علیه السلام فرمودند:
هیچ عملی در روز جمعه برتر و با فضیلتتر از صلوات بر محمّد و آل محمّد نمیباشد.

عَن الصّادقِ علیه السلام:
مَنْ قالَ بَعْدَ صَلاۀِ الظُّهرِ وَ صَلاۀِ الفَجْرِ فی الجُمُعَۀِ وَ غِیرِها ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم لَمْ یَمُتْ حَتّی یُدْرِکَ القائمَ المَهدِّی علیه السلام.
امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند:
هر که بعد از نماز صبح و ظهر (در روز جمعه و در سایر ایّام هفته) بگوید: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم نمیمیرد تا آنکه حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را درک کند.

صلوات سببِ آمرزش گناهان

قالَ رَسولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ:
مَنْ صَلَّی عَلَیَّ کُلَّ یُومٍ ثَلاثَ مَرّاتٍ وَفِی کُلِّ لَیْلَۀٍ ثَلاثَ مَرّاتٍ حُبّاً لِی وَشُوقَاً إلَِیَّ کانَ حَقّاً عَلی اللهِ عَزَّوَجَلَّ أنْ یَغْفِرَ لَه ذُنُوبَه تِلکَ اللیلۀَ وَذلکَ الیومَ.
پیامبر اسلام صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ فرمودند:
هر که از روی محبت و دوستی نسبت به من، هر روز سه مرتبه و هر شب سه مرتبه صلوات فرستد، خداوند بر خود لازم نموده است که از گناهان آن شب و روز او درگذرد.

عافیت به برکت صلوات

قالَ النَّبیُّ الأعْظَمُ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ:
مَنْ صَلَّی عَلَیَّ مَرَّۀً فَتَحَ اللهُ عَلیهِ باباً مِن العافِیَۀِ
پیامبر بزرگوار اسلام صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ فرمودند:
هر که یک مرتبه بر من صلوات فرستد، حقتعالی دری از سلامتی و عافیت [دین و دنیا] را بر وی بگشاید.

صلوات هنگام بوئیدن گُلهای معطر

عَنْ مالِک [بن أعیُن] الجُهَنِی، ناوَلْتُ أبا عَبدِاللهِ شِیئاً مِن الرَّیاحِینِ فَأخَذَهُ وَشَمَّهُ وَ وَضَعَهُ عَلی عَینَیهِ، ثُمَّ قالَ: مَنْ تَناوَلَ رَیحانَۀً فَشَمَّها وَوَضَعَها عَلی عَینَیهِ ثُمَّ قالَ: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ لَمْ تَقَعْ علی الأرضِ حَتیّّ یُغْفرَ لَه
مالک (بن أعین) جُهَنِی میگوید:
گلی را به حضرت صادق علیه السلام تقدیم کردم. حضرت آن را گرفته، بوئیدند و بر دیدگانشان نهادند، آن گاه فرمودند: هر گاه کسی گُلی را بگیرد و آن را ببوید و بر چشمانش بنهد و بگوید: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ پیش از آن که آن گل را بر زمین قرار گیرد، گناهانش آمرزیده میشود.

پایان سخن با صلوات

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ:
مَنْ کانَ آخِرُ کَلامِهِ الصَّلاۀَ عَلَیَّ وَعَلی عَلِیٍّ دَخَلَ الجَنَّۀَ
پیامبر اسلام صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ فرمودند:
هر کسی که پایانِ گفتارش صلوات بر من و علی بن أبی طالب علیهما السلام باشد داخل بهشت خواهد شد.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بهترین دعا در خانه خدا

قالَ عبدُ السّلامِ بنُ نُعیمٍ لِمُولانا الصّادقِ علیه السلام:
إنّی دَخَلتُ البیتَ وَلَمْ یحضُرْنی شَیءٌ مِن الدُّعاءِ إلاِّ الصَّلاةُ عَلی مُحمَّدٍ وَآلِ مُحمَّدٍ، فقالَ: أما إنَّهُ لَمْ یخرُجْ أحَدٌ بِأفضَلَ مِمّا خَرَجْتَ به.
عبد السلام بن نعیم به حضرت صادق علیه السلام عرض کرد:
به داخل كعبه رفتم و دعایی به خاطرم نیامد جز صلوات بر محمّد و آل محمّد، حضرت فرمودند: بدان که هیچ کس عملی برتر و با فضیلتتر از عمل تو را انجام نداده است.

استجابت دعا به برکت صلوات

عَن النَّبیِّ وَ أمیرِالمُؤمِنینَ وَ الصَّادقِ علیهم السلام:
کُلُّ دُعاءٍ (یُدْعیِ اللهَ عَزَّوَجَلَّ بهِ) مَحجُوبٌ عَن السَّماءِ حَتیّ یُصَلِّی علی مُحمَّدٍ وَآلِ مُحمَّدٍ.
از پیامبر اکرم و حضرت امیر مؤمنان و امام صادق علیهم السلام نقل شده است:
هر دعایی که خدای متعال با آن خوانده شود، بالا نمیرود مگر آنکه بر محمّد و آل محمّد صلوات فرستاده شود.

صلوات در شب و روز جمعه

عن مُولانا الصَّادقِ علیه السلام:
إذا کانَتْ عَشِیَّةُ الخَمیِسِ وَلیَلةُ الجُمُعَةِ نَزَلَتْ مَلائِکَةٌ مِن السَّماءِ مَعها أقلامُ الذَّهَبِ وَصُحُفُ الفِضِّةِ، لایَکتُبونَ (عَشِیَّةَ الخَمیِسِ وََلیَلَةَ الجُمعَةِ إلی أنْ تَغیِبَ الشَّمسُ) إلاّ الصَّلاةََ عَلی النَّبِیِّ وَآلِهِ.
از شامگاه پنجشنبه و شب جمعه، فرشتگانی با قلمهایی از طلا و لوحهایی از نقره، از آسمان به سوی زمین میآیند و تا غروبِ روز جمعهِ ثواب هیچ عملی را نمینویسند به جز صلوات بر محمّد و آل محمّد علیهم السلام.

