1147
1273
عنوان

کدبانوها 🙋بیاین لطفا❤❤

120 بازدید | 23 پست

سلام💖چجوری توت وخشک میکنین؟من توت خشک خیلی دوس دارم به شوهرم گفتم دوتا سبد توت سفید بگیره میخوام خشک کنم،ولی بلت نیستم کمکم کنید عشقا😘

رایگان از مشاور خانواده سوال بپرس. با تخفیف تلفنی صحبت کن

1279

از چندین روش برای تهیه توت خشک می توانید استفاده کنید .


 


روش اول : معمول ترین و ابتدایی ترین روش خشک کردن توت روش سنتی یعنی خشک کردن  با آفتاب است. توجه داشته باشید ،توت های سفید در اوج رسیده بودن برای خشک کردن مناسب هستند. در این روش، توت ها را بعد از تمیز کردن و شستن  روی پارچه ای تمیز با فاصله و بدون آنکه کمترین رطوبتی به هر کدام برسد پهن کرده و  به مدت ۳-۴ روز در معرض حرارت مستقیم خورشید قرار دهید و بعد از این که به صورت نیمه خشک تبدیل شد، توت ها را به سایه منتقل کنید و خشک کردن آن به صورت کامل را در سایه ادامه دهید ، تا در مجموع  یک هفته سپری شود. کیفیت ، رنگ و بسیاری از ویژگی های توت خشک بستگی به روش خشک کردن  آن خواهد داشت.


می توانید برای جلوگیری از نشتن حشرات بر روی توت ها یک پارچه توری روی توت ها پهن کنید توجه داشته باشید جایی که برای خشک کردن توت در نظر گرفتید نزدیک لانه مورچه ها نباشد چون در این صورت توت ها پر از مورچه می شوند.


 


*توجه داشته باشد  توت اگر فقط  در سایه و یا فقط در آفتاب خشک شود ،سیاه می شود .بهترین روش به همان صورتی است که در توضیحات  قبلی گفته شد.


 


روش دوم :استفاده از مایکروویو،‏ یک روش سریع دیگری برای خشک کردن توت می باشد.با ماکروویو در عرض ۳ دقیقه می توانید توت خشک تهیه نمایید.


 


روش سوم :از دستگاه های میوه خشک کن هم می توان برای خشک کردن توت  استفاده کرد این دستگاه ها  آب میوه را به صورت خیلی آرام، آهسته و با حرارت خیلی کم تبخیر می کند و میوه را خشک می کند.


 


*روش های دوم (استفاده ازمایکروویو) و سوم (دستگاه های میوه خشک کن) چندان توصیه نمی شود ، چون کیفیت و طعم و ظاهر توت خشک با روش سنتی یعنی خشک کردن با آفتاب بسیار بهتر است.


 


*بهترین شیوه و شرایط  برای نگهداری این ماده خوراکی خوش طعم، قرار دادن در ظروف مناسب و نگهداری در یخچال یا فریزر برای مصارف بعدی می باشد.

وای منم دوس دارم زدم تو نت برای خشک کردنش زده بود تو فر بذاری دمای 50 درجه 12 ساعت بزن خشک کردن میو ...

😫😫😫۱۲ ساعت فر روشن باشه کلی پول برق میاد

فقط 13 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
❤خدایا کمک کن❤( دیرتر بِرنجَم)*(زودتر‌ بِبَخشم)*(کمتر قضاوت کنم)*(بیشتر فرصت دَهَم)
توت خشک یکم سخته ....من خشکش رو از زیر درخت برداشتم خیلی بهتر تا توتی که خودم خشک کردم مال خودم یکم ...

خودت چجوری درست کردی؟

مامانم میگه تو آب جوش یه قالب کره بریز وتوت وبا آبکش چن ثانیه بزار تو آبجوش وبردار وبعد بزار جولو آفتاب وروشو تور بکش ولی من میترسم خراب شه

1315
خودت چجوری درست کردی؟ مامانم میگه تو آب جوش یه قالب کره بریز وتوت وبا آبکش چن ثانیه بزار تو آبجوش و ...

من زیر آفتاب خشک کردم ونشستم چون توت هام تمیز بودن از درخت چیدم

صلوات برای فرج آقا امام زمان(عج)یادت نره
1264
1290
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

1283
1300
1305
1294
1275
1297
1298
24
1301
1296
29
1255
1295
1314
1180
224