2726
عنوان

تجربه من از خرید سیسمونی

58855 بازدید | 129 پست

سلام

بیاید از تجربه خودم تو این چند ماه خرید سیسمونی بگم شاید به درد یکی خورد

من زیاد هزینه نکردم واسه سیسمونیم شاید زیر هفت میلیون شده باشه اونم تو گرونی های وحشتناک الان

اول از همه بذارید راجبه لباس بگم اصلا لباس زیاد واسه تو کمدش نخریدم یعنی نهایت تا دو سالگیش چند دست لباس خریدم و گذاشتم کنار

چون اولا یک سری لباس که کادویی واسش میارن یک سریم که احتیاج نداشت

مثلا لباس زمستونی فقط یک کاموایی بافتنی مامانم بافت همونو دارم گفتم الان برم کاپشن بخرم معلوم نیست اندازش بشه یا نه

لباس تو خونه هم جنس خیلی خوب پنبه ای خریدم ولی خیلی کم تا نهایت یک سالش چون دخترم تو تابستون به دنیا میاد و لباس های جنس متوسط پوست بچه رو اذیت میکنه

بسلامتی بدنیا بیاد

پسر قشنگم از وقتی اومدی هر روز مامانی بهاره😍.مادر بودن حس عجیب و خاصیست. احساس میکنم قلبم جایی بیرون از سینه میتپد.                                 پسرم، مرد کوچکم، جهان برای من در تو خلاصه میشود💙💙💙   پسرم آرام دوستت خواهم داشت طوریکه هیچکس به جز خودت این حس مرا درک نخواهد کرد💙

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

حالا بریم سراغ اسباب بازی

اسباب بازیم زیاد واسش نخریدم در حد چهار پنج تا تیکه چون نظر من اینه وقتی اسباب بازی زیاد تو دست و پاش باشه دیگه واسش جذابیتی نداره و قدر داشته هاش رو نداره خوبه آدم دونه دونه با توجه به بزرگ شدنش بگیره

عروسک پولیشی هم نخریدم واسش چون عروسک های خودم رو که قبلا تو مجردیم خریده بودم رو تمیز نگه داشته بودم

یادمه دبیرستان که میرفتم این شاسخین ها خیلی رو بورس بود من اون‌موقع یک دونه بزرگش رو خریدم سی تومن همون الان بالای سیصد چهارصد تومنه ولی چون تمیز نگه داشتم همونو گذاشتم واسه دخترم

من بچه اولمه سرویس خوابش یه تخت 2منظوره گرفتم با کمدشو ویترینو میزو اینه شب خواب اینا یه تخت نوزادیم گرفتم جدا قیمتش پایین باشه برا تا چند ماهگیش که تو اتاق خودمو شوهری باشه حواسم بهش باشه یه تخت دستیم گرفتم برا وقتی میریم ببرون یا خونه مادر شوهرم اینا فعلا با تخت دستیه یه 9ملیونی شد به لباسشویی نوزادم گرفتم 800تومن هنو بقیه چیزاش مونده 

بریم سراغ سرویس خوابش

تخت و کمدش رو واسه کسایی که تهرانم بگم از میدان سیزده آبان سمت پیروزی خریدم تخت کودک تا هفت سال با کمدش شد ۲۲۰۰

سرویس خواب هم حاضری و آماده نخریدم

رفتم چند متر پارچه از این زیگزالیا که جدید اومده خریدم با پشم شیشه متری و الیاف

تشک و لحاف و بالشت تختش رو مامانم با همینا درست کرد و یک دست هم واسه بیرون واسم درست کرد که سر جمع بخوام بگم شاید زیر سیصد همش واسم دراومد درصورتی که الان سرویس مسافرتیا زیر دویست نیست تو بازار

تشک تختش رو هم مامانم پنبه ای دوخت چون گفت بچه است پنبه ای طبیعیه اذیت نمیشه

چند تا پتو هم واسش نخریدم فقط یک پتو جنس خوب خریدم واسش که وقتی میریم شهرستان خونه مادرشوهرم واسش ببرم که تا هفت هشت سالگیش اندازشه

فرش و پرده و این چیزام چون خونم دو خوابه بود مامانم قبلا واسم خریده بود و دیگه دلیلی ندیدم بخوام عوض کنم و بچگانه بگیرم چون هزینه اضافی میشد 

دیوار اتاق هم با شوهرم رفتیم پنج کیلو بلکا صورتی خریدیم با آب قاطی کرد و دو تا دیوارهای اتاقش رو با قیمت خیلی کم یعنی پنجاه تومن دیزاین کردیم و اتاقش شد دو رنگ صورتی و سفید

