2703
2553
عنوان

یه لحظه

68 بازدید | 9 پست

دوستان سلام... من نامزد هستم و ماه بعد عقدمه .نامزدم تازگیا یه شغل خوب پیدا کرده و فعلا داره میره حقوقشم بد نیست.بعد یه عادتی ک داره ولخرجه خیلی ن ها ولی خب ولخرجه.میخام بدونم شماها حقوق و درآمد همسرتون رو مدیریت میکنید؟ یا خودش ؟  مامانم همش میگه ازش بخاه یه قسمتی از حقوقش رو بده تو براش پست انداز کنی برا عروسی اینا ولی میترسم ناراحت شه از کارم یا به غرورش بر بخوره اصلا نسبت به در آمدشون چجوری باشیم؟چجوری ازشون پول درخاست کنیم😐 من واقعا موندم چجوری بهش بگم؟! اخه قبلنا چون سر کار نمیرفت و سرباز بود من خرجم کاملا با خودم بود.

در کل بگید من ک تازه اول کارم چجوری درمورد پول و در امد باهاش بر خورد کنم؟ همه چیو بسپرم به خودش؟ من میخاسم با خودش حرف بزنم ببینم نظر خودش چیه خوشش میاد دخالت کنم؟ 

من تو فامیل دیدم بعضی خانوما رو ک حتی از حقوق شوهرشون خبر ندارن اینطوری هم ک بده.

ممنون میشم تجربیاتتون رو بگید💜

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456

ببین ن بگو ن کاری کن چون مرد ها پول دست زن نمیدن فقط ی مبلغی خوب از اول بهش بگو ماهیانه در هر شرایطی ب تو بده...خوب و بد ..ان شاالله جیبشون‌ پر پول باشه اما تو داشتن نداشتن خونه دخالت نکن فقط دردسره، خودش باید مدیریت کنه 

فقط عزیزم موس موس نکن که خجالت بکشی وروت نشه بگی این زندگی مشترک شماست راحت نظر وخواستت رو با قیافه حق به جانب مودب بیان کن

......من خیلی رو میگرفتم تو عقد حتی بیشتر خرجم با خودم بود رفتیم مشهد اوایل عقد صدوخورده ای خودم برا احتیاط پول بردم گفتم حالا نامزدم بهم میده حتما دست کرد سی تومن گذاشت کف دستم😳

گرکافرو گبر وبت پرستی بازآ،این درگه ما درگه نومیدی نیست،صدبار اگر توبه شکستی بازآ...                          اخطار زبان فارسی نازنین ما رو به نابودی است این زبان عشق،این زبان غزلوار حافظ وسعدی واین زبان فرهنگ پرافتخارکهن ما... لطفا وقتی واژه ای جاگرفته در زبان فارسی داریم از جایگزین بیگانه آن واژه در زبانمان خودداری کنیم (مثلا چرا جدیدا به زمان تایم میگید؟به چهره فیس؟این نصف فارسی نصف بیگانه اصلا جالب نیست ...)بسیار پسندیده هست اگر مثلا به زبان انگلیسی،عربی،روسی یا...کتاب بخوانیم یا صحبت کنیم اما درجای خودش وبا حفظ آن ها اما مخلوط زبان ها درجای نامناسب فقط باعث آسیب رساندن ونابودی آن ها میشود...بگذاریم شاهنامه،لیلی ومجنون،غزلیات شمش،شیرین وفرهاد،بوستان وگلستان،دیوان حافظ و...برای آیندگان نیز قابل فهم باشد  
فقط عزیزم موس موس نکن که خجالت بکشی وروت نشه بگی این زندگی مشترک شماست راحت نظر وخواستت رو با قیافه ...

منم از همین میترسم منم عین شما خیلی اوقات خودم پول مثلا فلان جا رو دادم و یجورایی بعضی اوقات واقعا هواشو مالی داشتم حالا میگم یهو بعد عقدم اینطوری بشه ک نمیشه 😣

2714

به نظرم بگو بیا بشینیم حساب و کتاب کنیم که زحمتت هدر نره.. زندگیمونم اصولی و با برنامه شرع کنیم... مثلا ماهی فلان قدر خرج خودت و ماشین و ایناست..فلان قدر با هم خرج میکنیم... یا اگر خرید عروسی قرار نیست پدرش بده از جیب خودش میخواد بخره ..هر ماه یکی از چیزایی که لازمه بخریمو بخریم....

یا فلان قدر پس انداز کنیم تا موقع عروسی فلان قدر بشه بتونیم پول پیش بدیم یا هزینه عروسی کنیم..هر چی که برنامه دارید...

شما خودتم هر ماه خریدایی که لازمه برای داماد بشه یا جهیزیه یواش یواش بخر که تشویق بشه!

کلا بستگی به عادت داره.. همسر من ناراحت نمیشه من دخالت کنم ..ولی فکر اقتصادی خودش بهتر از منه..من بهش اعتماد دارم از لحاظ مالی.. ولی هرکاری بکنه یا هر هزینه ای از رمان دوستی و بعدش نامزدی و بعد ازدواج همیشه با من مشورت میکنه...البته منم به خواسته هاش خیلی احترام میزارم..خداروشکر مشکلی نداشتیم تا جالا

ای دوست مرا دعا کن شاید نزدیکتر از من به  خدا ایستاده ای