2410
2553
عنوان

ضیایی طب سنتی

| مشاهده متن کامل بحث + 142932 بازدید | 190 پست
12. حجت الاسلام ضیایی - درمان گرفتگی عروق

برای برطرف کردن گرفتگی عروق و تقویت قلب چه گیاه دارویی بایدمصرف شود؟ اگر کسی قلبش ضعیف کار میکند برای تقویت آن چیزهای مضر را مصرف نکند مانند خوردنیهای تند و تیز شامل فلفل ،سس فلفل ،سس انبه و غذای هندی. همچنین چیزهای ترش مانند گوجه سبز، لواشک ،آلوچه، تمبر هندی مخصوصا آب لیمو ترش و لیمو عمانی نخورند .کسیکه قلبش ضعیف است یا تبش قلب بالایی دارد این دوتا برایش سم است ونبایدمصرف کند. دارویش دو چیز است اول آب به رسیده یا میوه به یا مربای به ،دوم آب سیب عسل که برای تقویت قلب استفاده شود اگرکسی مشکل دریچه قلب دار د لذا اضطرابش زیاد است و حالتهای آریتمی دارد یعنی نا منظمی ضربان قلب، در این صورت هرشب 5 عدد برگ کلم پیچ در قابلمه قرار دهد و با سه لیوان آب بجوشاند تا میزان آب آن به یک لیوان برسد سپس زیر آنرا خاموش کند تا دمایش ولرم شودسپس آنرا با یک قاشق غذاخوری عسل بخصوص عسل آویشن مخلوط و بیمار هرشب تازه جوش آنرا مصرف کند مشکلات دریچه قلبش و درچه میترالش خوب میشود.
خداوندامن درکلبه حقیرانه خودچیزی رادارم که تو درعرشه کبریایی خودنداری!من خدای چون تو دارم و تو چون خودی نداری!
..............[smiley]s/sm_50.gif[/smiley] [smiley]s/sm06.gif[/smiley] [smiley]l/l_27.gif [/smiley]
13. حجت الاسلام ضیایی - تنظیم عادات ماهانه

برای تعدیل و تنظیم عادات ماهانه چه کار باید انجام شود؟ بهترین دارو برای دختران بالغه ،عاقله، رشیده ،چه ازدواج کرده و یا مجرد و چه مادر شیر ده چای رازیانه است که از یک استکان تا سه استکان در 24 ساعت باید مصرف شود . چهار فایده برای این بزرگواران دارد. فایده اول تنظیم عادت ماهیانه است. فایده دوم شیر افزاست اگر مادر شیرده باشد. فایده سوم اینست که هورمونهای جنسی زنانه بالا می ماند و نمی گزارد پایین بیاید. استروژن پرژسترون بالا میماند . فایده سوم اینکه به بیماری خستگی جنسی مبتلا نمیشوند که سبب تفرقه بین زن و شوهر شود و سر از دادگاه طلاق در بیاورند واز این سری مشکلات هم پیدا نمی کنند.
خداوندامن درکلبه حقیرانه خودچیزی رادارم که تو درعرشه کبریایی خودنداری!من خدای چون تو دارم و تو چون خودی نداری!
..............[smiley]s/sm_50.gif[/smiley] [smiley]s/sm06.gif[/smiley] [smiley]l/l_27.gif [/smiley]

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

14. حجت الاسلام ضیایی - تعیین جنسیت فرزند

آیا والدین در دختر و پسر شدن جنین نقشی دارند یاخیر، آیا می توانند گیاه دارویی استفاده کنند تا نوع جنسیت را انتخاب کنتد؟ بله .خانمها نقشی ندارند این به آقایان مربوط می شود که اگر y آقا به x خانم بخورد بچه پسر می شود اگر xاقا به xخانم بخورد بچه دختر می شود. پس عامل تعیین جنسیت شوهر است.منظوراینست که شوهر ها بی جهت با خانمهایشان درگیر نشوند.مقصر دختر یاپسر شدن فرزند خودشانند. حال اگرکسی پسر می خواهد در جیره غذایش یک روز در میان ناهار ها تخم مرغ به همراه پیاز سفید وروغن زیتون را سرخ کرده خاکینه درست و میل کنند. امام صادق (ع) در بحار علامه مجلسی جلد 66 چاپ اسلامی تهران ،جلد63چاپ بیروتی جدید می فرماید:اگر در هفته چند بار این گونه غذا بخورند نه تنها بچه دار می شود بلکه تعداد پسرهایشان هم زیاد می شود .اگر بخواهند فرزند دخترشود باید خانم از شوهرقویتر باشد.
15. حجت الاسلام ضیایی - درمان جوش خونی در طب سنتی