صلوات زینت دعا

عن الصّادقِ علیه السلام عن النَّبیِّ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ:
إجْعَلوُنِی فِی أوّلِ الدُّعاءِ وَ فِی آخِرِهِ وَ فِی وَسَطِهِ.
حضرت صادق علیه السلام از رسول خدا صلوات الله علیه و آله روایت کردهاند:
مرا در ابتداء و آخر و در میان دعاهایتان یاد کنید و بر من صلوات بفرستید.

بشارت جبریل به رسول خدا صلی الله علیه وآله

قالَ رَسولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَآلِهِ بَعْدَ أنْ سَجَدَ سَجْدَۀً طَویلۀً:
لَقِینِی جِبرئیلَ فَبَشَّرَنِی، قَالَ: إنَّ اللهَ عَزَّوَجَّلَ یَقُولُ: مَنْ صَلَّی عَلَیکَ صَلَّیْتُ عَلَیهِ وَمَنْ سَلَّمَ عَلَیکَ سَلَّمْتُ عَلَیهِ، فَسَجَدْتُ لِذلِکَ.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پس از سجدهای طولانی فرمودند:
جبرئیل مرا ملاقات کرد و بشارتم داد که حقتعالی فرموده است: هر که بر تو صلوات فرستد من بر او صلوات میفرستم، و هر که بر تو سلام کند من بر او سلام میکنم؛ و من بخاطر این موهبت الهی سجده کردم.

سه فائده برای صلوات

عَن النَّبیِّ صَلَّی اللهُ علیهِ وَآلِهِ:
صَلاتُکُم عَلَیَّ مُجَوِّزَۀٌ لِدُعاءِکُم، وَمَرْضاۀٌ لِرَبِّکُم، وَزَکاتٌ لأعمالکم (لِأبدانِکُمْ).
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:
صلوات شما سبب استجابت دعا، رضایت و خشنودی پروردگار و پاکیزگی اعمالتان میشود.

روشنائیِ قبر، صراط و بهشت به برکت صلوات

قالَ النبی صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ:
أکْثِرُوا الصَّلاۀَ عَلَیَّ فَإنَّ الصَّلاۀَ عَلَیَّ نُورٌ فِی القَبرِ، وَنورٌ عَلَی الصِّراطِ، وَنورٌ فِی الجَنَّۀِ
بر من بسیار صلوات فرستید؛ زیرا صلوات بر من نوری است در قبر، و نوری است بر صراط، و نوری است در بهشت.

بهترین عمل در روز جمعه

سَألَ حَمّادُ بنُ عیسی عَن أبی عبد ِاللهِ عَن أفْضَلِ الأعمالِ یَومَ الجُمْعَۀِ، قالَ علیه السلام:
الصَّلاۀُ علی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ مائۀَ مَرَّۀٍ بَعدَ العَصرِ وَما زِدْتَ فَهُو أفْضَلْ.
حمّاد بن عیسی از حضرت صادق علیه السلام نسبت به بهترین عمل در روز جمعه پرسید؟حضرت فرمودند:
فرستادن یکصد مرتبه صلوات بر محمّد و آل محمّد بعد از عصر، و هر چه بیشتر صلوات بفرستی فضیلت آن بیشتر میگردد.

2728

ذکر فرشتگان حاملِ عرش

بَعْدَ أنْ لمَْ تَقْدِر الملائِکَۀُ لِحَمْلِ العَرشِ، قالَ اللهُ تعالی لَهم:
أُعَلَِّمُکُمْ کَلِماتٍ تَقُولونَها یَخِفُّ بِها عَلَیکُمْ، قالوُا: وَما هِی یا ربّنا؟ قالَ: تَقُولُونَ:بِسْمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ وَلاحولَ وَلاقُوَّۀَ إلاّ باللهِ العَلِیِّ العَظِیمِ وَصَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطیِّبینَ فَقالوها فَحَمَلُوهُ
آنگاه که ملائکه در حملِ عرش الهی عاجز ماندند، خدای متعال به آنان فرمود:
دعا و ذکری به شما میآموزم که به برکت آن بتوانید عرش را حمل کنید. ملائکه پرسیدند: آن چه ذکری است؟ خطاب رسید که بگویید:
بِسْمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ وَلاحولَ وَلاقُوَّۀَ إلاّ باللهِ العَلِیِّ العَظِیمِ وَصَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطیِّبینَ، آن گاه توانستند عرش را حمل کردند.

درود هفتاد هزار فرشته بر گوینده صلوات

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلیه وَآلِه :
جائَنِی جِبْرِئیِلُ وَقالَ: إنَّه لایُصَلِّی عَلَیْکَ أحَدٌ إلاّ وَیُصَلَّی عَلیهِ سَبعُونَ ألفَ مَلَکٍ وَمَنْ صَلَّی عَلیهِ سَبْعُونَ ألفَ مَلَکٍ، کانَ مِنْ أهلِ الجَنَّۀِ.
جبرئیل نزد من آمد و عرض کرد: کسی نیست که بر شما صلوات بفرستد مگر آن که هفتاد هزار فرشته بر او صلوات میفرستند، و هر که هفتاد هزار فرشته بر او صلوات فرستد از اهل بهشت خواهد بود.

