2733
2734
عنوان

دعا نویسی گناهه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 12764 بازدید | 85 پست
@بانوی_بی_نشان   سلام خانم میشه روشنمون کنی من ادم معتقدی نیستم کلا ولی از چندین روحانی شنیدم ...

سلام.یک دعا کردن داریم و یک دعانویسی.دعا کردن یعنی همه خواسته ها رو از خدا خواستن و در کنار اون توسل کردن به معصومین و اولیا خدا.

اما دعا نویسی،فالگیری،جادو و طلسم و...تمام نهی شدند و حرامه و گناه کبیره.پس علوم غریبه و طلسم و...وجود داره اما نباید سراغش رفت.

اگر مشکلی وجود داره باید با دعا و تلاش برطرفش کرد.

پس خرافات نیست،وجود داره اما حرامه.فقط استخاره درسته و خواندن دعاهایی که وارد شده.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من بچه بودم به طرز وحشتناکی خواب بد دیدم  بردنم پیش یه مرده عالم و باخدا  قران برام خوند ف ...

اینا خب درسته نمیدونم یسری چطور اصلا اعتقاد ندارن🤷🏻‍♀️تو محل ما یه خانوم ساداتی هست اصن دعاهاش آب روی آتیشه تمام نظامیا و پلیسای محل میشناسنش کار جدشو داره ادامه میده. پولیم نیست. فقط یمقدار میگیره که کفاره بده همین🤷🏻‍♀️

دعا بالاخره از یه جا یسر باز میکنه حالا خیر باشه یا شر مگه اونی که دعا مینویسه جا پای خدا گذاشته؟ خ ...

عزیزم خدا بعضی بندهاشو خیر آفریده که وسیله ای بشن برای خیر رساندن به مردم  اینا وسیله هستن فقط  دگ بعضیا به اسم بنده خوب خدا الکی سپه استفاده دارن میکنن ولی بعضیا واقعا  محبوب خدان ، مگ قبلنا پیامبرا نبودن ،؟ حضرت عیسی مریضارو شفا نمیداده؟ خب مردم میتونستن بشینن فقط از خدا بخوان  نه از حضرت عیسی که وسیله ای بود برای شفای بیمار از طرف خدا ، 

2728
سلام.یک دعا کردن داریم و یک دعانویسی.دعا کردن یعنی همه خواسته ها رو از خدا خواستن و در کنار اون توسل ...

دمت گرم واقعیتو گفتی وقتی خدا هست چرا متوسل شیم بنده خدا مرسی عزیزم

پرندگانی که در قفس به دنیا آمده اند گمان می‌برند پرواز نوعی بیماریست!

خب من اینجا اولین جائیه که میبینم اینقدر بهش باور دارن مردم. بنظرم گناهه چون یه جور یاری خواستن از بنده ی خداست.ببینید ائمه هم نباید ازشون درخواست کمک مستقیم خواسته باشه. میگن باید واسطه قرارشون بدی و از خدا بخوای بخاطر آبروی اونا کمکت کنه.دیگه این افراد که جای خود دارن. در ضمن شدیدا بینشون شیاد و آدم ناجور هست. هستن آدم هایی که چشم بصیرتشون بازه و طرف نگاه به دیوار میکنه مشکلتو راه حلت رو با هم بهت میگه اما واقعا چنتا آدم هایی به این مقربی وجود دارن؟ 

اگه از خدا نی نی میخواین بخونین🌷🤲🌷 مادر یا پدر شدن سخت ترین مسئولیتیه که یه آدم میتونه قبول کنه. شما باید اونقدر رفتار و افکارتون بالغ باشه که بتونید یه"انسان" رو پرورش بدید. به خودتون یادآوری کنید همه ی آدم ها لازم نیست بچه داشته باشن. خواهش میکنم تا وقتی از آرامش و سلامت خودتون و  زندگی دو نفره تون مطمئن نشدین یه طفل معصوم به دنیا اضافه نکنید. من زوجی رو میشناسم که ده سال درمان و نذر و نیاز کردن تا خدا بهشون یه پسر داد و الان پسرشون افسرده ست... انشاالله اگه قراره فرزند سالم و شادی داشته باشین خیلی زود آرزوتون برآورده شه✨✨✨
دعا بالاخره از یه جا یسر باز میکنه حالا خیر باشه یا شر مگه اونی که دعا مینویسه جا پای خدا گذاشته؟ خ ...

