1265
1254
عنوان

کودکی که به همه وسایل دست میزند

104 بازدید | 22 پست

سلام دخترم دو سال و نیمشه خونه خودمون تقریبا قابل کنترله ولی هر جای دیگه که میرم به وسایل همه دست میزنه مخصوصا سفره رو به هم میریزه هر چی هم میگم باز کار خودشو میکنه.راهی میشناسین بتونم کنترلش کنم؟ اقتضا سنشه یا بیش فعاله؟

باورم نمیشه که بهم گفت بیکار

من خانه دارم ولی بیکار نیستم

من هم تصمیم گرفتم....

کلیک کنید

1258

بچه است دیگه کنجکاوه همه بچه ها اینجورین فقط مراقبش باش چیزی رو نشکنه یاخراب نکنه جاهای جدید همینجوری میشن بچه ها

فقط 9 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
من از روییدن خار سر دیوار دانستم که ناکس کس نمیگردد بدین بالانشینی ها  

شیوه رفتاری خاص میخواد ..باید بهش یاد بدی حق دست زدن به وسائل دیگه رو نداره ..چون جایی برید هم شما معذب میشید هم میزبان ..بهش یاد بدید که باید اجازه بگیره حتی بخواد کمک کنه

1274

پسر منم همینجوره

خونه غریبه ن.خونه خاهر و مامانم.همه بخش میگن چقد فضولی و منم‌محکم‌میگم کنجکاو و باهوشه.اصلا نگران نباش.اگ کسی سختشه نبرش خونشون

ببرش خانه خلاقیت.خیلی خوبه

اگ بچه باهوش مخای بذار کشف کنه.منعش نکن

اخه خب خیلی بده.سفره مهمونی رو ب هم بزنه.جاهای خیلی رسمی نمیرم ولی بعضی جاها دیگه مجبورم برم

دخور من زیر یه سال که بود دس میزد وای از وقتی ازش خواستم موقع چیدن سفره کمکم کنه زمین تا اسمون فرق کرد الان دوسالشه ولی اصلا دست نمیزنه فقط توقع داره هرچی برای همه میارن تو سفره برای اونم جدا بیارن مثل قاشق چنگال و لیوان و اینلا 

رفتم به باغی،دیدم کلاغی،زدم تو گوشش،گوشش خون افتاد،بردمش دکتر،دکتر دواش داد،دوا نخورده،افتاده مرده،
1264

اقتضای سنشه حدود ۲ ۳ سالگی بچه ها استقلال طلب میشن و در نتیجه لجبازی میکنن. نکن گفتن جلوشو نمیگیره و بدترش میکنه. تنها راه کنترلش اینه که یه چیز جذاب تر بدی دستش و حواسشو کار دیگه پرت کنی. مادرا باید خلاق باشن علایق بچه شونو بشناسن و همیشه یه راهی برا سرگرم کردنش پیدا کنن. مثلا بچه کوچیک رو میبرن مهمونی یا مطب بدون هیچ اسباب بازی و سرگرمی بعد که بچه خوصله ش سر میره از در و دیوار بالا میره هی میگن نکن نکن‌. خب نکنه چیکار کنه؟  از طرفی هم بچه نوپا مادر ۲۴ ساعته میخواد نمیشه انتظار داشت شما تو مهمونی بشینی با میزبان صحبت کنی بچه هم به حال خودش باشه و آروم.

چندتا اسباب بازی کوچولو، کتاب، حتی خوراکیای جذاب جور کن هروقت جای رودروایسی دار میرین یکیشو براش ببر که براش جدید باشه خودتم باید باهاش همبازی بشی و اون بازیو براش جذاب کنی که دنبال چیزای دیگه نره. یا میتونی اسباب بازیای خودشو هر هفته چندتاشو جمع کنی و هفته بعد اونارو بهش بدی اینجوری اسباب بازیاش براش تکراری نمیشه.

هر داستانی دوطرف داره، یه طرفه به قاضی نرو!
پسر منم همینجوره خونه غریبه ن.خونه خاهر و مامانم.همه بخش میگن چقد فضولی و منم‌محکم‌میگم کنجکاو و با ...

کنجکاوی لازمه رشد هوشه این درست ... اما پدر مادر هم مسئول بچه شون هستن که بقیه رو آزار نده. وقتی اینو به شما میگن منظورشون اینه که کنترل بیشتری رو اوضاع داشته باشین و نگین بچه س بذاز هرکار میخواد بکنه. در واقع آزار دیدن که اینو گفتن(چون تجربه شو دارم میدونم  ) تو خونه بذارین هرچی میخواد کشف کنه ولی خونه بقیه وظیفه شماست که کنجکاویشو تو مسیر مجاز هدایت کنین مثلا باهاش بازی کنین و مراقب وسایل و آدمای دیگه هم باشین قرار نیست همه رعایت بچه مارو بکنن و آخ نگن تو فرزندپروری اصولی آزادگذاری هم حدی داره و حدش دقیقا جاییه که بچه به خودش یا بقیه آزار نرسونه در عوض اقتدار هم لازمه تا چارچوبارو یاد بگیره و پشت سرش نگن چه بچه لوسی چه مادر بی فکری(بلانسبت شما در کل گفتم).

هر داستانی دوطرف داره، یه طرفه به قاضی نرو!
کنجکاوی لازمه رشد هوشه این درست ... اما پدر مادر هم مسئول بچه شون هستن که بقیه رو آزار نده. وقتی این ...

خخخخخخ.والا خیلیم بازی میکنم باهاش.

بعضیا زیادی حساسن.دست ب هر چی میزنه میگن نکن

به بچه نباس زیاد بکن نکن کنن.بچه لجباز میشه

دیگ نوه همینه خخخخ

درسته.من دیدم انگار سختشونه دیگ‌نمیرم خونشون

کلا خونه هستم و میبرمش پارک و این خانه بازی و خلاقیت و مدرسه طبیعت و اینا.

1252