نزدیکترین فرد به پیامبردر رستاخیز

قالَ رَسولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلیه وَآلِهِ:
أولَی النّاسِ بِی یَومَ القِیامَۀِ أکْثَرُهُمْ عَلَیَّ صَلاۀً (فِی دارِ الدُّنیا)
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند:
نزدیکترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ثواب صلوات قابل شمارش نیست

فِی لَیلَۀ المِعراجِ بَعدَ أنْ رَأی النَّبیُّ مَلَکاً یُحاسِبُ عَدَدَ قَطَراتِ المَطَرِ، قالَ المَلَکُ لَه صَلَّی اللهُ علیهِ وَآلِه:
یا رَسُولَ اللهِ، حَسابٌ لاأقْدِرُ عَلیهِ بِما عِندیِ مِن الحِفظِ وَالتَّذَکُّرِ وَالأیدِی وَالأصابِعِ، فقالَ: أیُّ حِسابٍ هُو؟
فَقالَ: قُومٌ مِنْ أُمَّتِکَ یَحْضُرُونَ مَجْمَعاً فَیُذْکَرُ اسْمُکَ عِندَهُم فَیُصَلُّونَ عَلَیکَ، فأنا لاأقْدِرُ عَلی حَصْرِ ثَوابِهِم.
در شب معراج، پیامبر صلی الله علیه و آله فرشتهای را دیدند که مقدارِ قطرات باران را محاسبه میکرد، آن فرشته عرض کرد: ای رسول خدا، حساب و شمارشی است که من با تمامِ توانِ خود، نمیتوانم آن را شمارش کنم.
پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: آن چه حسابی است!؟
فرشته گفت: هر گاه گروهی از امّت شما در جایی جمع شوند و پس از شنیدن نامتان بر شما صلوات فرستند، من از محاسبه ثوابِ آنان عاجزم.

صلوات سبب یادآوری

عَن مَولانا الحَسنِ بنِ عَلیٍّ علیهما السلام:
إنَّ قَلبَ الرَّجُلِ فِی حُقٍَّ وَ عَلی الحُقِّ طَبَقٌ، فَإنْ صَلَّی الرَّجُلُ عِندَ ذلکَ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحمَّدٍ صَلاۀً تامَّۀً اِنْکَشَفَ ذلکَ الطَّبَقُ عَنْ ذلِکَ الحُقِّ فَأضاءَ القَلْبُ وَذَکَرَ الرَّجُلُ ما کانَ نَسِیَ، وَإنْ هُوَ لَمْ یُصَلِّ عَلی مُحمَّدٍ وَآلِ مُحمَّدٍ أو نَقَصَ مِن الصَّلاۀِ عَلَیهِم إنْطَبَقَ ذلکَ الطَّبَقُ عَلَی ذلکَ الحُقِّ فأظْلَمَ القَلْبُ وَنَسِیَ ما کانَ ذَکَرَهُ.
حضرت مجتبی علیه السلام فرمودند:
قلب انسان درون حفره و ظرفی است و بر روی آن پرده و سرپوشی میباشد، هرگاه که شخصی بر محمّد و آل محمّد صلوات تام و کاملی فرستد، آن پرده کنار رفته و قلب وی روشن میگردد و شخص آن چه را که فراموش کرده است را به خاطر میآورد. امّا اگر وی صلوات نفرستد و یا صلواتِ ناقص بفرستد، آن سرپوش بر رویِ قلبش باقی مانده و قلب وی تاریک میماند و آن چیزی را که در خاطر داشته است را فراموش میکند.

فضیلت صلوات از زبان دوبهشتی

عَنَ ابْنِ عَبَّاسٍ، قَالَ النَّبِیُّ صَلَّی اللهُ عَلیه وَآلهِ:
رَأَیْتُ البارحَۀَ عَمِّی حَمْزَةَ بْنَ عَبْدِ الْمُطَّلِبِ وَأخِی جَعْفَرَ بْنَ أبِی طالِبٍ وَبَیْنَ أَیْدِیهِما طَبَقٌ مِنْ نَبِقٍ فَأکَلَا سَاعَةً فَتَحَوَّلَ النَّبِقُ عِنَباً، فَأَکَلَا سَاعَةً فَتَحَوَّلَ الْعِنَبُ لَهُمَا رُطَباً، فَأَکَلَا سَاعَةً فَدَنَوْتُ مِنْهُمَا وَقُلْتُ: بِأَبِی أَنْتُمَا، أیَّ الْأَعْمَالِ وَجَدْتُما أَفْضَلَ؟ قَالَا: فَدَیْنَاکَ بِالْآبَاءِ وَالْأُمَّهَاتِ، وَجَدْنَا أَفْضَلَ الْأَعْمَالِ الصَّلَاةَ عَلَیْکَ، وَسَقْیَ الْمَاء، وَحُبَّ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ علیه السلام.
ابن عباس از پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله نقل میکند که پیامبر بعد از نماز صبح به اصحابشان فرمودند:
شب گذشته عمویم حمزه و برادرم جعفر بن اَبى طالب را در خواب دیدم. نزد آنان طبقى بود از میوه درخت سِدر. پس از آنکه مدتی از آن خوردند، آن میوه تبدیل به انگور شد. مقداری دیگر از آن خوردند و آن انگور تبدیل به رطب(خرماى تازه) شد. پس از آنکه مقداری از آن خوردند، نزدیک آنها رفتم و گفتم: فدای شما، چه عملی را بهتر از بقیه اعمال یافتید؟ گفتند: پدر و مادرمان فدای تو باشد، ما بهترین عمل را صلوات بر تو، نوشاندن آب به دیگران و دوستى على بن ابى طالب علیه السلام یافتیم.

صلوات بر پیامبران

عَنْ مُعاوِیَۀِ بنِ عَمّارِ قالَ: ذَکَرْتُ عِندَ أبِی عَبدِاللهِ الصَّادقِ علیه السلام بَعْضَ الأنبیاءِ فَصَلَّیْتُ عَلیهِ، فَقالَ:
إذا ذُکِرَ أحَدٌ مِن الأنبیاءِ فَابدَأ بِالصَّلاۀِ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ ثُمَّ عَلیِهِ. (صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ عَلی جَمِیعِ الأنبیاءِ) .
معاویه بن عمّار گوید : نزد حضرت صادق علیه السلام نام یکی از پیامبران را بردم و بر آن پیامبر صلوات فرستادم، آن گاه حضرت صادق علیه السلام به من فرمودند:
هر گاه نام یکی از پیامبران به میان آمد ابتداء بر پیامبر خاتم و سپس بر آن پیامبر درود بفرست. (صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ عَلی جَمِیعِ الأنبیاءِ).

