2737
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دلمه برگ مو در سرآشپز پاپیون

https://sarashpazpapion.com/recipe/bh5a61kvq0gri27rm5lf2ljeliun67sn

مواد لازم برای۴ نفر

برگ مو    به مقدار لازم

گوشت چرخ کرده   ۳۰۰ گرم

برنج   ۱ پیمانه

سبزی دلمه (گشنیز، جعفری، نعنا و ترخون)  ۳۰۰ گرم

پیاز متوسط  ۲ عدد

لپه‎   ۱ پیمانه

نمک    به مقدار لازم

مواد لازم برای چاشنی دلمه  

آب   ۱ پیمانه

سرکه   ۱/۲ پیمانه

شکر   ۱ قاشق غذا خوری

نمک    به مقدار لازم

طرز تهیه

۱- باید لپه و برنج را از قبل خیس کنید.

۲-  پیازها را نگینی خرد کنید و در مقداری روغن به همراه زردچوبه تفت دهید. کمی که رنگش طلایی شد گوشت را اضافه کنید و روی حرارت ملایم تفتش دهید.

۳-  برنج و لپه ها را هم نیم پز کنید و به گوشت در حال تفت اضافه کنید. فقط حواستان باشد که تا حد زیادی پخته باشند.

۴- بعد هم سبزی را اضافه کنید و اگر دوست داشتید یک قاشق رب گوجه هم اضافه کنید. اگر زرشک دوست داشته باشید می توانید به مواد، زرشک هم اضافه کنید.

۵- مواد را داخل برگ ها بپیچید و به پشت در قابلمه بچینید.

۶-  دلمه ها را کنار هم بچینید و چاشنی را رویش بریزید. حواستان باشد که چاشنی خیلی کم هست، در حدی که انتهای قابلمه را پر کند و در واقع دلمه ها باید با بخار چاشنی پخته شوند.

۷- در قابلمه را بگذارید و نیم تا یک ساعتی روی حرارت بگذارید تا بپزد.

سایر نکات

برای پیچیدن دلمه ها روش های مختلفی وجود دارد که مرسوم ترینشان بقچه ای است و رولی

اگر برگ هایی که استفاده می کنید تازه هست باید دو سه دقیقه ای در آب جوش بجوشد تا نرم شود و موقع پیچیدن نشکند. برگ ها را که آماده کردید، پهن کنید و مواد را داخلش بریزید و بپیچید.

منبع :‌سرآشپز پاپیون

وبسایت

فقط من ب جای سرکه رب انار و بجای شکر شیره زدم عالیهom

😘😘😘خدای مهربون عشقم و ثمره ی عشقم راخودت واسم حفظ کن    تیکر تولد دوسالگی دخترمه.
2731

توش گوشت و برنج و لپه و سبزی معطر ...قاطی کن.بریز تو برگ بپیچ.سخت هم نیس.بعد بذار ته قابلمه هرچندردیف خواستی بچین دقیقا کنار هم اصلا فاصله نباشه بینشون.بع یه پیش دستی بذار برعکس رو دلمه هات ک موقع پختن نیان بالا وا برن..سس هم درست کن بریز روش با رب انار و شکر یکم و یکمم رب گوجه .اب هم بریز تا سر همون بشقاب.بمونه یساعت بپزه جا بیفته

مامانم گوشت چرخ کرده و برنج نیم دانه و لپه و کشمش میزاره ولی دوستم بدون گوشت برام اورد محشر بود.جدیدا هم دلمه ها شکل استوانه میزنن قبلا مثلثی بود.دوستم شیره اش رو با شکر زیاد و یه تمر هند درست میکنه یعنی چی بگم برات تز خوشمزه ای گریه ات میگیره😁😁😁

نه يه پيمونه برنج بشور بزار بپزه  لپه هم بپزه بهد تو تابه پياز داغ كن گوشت چرخ كرده اضافه كن يه قاشق رب با سماغ زياد نمك فلفل بهد يه ٣ قاشقم رب انار بزن سبزيشم اضافه كن همه موادو قاطى كن عين بقچه بپيچ نصف ليوان اب نصف روفن نصف اب غوره عالى ميشه

2738

پیاز و گوشت رو با هم بزار آبش کشیده شه بعد روغن بریز سرخ شن رب و زرشک و کشمش هم بریز با ادویه نمک فلفل زرچوبه دارچین زیره سیاه

بعد بپیچ هم میتونی لوله ای بپیچی هم بقچه ای

ته قابلمه هم چن لایه برگ بزار تا دلمه هات حیف نشن بعد دلمه هارو بچیر و سس داغ رو بده روشون بزار به خوردشون بره

برنجم یادم رفت بگم

چشمام که باز میشن میبینم یه فرشته سمت راستمه, یکی سمت چپم, یکی تو بطن وجودم و ...یکی دیگه هم اون بالا بالاها تو آسمون لابه لای ابرا که با چشمای قشنگش داره به من نگاه می‌کنه. خدایا من درست وسط بهشتتم... شکر

بستگی به ذائقه ت داره

بعضیا ترش درس می کنن بعضیا ملس بعصیا شیرین 

اگه دوس داری ملس بشه 

نصف لیوان سرکه سفید و با نصف لیوان آب و یه قاشق شکر  و کنی نمک و روغن هم بزن موقع دم کشیدن بریز روش

خرّم آن روز که پرواز کنم تا بر دوست               به هوای سر کویش پرو بالی بزنم            ❤                               الهی شکرگزار این زندگی هستم که به من بخشیدی؛ به خاطر همه چیزش:تو را شکر بابت آدم‌هایی که معلم من بوده‌اند.❤تو را شکر بابت درس‌هایی که زندگی به من ارزانی داشته‌اند.❤تو را شکر برای عشقی که می‌گیرم، می‌بخشم و می‌پراکنم. ❤                              ( تایپ کردم گلبهارجون بعد دیدم  "ر" جا افتاده)😮

من فقط شیریییییین دوست دارم .... به به 😍😍😍😍😍😋😋😋😋😋

خداجونم کوچولوم روسالم بهم رسوندی ...😍😍کمکم کن جوری تربیتش کنم که خودت ازم راضی باشی خداجونم تک تک لحظات شیرین بارداری رو برای همه ی منتظرها از ته دلم آرزو میکنم ....❤❤خدایا دامن همه ی منتظرهاروبه زودی سبز کن ... الهی آمین ....