2726

نظرم اگه بخوام یکی از لذیذترین و مقوی ترین حلواهای دشستانی(استان بوشهرمون) که باخرمای کبکاب طعمش بینظیر میشه رو نام ببرم، همین حلوای سردوبُندو هستش...البته اگر خرمایِ کبکاب در دسترس نبود باهرنوع خرمای خونگیِ دیگه هم میشه درستش کردولی باخرمای کَبکاب یچیزه دیگست🍃

خوب بریم سراغ طرز تهیه این حلوای محشر🍃🌺

برای  (حلوای سُردوبُندو)

نیاز داریم به یک پیمانه آرد، که کمی تفت میدیم تابوی خامیِ ارد گرفته بشه وبعدباکبکاب ک ازقبل هسته اش رو دراوردیم مخلوط میکنیم و میزاریم کنار،(حتما اردمون رو داغ با کبکاب مخلوط میکنیم)

تویه ظرفِ دیگه کره محلیمونو باشعله ی خیلی کم اب میکنیم و بهش یک لیوان دوغ اضافه میکنیم یک پنس هم  نمک میزنیم و وقتی جوش اومد سریع بهش یک لیوان لَلَک یاهمون بلغوره گندم اضافه میکنیم ،و زیره شعله رو اروووم میکنیم تا للکمون نرم بشه (کاملا باید نرم بشه)و درنتیجه جوری باشه که بشه ازهم جداش کردینی رَوون باشه(البته من از اب یادوغ استفاده نکردم ولی شماحتماااااا استفاده کنین )که للکتون کاملا  کاااملاا نرم بشه ،

این یک نکته ی خیلی مهمش هست ک من رعایت نکردم ،ک‌للکم خشکه...

این حلوا رو باید ایقد چنگ بزنی که این دونه ها ی بلغور گندم توی حلوامون محو بشه و یک حلوای کاملا یکدست و نرم داشته باشیم...

بعد  که للکمون خووب نرم شد خرما رو به مخلوطِ للک  و کره اضافه کنیم و میزاریم کمی رو شعله بمونه تا خرماها  نرم بشه و بعد از روی شعله برمیداریم و شروع کنیم به چنگ زدنش )

البته  من  دلم میخواست  که للک حالتِ خشکی داشته باشه ک میدونم اشتباهه و باید نرم باشه،

حالاا شما دقیقا مطابقِ نوشته ها جلو برین....

برای سرو این حلوای خوشمزه من یک حفره وسط ظرفم ایجاد کردم و مقداری از سردوبندو (بلغور ِ گندم ِ پخته شده، دوغ و  کره محلی )  که از قبل توی کاسه ای جداگانه ای برداشته بودم وسط حفره ریختم....

راستی این حلوای خوشمزه رو میتونیم بادوغ بخوریم

خلاااصه یک طعم بهشتی داره ک خدا میدونه...🍃🌺

حتماااا امتحانش کنید...

پ.ن(شما مطابق نوشته ها پیش برین ک طعمِ عالی تری بگیره من به روَشِ خودم درست کردم.)😊🙂

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
2706