گریه، صلوات نوزادان

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ علیهِ وَآلهِ:
لاتَضرِبُوا أطفالَکُمْ علی بُکائِهِم؛ فَإنَّ بُکاءَهُم أربعةَ أشهُرٍ شهادۀُ أن لاإله إلاّاللهُ، وأربعةَ أشهُرٍ الصَّلاةُ عَلَی النَّبیِّ وآلهِ، وأربعةَ أشهرٍ الدُّعاءُ لِوالدِیهِ.
نوزادانتان را به خاطر گریههایشان نزنید؛زیرا گریه آنان در چهار ماه اوّل شهادت به یگانگی خدای متعال، در چهار ماه بعد صلوات بر پیامبر و خاندان گرامی آن حضرت، و در چهار ماه دیگر دعا برای پدر و مادرشان میباشد.

برآورده شدن حاجات

قالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ:
مَنْ قالَ ثَلاثَ مَرّاتٍ: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ قَضَی اللهُ حاجَتَه
پیامبر گرامی اسلام صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ فرمودند:
هر کسی که سه مرتبه بگوید ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ خدای متعال حاجت او را برآورده میکند.

صلوات بین نماز ظهر و عصر

عن الصادق علیه السلام:
الصَّلاۀُ علی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحمَّدٍ فِیما بَینَ الظُّهرِ وَالعَصْرِ تَعْدِلُ سَبعیِنَ رکعۀً (حِجَّۀً).[52]
فرستادن صلوات بین نماز ظهر و عصر برابر است با هفتاد رکعت نماز مستحبی(و یا هفتاد حج).

فضیلت صلوات در ماه مبارک رمضان

قالَ رسولُ اللهِ صَلَّی اللهُ علیهِ وآله فی فضیلةِ شهر رمضانَ:
مَنْ أکثَرَ فِیهِ مِن الصَّلاةِ عَلَیَّ ثَقَّّلَ اللهُ مِیزانَهُ یَومَ تَخِفُّ المَوازینَ.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در فضیلت ماه مبارک رمضان فرمودند:
هر کس که در این ماه بر من زیاد صلوات فرستد، خدای متعال کفّه حسنات او را سنگین میکند در آن روزی که کفّه حسنات همه سَبک و خالی باشد.

صلوات برابر تسبیح، تهلیل، تکبیر

عن أبی الحَسنِ الرِّضا علیه السلام:
الصَّلاۀُ علی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ تَعْدِلُ عِنْدَ اللهِ عَزَّوَجَلَّ التَّسبیِحَ وَالتَّهلِیلَ وَالتَّکبِیرَ.
حضرت رضا علیه السلام فرمودند:
صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام نزد خدای عزوجل برابر است با تسبیح(ذکر سُبحانَ اللهِ) و تهلیل(ذکر لا إلهَ إلاّ اللهُ) و تکبیر(ذکر أللهُ أکبرُ).

صلوات بر حضرت زهراء سلام الله علیها

عن مولاتِنا فاطِمَۀَ الزهراءِ: قالتْ: قالَ لِی رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ علیه وَآلِه:
یا فاطِمَۀُ، مَنْ صَلَّی عَلَیکِ غَفَرَ اللهُ لَه وَألْحَقَهُ بِی حَیْثُ کُنْتُ مِن الجَنَّۀِ.
ای فاطمه، هر که بر تو صلوات فرستد خداوند او را میبخشد و در هر جایی از بهشت که من باشم او را به من ملحق خواهد کرد.

فوايد دنيوي صلوات

فايده اول: در اصول كافي است كه، رسول خدا(ص) فرموده‌اند در مقابل صد صلوات حق تعالي صد حاجت را برآورده مي‌نمايد.

فايده دوم: با صداي بلند صلوات فرستادن نفاق را برطرف مي‌سازد.

فايده سوم: صلوات فرستادن موجب پاكيزه شدن عمل‌هاست.

فايده چهارم: هر كس يك صلوات بفرستد حق تعالي در عافيت را بر روي او مي‌گشايد.

فايده پنجم: صلوات فرستادن فقر را برطرف مي‌كند.

فايده ششم: هر گاه چيزي از ياد انسان برود و آدمي آن را فراموش كند صلوات موجب مي‌شود كه به خاطر آيد.

فايده هفتم: صلوات،دشمن ديرين و هميشه در كمين انسان يعني ابليس لعين را ذليل و خوار مي‌كند.

خلاصه اينكه صلوات آتش جهنّم را خاموش مي كند.آري وقتي كه آتش هوي و هوس و آتش سوزان نفس سركش به واسطه صلوات بر محمّد و آل محمّد خاموش شد و ظلمات نفس به نور صلوات محو و نابود گرديد آن وقت است كه انسان از آتش جهنم رهائي يافته و به حريم امن الهي داخل و «ليخرجكم من الظلمات الي النور» را شامل خواهد شد و غايت امر در سايه رحمت خاصّ الهي مأوا كند «و كان بالمؤمنين رحيماً».«طوبي لهم و حسن مأب؛خوشا به حال آنان و حسن عاقبت‌شان».

فوايد اخروي صلوات

فوايد صلوات را در ظاهر دانسته‌اي و بدان رسيده‌اي اما فوايد آن را در باطن كه در نهايت صعوبت و دشواري است، عقل مي‌خواهد تا بداني،چشم بصيرت تا ببيني، دلي پاك تا يقين نمائي.