سلام استارتر خوبی؟ 

منم واقعا دارم سعی میکنم کمترین خرجو داشته باشم

لباس فقط دو دست سایز 0 تا 3ماهگی گرفتم، مادرم 12 سال پیش برای خواهرزاده ام سیسمونی گرفته بود که کلی لباس مونده بود تو چمدونش نگه داشته بود برای نوه های بعدیش که همونا رو بهم داد. گفتیم لباساشو طبق رشدش و بزرگ شدنش بگیریم 

کالسکه و کریر و گهواره هم نخریدم، کالسکه و گهواره از سیسمونی خواهرم سالم مونده همونا رو ازش قرض میگیرم. 

ولی خب با اینکه سعی کردیم کمترین خرجو کنیم سرویس خوابش شد 5 میلیون و نیم☹️یه صندلی ماشین گرفتیم و یه صندلی غذاخوری که خیلی ضروری بود برامون. 

اسباب بازی هم مثل شما قرار نیست بیشتر از 4 یا 5 تا تیکه براش بگیریم

دیگه میمونه این خورده ریزا که اونم مثل بقیه خیلی بسطش نمیدیم، فقط سعی میکنیم ضروریا رو بخریم

شوهر من نظامیه و مجبوریم هر دوسال خونمونو عوض کنیم. خونمون ۶۰متره یه خابه تازه اشپز خونمونم کوچیکه و یه یخچال گزاشتم توی اتاق خاب. چون بچه اوله به مامانم میگم تخت و کمد نگیر اخه جا نداریم اولش قبول کرد ولی مادر شوهرم هی تیکه مینداخت بچه باید بالا بخابه و...دیگه اعصابم خورد شد گفتم مامان بیچارم بخره که جانشه بزارم تو اتاق اونوقت برم بفروشم پولش بزارم تو جیبم؟شوهرم با من موافقه ولی مامانش نمیزاره که. اخه ما طبقه چهاریم اسانسورم ندایم تو اتاق دوازده متری ک یخجالم داخلشه من تخت کجا بزارم اخه😭

شازده کوچولو:چیکار کنم هیچ وقت ترکم نکنه؟ روباه:ازهمه حرفاش اسکرین شات بگیر  

ببین خانمی

بنظرم تو سیسمونی فقط تخت و کمد یا همون سویس خواب شیک هست که به چشم میاد

لباس رو اینقدر به قول خودتون کادو میارن اینقدرم خودتون دلتون میکشه بخرید براش از اینور و اونور که که تو کمدیا به چشمت نمیاد

من خودم شوهرم تپل بود خودمم بد نیستم میگفتم بچه من تپل میشه.همش لباسای درشت خریدم.وای هیچ کدوم به دردش نخورده بخدا.ریزه میزه هست بچم

مثلا کاپشنی که باید زمستون یکسالگی تنش میکردم،تابستون دوسالگی اندازش شده.

اسباب بازی هم خوده بچه اینقدر ایراد میگیره بعدا

یه دنیا اسباب بازی هم داشته باشه باز دلش میخاد اون چیزی که دیده بخرید براش

اسباب بازی و این وسایل دوتا تیکه بزرگ که تو چشم بیاد بخر

مثل دوچرخه.......

بریم سراغ کالسکه و این چیزای بیرونش

کالسکه که گفتم نمیخرم چون ماشین داریم و تنها بیرون نمیرم که بخوام الکی هزینه کنم و جای خودمو تنگ کنم فقط یک کریر خریدم براش که تو ماشین خودم رانندگی میکنم بذارمش تو اون

مامانم میخواست یک سه چرخه واسش بخره که نذاشتم و گفتم بذار واسه تولدش کادو بهش بده بعدا که الکی اون موقع تو خرج نیفتی و بخوای کادو جدا بدی منظورم تولد یک سالگی یا دو سالگیشه چون الان به دردم‌ نمیخوره

فقط یک چیز خیلی مهم خریدم که به نظرم خیلی به دردم میخوره اونم مینی واش

چون لباس بچه رو نمیشه قاطی لباس خودمون بندازیم بخاطر همین اونو خریدم

پستونک و شیشه شیر هم ایرانی قیمت مناسب خریدم چون گفتم بعضی بچه ها اصلا شیشه یا پستونک نمیگیرن چرا هزینه زیادی کنم حالا اگه بعدا کرفت میرم واسش جنس بهتر میگیرم البته این ایرانیا هم که گرفتم جنسش خیلی خوبه

2706