خب اینم میشه در مورد مریضی و دکتر و دوا هم گفت.بگیم تا خدا هست چرا از دکتر و نسخش کمک بگیریم.تا خدا نخواد آدم خوب نمیشه.خب دکتر وسیله اس دعانویس وسیله اس ائمه وسیله ان

دمت گرم واقعیتو گفتی وقتی خدا هست چرا متوسل شیم بنده خدا مرسی عزیزم

خدا هس کی میگه نیس؟ ولی خدا  بصدای بعضی بندهاش بهتر از ما جواب میده چون اون بنده از نظر اعمالش ممکنه خیلی فراتر از ما باشه  و خدا جواب دعاهای اونو بده چون بعضیا دمشون نفسشونم حقه  واقعا نه مثل ماها ،  

2738
من بچه بودم به طرز وحشتناکی خواب بد دیدم  بردنم پیش یه مرده عالم و باخدا  قران برام خوند ف ...

کاش کسی بود بررسی میکرد که واقعا چرا این کابوس های تو شروع شده بود و چرا با فوت به دعانویس تموم شد 

این فقط یک مثاله 

ولی میتونه دختر خاله ی بداخلاقی بیاد خونتون برای چند روز تو رو اذیت کنه و همون روزی که تو میری پیش دعانویس بره خونشون و تو آروم بگیری 

تا وقتی بررسی نشه دقیق نمیتونی صد در صد بگی دعا نویسی جواب داده

رفیق گرمابه و گلستان   
خدا هس کی میگه نیس؟ ولی خدا  بصدای بعضی بندهاش بهتر از ما جواب میده چون اون بنده از نظر ا ...

😐😐😐 مخالفم مگه اون پیغمبر و معصومه یه دعانویس سرکوچه بابام اینا هست معناده دوتا زن داره همیسه خدا گیس کشیه بین زناش موادم میفروشه این الان نفسش حقه؟ببره اون نفس حقش الهی

از خدا از ته دل بخواین صلاح و مصلحت باشه عطا میکنه

پرندگانی که در قفس به دنیا آمده اند گمان می‌برند پرواز نوعی بیماریست!
عزیزم خدا بعضی بندهاشو خیر آفریده که وسیله ای بشن برای خیر رساندن به مردم  اینا وسیله هستن فقط ...

پیامبرا و معجزاتشون . و امام ها جدان تو اون زمان مردم جاهل بودن و برای اثبات نبوت و نشون دادن قدرت خدا به مردم این کار ها رو میکردن ولی الان تو قرن 21 ام اوضاع فرق میکنه با 14 قرن پیش.خیر فقط نزد خدا و اولیاش و صدیقینه که خدا بهشون قدرت داده و بدون کاغذ نوشتن و پول و ...حاجت مردم رو میدن نه دکون باز کنن سرکتاب بردارن و ... .مراجعه به این افراد چه برا اروم کردن بچه باشه چه برا اطلاع از اینده و چه برای وصل کردن دو نفر بهم باطله . خب همینا رو از خدا بخواید وقتی میگیم لا حول ولا قوه الا بالله دیگه یعنی نباید کسی رو هم طراز قدرت خدا دونست خدا خودش گفته مرا بخوانید تا اجابت کنم شما را چرا نگفته اونم تو قدرت با من هستن

مشکل کارهای ما اینه که برای رضای همه کار میکنیم جز خدا. شهید ابراهیم هادی🥀 دعام کردی خبرم کن  میخوام برات ذکر یونسیه بگم(ایه 87 و 88 سوره انبیا) 👋
کاش کسی بود بررسی میکرد که واقعا چرا این کابوس های تو شروع شده بود و چرا با فوت به دعانویس تموم شد&n ...

نه عزیزم من به اون ایه به اون ورد به اون کلمه های آسمونی ایمان داشتم از خدا کمک خواستم اون مرد وسیلش بود ، خیلی بیماری ها هستن حتی سردر هرکار بکنی هر دلیل علمی بگردی رفع نمیشن 

2706