فايده اوّل: امام صادق(ع) مي‌فرمايند:«هر كس ده مرتبه صلوات بفرستد حق تعالي صد مرتبه بر او صلوات مي‌فرستد» و فرموده اند:«هر كس ده مرتبه صلوات بفرستد خدا و ملائكه هزار بار بر او صلوات مي‌فرستد و هر كه حق بر او هزار صلوات بفرستد هرگز او را به آتش،عذاب نخواهد كرد و در مقابل هر صلوات ده حسنه به او عطا مي‌فرمايند و هر كس ده مرتبه صلوات بفرستد حق تعالي ده صلوات بر او مي‌فرستد و ده گناه او را مي‌آمرزد و ده درجه او را بلند مي‌گرداند و از اهل بهشت خواهد شد».

فايده دوم: سزاوارترين و نزديك‌ترين مردم در روز قيامت به رسول خدا(ص) كسي است كه در دنيا بر آن حضرت بيشتر صلوات فرستاده باشد.

فايده سوم: رسول خدا(ص)به علي مرتضي (ع) مي‌فرمايد:«هركس بر من صلوات بفرستد شفاعت من براي او واجب مي‌شود».

فايده چهارم: حضرت رضا(ع) فرموده‌اند:«صلوات فرستادن نزد خدا برابراست با تسبيح و تهليل و تكبير».

فايده پنجم: حضرت علي بن موسي الرّضا(ع) مي‌فرمايد:«هر كس قادر بر كفاره گناهان نباشد صلوات بسيار بفرستد كه صلوات بر محمّد و آل محمّد(ص) گناهان را مي‌ريزاند».

فايده ششم: اميرالمؤمنين علي(ع) مي‌فرمايند:«صلوات فرستادن در محو كردن گناهان شديدتر است از فرو نشاندن آب، آتش را».

فايده هفتم: صلوات فرستادن در روز قيامت به صورت نوري در آمده در سر،طرف راست،طرف چپ و بالا، و جميع اعضاء آدمي ديده مي‌شود.

فايده هشتم: هر كه بگويد:«اللّهم صلّ علي محمّد و آل محمّد(ص) خدا به او ثواب هفتاد و دو شهيد عنايت مي‌فرمايد».

فايده نهم: سنگين‌ترين چيز در يوم الحشر(روز قيامت) صلوات است و صلوات، قبر را نوراني مي‌كند.

فايده دهم: فرستنده صلوات داخل آتش جهنّم نمي‌شود.

فايده يازدهم: براي فرستنده صلوات تلخي مرگ و هول و عطش روز قيامت نيست.

صلوات از جمله ذكرهايي است كه بسيار مورد توجه مسلمانان بوده و از آن به عنوان بياني براي آرامش بخشيدن به دل و رفع اضطراب ها و تنش هاي زندگي امروز بسيار استفاده مي شود .

ختم صلوات 

برای برآورده شدن حاجات می توانید به عدد معصومین علیه السلام ۱۴۰ ۱۴۰۰ یا ۱۴ هزار صلوات بفرستید که البته تعداد صلوات ها هر چه بیشتر باشد و با خلوص بیشتری خوانده شود موثرتر است. 

ختم چهارده هزار صلوات روش اول

در یک نوبت چهارده هزار صلوات به معصومین هدیه کنید، هر هزار عدد به یکی از معصومین و حاجت خود را بطلبید.

ختم ۱۴ هزار صلوات که به این صورت است:

شما نیت کرده برای دست یافتن به فلان مطلب ۱۴ هزار صلوات به چهارده معصوم هدیه کنید. میتوانید اینکار را در یک نوبت انجام داده و یا اینکه در ۱۴ روز، روزی هزار عدد صلوات فرستاده و هر روز آن را به یکی از معصومین به ترتیب هدیه کنید. 

یعنی مثلا روز اول به حضرت رسول سلام الله علیها

روز دوم به حضرت علی علیه السلام و...

تا چهاردهمین معصوم یعنی امام زمان عجل الله تعالی فرج الشریف

گفته می شود با این ختم انشاالله در میانه یا انتها حاجت روا می شوید. 

ختم دوم

تا دوماه روزی هزار صلوات بفرستید انشاالله در پایان دوماه حاجت روا می شوید. 

ختم به تعداد عدد ابجد اسم معصومین

ختم های گوناگون زیادی برای صلوات وجود دارد.مثلا شما می توانید به عدد ابجد اسم هر کدام از معصومین صلوات بفرستید. مثلا عدد حضرت علی علیه السلام ۱۱۰ است و شما می توانید به این تعداد به ایشان یا هر کدام از معصومین صلوات هدیه کرده و حاجت خود را بخواهید. سعی کنید برای اینکار تعداد خاصی روز معین کنید مثلا چهل روز. یا اعداد خاصی مثل ۳۱۳ که تعداد یاران حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرج الشریف هستند برای صلوات خوب است. برای دیدن اعداد ابجد هر کدام از معصومین کافی است در اینترنت جستجو کنید. 

شرایط ختم ها

بهتر از ختم با طهارت، وضو، رو به قبله و با توجه کامل صورت گیرد.

برخی ختم های دیگر با صلوات

786 مرتبه بسم الله الرحمن الرحیم  بگویید، سپس 132 مرتبه صلوات بفرستید

صلوات برای عزت یافتن در هر روز، با ده بار صلوات فرستادن

امام صادق (علیه السلام) فرمود: هر که یک مرتبه از روی اخلاص نیت قلبی به رسول خدا صلوات فرستد، خدا صد حاجت او ار روا می سازد، سی در دنیا و هفتاد در آخرت

4. از جمله ختم های مجرب که برای بر آورده شدن حوائج تاثیر زیاد دارد، ختم صلات مجرب است که برای قضای حاجت و دفع بلاها و نجات از ناراحتی ها و رسیدن به مقاصد و مطالب، چهارده هزار صلوات به شرح زیر فرستاده می شود:

اول، وضو گرفته و دهان را با گلاب خوشبو نموده، سپس سه مرتبه صلوات اسرارآمیز را خوانده و بعد از سه مرتبه صلوات اسرارآمیز که در ذیل می آید چهارده هزار صلوات به نیت چهارده معصوم، به ترتیب به هر معصوم هزار صلوات فرستاده و هدیه به روح پاکشان نموده و اما صلوات اسرارآمیز چنین است:

اللهم صل علی سیدنا و حبینا و شفیعنا محمد حاء الرحمه و میم الملک و دال الداوم السید الکامل الفاتح الخاتم کلما ذکرک و ذکره الذکره الذاکرون و کلما سهی و غفل عن ذکرک و ذکره الغافلون صلاه دائمه بدوامک باقیه ببقائک لا منتهی لها دون ذلک و علی آله و اصحابه کذلک انک علی کل شی ء قدیر و بلاجابه جدیر

5. رسول خدا صلی الله علیه و اله می فرماید: هر که صد مرتبه صلوات فرستد خدا صد حاجت او را برآورد

6. برای شفای مریض هایی که پزشکان جواب کرده اند و امیدی به درمان نیست، به رسول خدا صلی الله علیه و اله صلوات زیاد فرستاده شود.

بهتر است چنین صلوات فرستاده شود:اللهم صل علی محمد و آل محمد کما بار کت علی ابراهیم(67)

7. برای بر طرف شدن فقر و تنگدستی، رسول خدا صلی الله علیه و اله می فرماید: بسیار یاد خدا کنید و بر من صلوات بفرستید

8. برای رع فراموشی، امام حسن مجتبی (علیه السلام) می فرماید: صلوات بفرستید تا به یادتان آید
 9. رسول خدا صلی الله علیه و اله می فرماید: هر که در هر صبح 10 مرتبه و در هر شام 10 مرتبه بر من صلوات فرستد، من او را دریابم در وقتی که محتاج به آن باشد
10. امام صادق (علیه السلام) می فرماید: هر که 100 مرتبه بگوید یا رب صل علی محمد و آل محمد  ، حق تعالی 100 حاجت او را روا گرداند(71)
11. امام باقر (علیه السلام) می فرماید: هر که عصر روز جمعه بخواند:

اللهم صل علی محمد و آل محمد الاوصیاء المرضیین، بافضل صلواتک و بارک علیهم بافضل برکاتک علیه، و علیهم السلام و علی ارواحهم و اجسادهم و رحمه الله و برکاته
حق تعالی صد هزار حاجت او را روا سازد

12. رسول خدا (علیه السلام) فرمود: هر کس شب جمعه دو رکعت نماز به جا آورد، در هر رکعت 50 مرتبه سوره اخلاص بخواند و بعد از سلام نماز بکوید:اللهم صل علی النبی العربی و آله، حزن او بر طرف می شود

13. یکی از صلوات های اسرار آل محمد صص است . امام رضا (علیه السلام) فرمود: کسی که سه مرتبه در بامداد و سه مرتبه در آخر روز یا در شب با این ذکر صوات بفرستد، دعایش مستجاب و روزی اش زیاد می گردد و گناهانش از بین می رود و خطاهایش محو می گردد، سرورش دوام یافته و به آرزوهایش می رسد و بر دشمنش یاری یابد، اسباب همه خیرات برایش مهیا می شود و از دوستان پیامبر در بهشت اعلی قرار داه می شود:
اللهم صل علی محمد و آل محمد فی الاولین و صل علی محمد و آل محمد فی الاخرین و صل علی محمد و آل محمد فی الملا الاعلی و صل علی محمد و آل محمد فی المرسلین تاللهم اعط محمد الوسیله و الشرف والفضیله و الدرجه الکبیره .اللهم انی آمنت بمحمد و لم اره فلا تحرمنی یوم القیامه رویته و ارزقنی صبحته و توفنی علی ملته و اسقنی منحوضه مشربا رویا سائغا هنیئا لا اظما بعده ابدا انک علی کل شی ء قدیر اللهم کما آمنت بمحمد و لم اره فعرفنی فی الجنان وجهه اللهم بلغ روح محمد عنی تحیه کثیره و سلاما

14. در ثلث آخر شب جمعه، دو رکعت نماز حاجت بخوانید، بعد از نماز صلوات بفرستید. سپس بگوید: بسم الله الرحمن الرحیم و صد بار صلوات بفرستید، سه شب جمعه آن را تکرار کنید، حاجت روا می شوید

15. این ختم به صلوات فتح معروف است و چهل بامداد بعد از نماز صبح خوانده شود، کار فرو بسته او بگشاید و بر دشمن ظفر یابد:
 الصلاه و السلام علیک یا رسول الله، الصلاه و السلام علیک یا حبیب الله، الصلاه و السلام علیک یا خلیل الله، الصلاه و السلام علیک یا صفی الله، الصلاه و السلام علیک یا نجی الله، الصلاه و السلام علیک یا خیر خلق الله، الصلاه والسلام علیک یا من شرفه الله، الصلاه و السلام علیک یا من ذنبه الله، الصلاه و السلام علیک یا من ارسله الله، الصلاه و السلام علیک یا من شرفه الله، الصلاه و السلام علیک یا من عظمه الله، الصلاه و السلام علیک یا من کرمه الله، الصلاه و السلام علیک یا سید المرسلین، الصلاه و السلام علیک یا امام المتقین، الصلاه و السلام علیک یا خاتم النبیین، الصلاه و السلام علیک یا شفیع المذنبین، الصلاه و السلام علیک یا رسول الله رب العالمین، الصلاه و السلام علیک یا سید الاولین، الصلاه و السلام علیک یا سید الاخرین، الصلاه و السلام علیک یا قائد المرسلین، الصلاه  السلام علیک یا شفیع الامه، الصلاه و السلام علیک یا عظیم الهمه و السلام علیک یا حامل لواء الحمد، الصلاه و السلام علیک یا صابح المقام المحمود، الصلاه و السلام علیک یا ساقی الحوض المورود، و الصلاه و السلام علیک یا اکثر الناس یوم القیامه الصلاه و السلام علیک یا سید ولد آدم، الصلاه و السلام علیک یا بشیر الصلاه و السلام علیک یا نذیر، الصلاه و السلام علیک یا داعی الله باذنه و السراج المنیر، الصلاه و السلام علیک یا نبی التوبه، الصلاه و السلام علیک یا نبی الرحمه، الصلاه و السلام علیک یا مقضی، الصلاه و السلام علیک یا عاقب، الصلاه و السلام علیک یا حاشیه، الصلاه السلام علیک یا یا مختار، الصلاه السلام علیک یا یا ما حی، الصلاه السلام علیک یا احمد، الصلاه السلام علیک یا یا محمد صلوات الله و ملائکته و رسله و حمله عرشه و جمیع خلقه علیک و علی آلک و اصحابک و رحمه الله و برکاته

16. هر سک نزدیک قبر رسول خدا صلی الله علیه و اله بایستد و آیه ان الله و ملائکته یصلون علی النبی یا ایها الذین آمنواصلو علیه و سلموا تسلیما، را بخواند و نیز هفتاد بار بگوید: صل الله علیک یا رسول الله، حاجتی که دارد بخواهد رد نمی شود، چون سعدات تشرف برای عاشقان و شیفتگان و مومنانبه آن حضرت امکان پذیر نیتس، می توانند، قبر مطهر آن بزرگوار را روی زمین یا کاغذی رسم کرده، جلوی چشم خود قرار داده، دستور فوق را انجام دهند. حاج شیخ عباس قمی قدس سره، در قسمت زیارت رسول خدا صلی الله علیه و اله از راه دور، به این موضوع اشاره فرموده اند

17. حضرت رسول خدا صلی الله علیه و اله می فرماید: هر کس بعد از نماز ظهر، صد بار صلوات بفرستد خداوند سه پاداش به او می دهد: اول، مدیون نشود و اگر مدیون شود خداوند ادا کند. دوم، ایمان او را حفظ کند که این بزرگ ترین بخشش است و سوم، روز قیامت از نعمتی که به او داده نپرسد

18. شیخ بهاء الدین عاملی می فرماید: هر که را کار مهمی پیش آید در بیابانی خلوت، چهار خط بکشد و یک خط در میان آنها ترسیم کند و او را قبر پیامبر صلی الله علیه و اله فرض کند و نظر به خط فرضی قبر نموده، با شاراه به آن دروازه هزار بار بگوید:صلی الله علیک یا رسول الله، حاجتش روا شود

19. روز دوشنبه، زیر آسمان، هفتاد و چهار ریگ بر چینید، سی و هفت دانه به دست راست و سی و هفت دانه به دست چپ، ریگ های دست راست را سمت راست و ریگ های دست چپ را سمت چپ نهید، سپس دو رکعت نماز حاجت گزارید. بعد از سلام نماز، بر هر یک از ریگ های سمت راست ده صلوات فرستید جز ریگ آخر و بر آن شش صلوات فرستید که در مجموع سیصد و شصت و شش می شود و بر هر یک از ریگ های سمت چپ ده صلوات بفرستید جز آخری که بر او شش بار بخوانید. بعد دست به دعا بلند کنید و از خدا حاجت بخواهید. سپس ریگ های اول را در آب روان افکنید و ریگ های دوم را در زمین دفن کنید. این عمل تخلف نداشته و ندارد و تجربه شده است

20. جهت رفع گرفتاری و وسعت رزق، روزی، روزی هزار بار به شرح زیر خوانده شود:
روز شنبه: هزار مرتبه اللهم صل علی محمد و آل محمد.
روز یک شنبه: هزار مرتبه: یا رب العالمین.
روز دوشنبه: هزار مرتبه: یا ذوالاجلال و الاکرام
روز سه شنبه: هزار مرتبه یا قاضی الحاجات.
روز چهار شنبه: هزار مرتبه یا ارحم الراحمین.
روز پنج شنبیه: هزار مرتبه یا حی یا قیوم.
روز جمعه: هزار مرتبه لا اله الا الله ملک الحق المبین

21. در هر شب جمعه یا شب عید فطر، 10 مرتبه بخوانید:
 یا دائم الفضل علی البریه یا باسط الیدین بالعطیه یا صاحب المواهب السنیه صل علی محمد و آله خیر الوری سجیه واغفر لنا یا ذالعلی فی هذه العشیه

22. توسل به ساحت اقدس حضرت رسول خدا صلی الله علیه و اله: 92 روز با وضو و توجه رو به قبله بنشینید و روزانه هزار مرتبه صلوات بفرستید، سپس حاجت بخواهید

23. چهل روز مداومت به صلوات، و انجام واجب و ترک گناه، 557 مرتبه صلوات بفرستید و حاجت بخواهید

24. یک اربعین (چهل روز) به عدد نام یکی از معصومین صلوات الله علیهم اجمعین صلوات بفرستید و ثوابش را هدیه به پیشگاه آن بزرگوار کنید

25. توسل به حضرت زینب کبری علیها السلام از پر برکت ترین و پر فیض ترین توسلات است. طریق توسل به آن حضرت به این صورت است که شصت و نه روز، هر روز شصت ونه مرتبه صلوات هدیه به حضورشان گدد و بهتر است و شصت و نه توما انفاق در راه خدا به نیت حضرت زینب علیها السلام نمایید

26. از جمله ختم های بسیار مجربی که برای بعضی از عزیزات به تجربه رسیده، این است که هنگام بروز ناگواری ها، 69 مرتبه صلوات هدیه به حضور حضرت زینب نمایید و 69 تومان در راه خدا انفاق کنید

27. یکی دیگر از ختم های مجرب، هدیه 133 صلوات به ساحت اقدس حضرت عباس (علیه السلام) می باشد. برای این ختم 133 روز گفته اند، 40 روز و 21 روز نیز گفته اند

28. از جمله ختم هایی که نزد اهل سلوک از توجهات خاصی برخوردار است و هنگام بروز مشکلات به آن پناهنده شده اند، 72 هزار صلوات در 72 روز، هدیه به ارواح مطهر شهدای کربلای حسینی می باشد که از اهمیت خاصی برخوردار است

29. باری عده ای از اهل سیر و سلوک تجربه شده است که به عدد بسم الله الرحمن الرحیم  یعنی 786 مرتبه صلوات فرستادن برای وسعت رزق و خلاصی از بند، مجرب بوده هست

30. یکی دیگر از ختم های قابل توجه، توسل به حضرت حمزه سید الشهداء (علیه السلام) می باشد. یک اربعین (چهل روز) ورزی شصت مرتبه صلوات بفرستید، هدیه به ساحت آن بزرگوار بکنید

31. یکی دیگر از ختم های بسیار مجرب، توسل به حضرت فاطمه ام البنین، مادر حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) است که چهل روز می باشد، هر روز صد و سی و پپنج مرتبه صلوات هدیه به روح مطهر آن حضرت می نمایید

32. نزد عارف کامل، حاج شیخ حسن علی نخودکی اصفهانی قدس سره سنت بود که شب های جمعه یک سوره یاسین  هزار و صد مرتبه صلوات هدیه با ارواح مومنین وادی السلام نجف نمایند که از جهات معنوی و مادی به تجربه عداه ای رسیده است

33. هنگام بروز حوادثی که غم و اندوه می آورند، توسل به رسول اکرم صلی الله علیه و اله بهترین ملجا و پناه می باشد. جهت توسل به آن حضرت تا یک اربعیناللهم صل علی النبی الرحمه و شفیع الامه و کاشف الغمه محمد و آله اجمعین را روزانه 92 مرتبه یا 132 مرتبه متذکر شوید، بسیار مجرب است

یکی دیگر از ختم های بسیار مجرب و پر فیض برای گشایش کارهای مادی، که نزد عده ای از مشایخ اهل سلوک سنت می باشد، صبح ها بعد زا نماز صبح، 70 مرتبه گفته لا فتی الا علی لا سف الا ذوالفقار و شب ها بعد از نماز مغرب 110 مرتبه صلوات فرستادن است

36. از ختم های بسیار مجرب و قابل توجه این است که اهل ولایت یک اربعین به آن متذکر بوده اند و از برکت آن گشایش های مادی و معنوی نصیبشان شده است، روزی 2750 مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و اله فرستاده اند، ثواش را هدیه به ارواح مطهر کسانی نموده اند که در راه ولایت علی (علیه السلام) و احقاق حقوق اهل بیت و عصمت و طهارت (علیه السلام)، از صدر اسلام به درجه شهادت
رسیده اند

37. توسل و تمسک به عنایت امام رضا (علیه السلام) یک اربعین با طهارت و توجه کامل، رو به حضرت رضا (علیه السلام) نشسته، با مراعات نمودن آداب ذکر 110. مرتبه بگویند: اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی (علیه السلام)

38. دو رکعت نماز حاجت خوانده، 116 مرتبه صلوات هدیه به حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) نموده، پس از اتمام، طرف راست صورت را به زمین گذاشته، بگویید:اللهم قد علمت حوائجی فصل علی محمد و آل محمد و قضها.سپس جانب چپ صورت را به زمین بگذارید و بگویید:اللهم قد احصیت ذنوبی، فیه حق محمد، صل علی محمد و آل محمد و اغفرها و تصدق علی بما انت اهله. سپس پیشانی را بگذارید، صد مرتبه بگویید: شکرا شکرا، حاجت بخواهید

39. توسل به حضرت ابوطالب، فاطمه بنت اسد و خدیجه کبری (علیها السلام) که بسیار مجرب است به هنگام درمانده شدن و راه به جایی نبردن. تا یازده روز، پنجاه و یک مرتبه صلوات هدیه به ابوطالب نمایید و صد و سی و پنج مرتبه صلوات هدیه به خدیجه کبری (علیها السلام) کنید

40. حضرت رضا (علیه السلام) می فرماید: هر کس روز جمعه صد مرتبه صلوات بر رسول خدا صلی الله علیه و اله بفرستد، شصت حاجت او روا می شود: سی در دنیا و سی در آخرت

خیلی خوب بود مرسی❤️

هیچ کس هیچ کس هیچکس لیاقت قلب مهربون منو نداره و نداشته از امروز از یه دختر مهربون ساده خاکی خنده رو تبدیل میشم به دختری حاضر جواب و تند مغرور که برای هیچکس تره خورد نمیکنه اولویت اول و اخرم خودمم همون چیزی  که همین شماها و دوست و غریبه و دشمن ازم خواستید و ازم ساختید اره ! هیچ کدوم این ادمای این دوره زمونه لیاقت صاف و صادق بودن و معصومیت منو  و قلب پاک و بی شیله پیله بودنمو نداشت  و نداره 😊💔ازین به بعد خوب جواب حرفاتون و کلماتتون به خودتون رو از من خواهید دید.ادمایی که با من بودن تو این روزگار جز خورد کردن قلبم و شکستنش کاری نمردن دیگه قلبی ازم نمونده که بخواد پاک باشه یا شکسته دیگه قلبی ازم نگذاشتید فقط واگذارتون میکنم به خدای بزرگ که شاید ااون قلبمو به دست بیارهخودکشی کنندگان  قاتل اند،‌ قاتل مظلوم ترین و بی پناه ترین فرد در برابر قاتل، یعنی خود… (گفته عباس موزون)💔.خوبی، بدی دیدی حلالم کن.ذره ذره اب شدم برام دعا میکنی؟💔دعا میکنی حل شن مشکلاتم؟
2706