با سرکه طبیعی سیب صورتشان را باتمام جوشهای خونی ،یا جوش غرورجوانی یا زونا یا زخمهای قارچی ماساژ دهند صبر کنند در مجاورت هوا خشک شود سپس باصابون گل ختمی این اعضاء صورت را بشویند با پارچه تمیز نخی یا کتانی که خشک کردند سپس جوشانده آویشن شیرازی که کرمانیها هم پمادش را به نام پماد آکنیل ساخته اند. این برای ظاهر پوست است که جوش نزند .اما برای اینکه از درون ضمینه جوش زدن پیش نیاید باید در جیره غذایشان کاهو بدون سس قرار دهند که می تواند با سکنجبین در ناهار مصرف کند.و لیمو شیرین را در شام بخورند .در فصل هایی که لیمو شیرین نبود با ترنجبین بخورد که اینها خنک است . مخصوصا زن و شوهری که تازه عروس ودامادند و دوست دارند اولاد دارهم بشوند. فرمودید در درمان جوشهایی که خون از آن بیرون می آید باید سرکه سیب ماساژ بدهند در مجاورت هواخشک شود سپس با صابون گل ختمی آنرا می شورند وجوشانده آویشن شیرازی هم استفادهمی کنند.
2720
16. حجت الاسلام ضیایی - درمان سنگینی خواب در طب سنتی
فرمودند خوابشان بسیار سنگین است آیا قبل از خواب باید گیاه دارو یا دمنوشی استفاده کنند تا خوابشان آنقدر سنگین نباشد؟ ابتدا باید بررسی شود تا ببینیم علت خواب آلودگی و خواب سنگینی چه هست بطور مثال آیا غلظت خونش بالاست.آیا چربی خونش بالاست که حالت خواب آلودگی و پکری دارد و هوشیاریش در انجام کار صحیح کم میشود. یااینکه مشکل کلیوی دارد مثل کم کاری کلیه . بعضی ها هم مشکل ژنتیکی دارند .مثلا اگر کسی شریان اصلی خون رسان به مغزش زیر دو نیم کره مخ که در اصطلاح پزشکی تخصصی مغز و اعصاب، شریان نعل اسبی می گویند. اگر تنگی ژنتیکی داشته باشد چون گردش خون در مغز اینهاضعیف است این شخص دچار چرت زدن خواب آلودگی و هشیاری کماست . حال اگر این مریض فشار خونش بالای 16 نباشد از قرص گیاهی جینکوگل استفاده می کنیم مثلا از صبح می خواهد برود سر کار یا کتابخانه یا تحقیق و پژوهش ،و می خواهد تا ظهر چرت نزند صبح قبل از کار یک عدد قرص گیاهی جینکوگل مصرف کند . با خوردن این قرص گیاهی 20 درصد گردش خون در مغزش افزایش پیدا می کند و از خواب آلودگی ،پکری و سطح هوشیاری کم نجات می یابد.
17. حجت الاسلام ضیایی - درمان لرزش دست در طب سنتی
اگر بیماری رعشه یا لرزش غیراختیاری باشد بهترین دارویش دوچیز است : نخست هفت عدد آلو بخارا وآب زرشک هم بهترین کاتالیزور مجاوریتی است مصرف کنند .که سرعت می بخشد به بهبود این بیماری، دوم انار شیرین یا آب انار شیرین استفاده شود. یا اینکه لرزشی که در اندامشان است چون ضعف بنیه دارد یا مثلا قند خونشان پایین است چونکه جوان است نکند بیاید زیر 70 آمده است یا اینکه کالری بدنش2200آمد پایین2000،1700،1800 شد . باید ببینیم آیا مشکل زمینه ای نداشته باشد اگر هیچدام نبود حال می گوییم رعشه است . اگر قندش کاهش شدید داشت سه وعده شیره خرما صبح ،ظهر ،شب بخورد سریع قند خونش بالا می آید چون سرشار از ساکاروزو گلوکز است. و اگر مشکل کمی فشار داشت خود خرما و شیره خرما خودش دو درجه فشار را بالا می برد اگر کسی فشار خونش همیشه زیر 10 است حالا به 12یا 11 می آوریم ،خرما در جیره غذایی مخصوصا 7 عدد که در روایت اهل بیت عصمت و طهارت رسائل الشیعه جلد 17آمده است میل کنند. آنهایی که قند دارند باید چیزهایی بخورند که هم توان بدنشان بالا برود هم قندشان اضافه نشود برای اینها چون دیابتی هستند آنها که قندشان کم است شیره توت یا توت خشک یا مثل توت فرنگی مثل تمشک که قندشان کم است استفاده شود. یکبار دیگر اصلا قندخونشان بالا نرود اما برای اینکه تقویت هم بشوند از جزر که هویج زرد است میوه گیلاس ،گلابی ،آلو بخارا بخورند اینها در کتاب هست دکتر محمد صادق رکسانی در کتاب میوه درمانی آورده است .
17. حجت الاسلام ضیایی - درمان لرزش دست در طب سنتی
اگر بیماری رعشه یا لرزش غیراختیاری باشد بهترین دارویش دوچیز است : نخست هفت عدد آلو بخارا وآب زرشک هم بهترین کاتالیزور مجاوریتی است مصرف کنند .که سرعت می بخشد به بهبود این بیماری، دوم انار شیرین یا آب انار شیرین استفاده شود. یا اینکه لرزشی که در اندامشان است چون ضعف بنیه دارد یا مثلا قند خونشان پایین است چونکه جوان است نکند بیاید زیر 70 آمده است یا اینکه کالری بدنش2200آمد پایین2000،1700،1800 شد . باید ببینیم آیا مشکل زمینه ای نداشته باشد اگر هیچدام نبود حال می گوییم رعشه است . اگر قندش کاهش شدید داشت سه وعده شیره خرما صبح ،ظهر ،شب بخورد سریع قند خونش بالا می آید چون سرشار از ساکاروزو گلوکز است. و اگر مشکل کمی فشار داشت خود خرما و شیره خرما خودش دو درجه فشار را بالا می برد اگر کسی فشار خونش همیشه زیر 10 است حالا به 12یا 11 می آوریم ،خرما در جیره غذایی مخصوصا 7 عدد که در روایت اهل بیت عصمت و طهارت رسائل الشیعه جلد 17آمده است میل کنند. آنهایی که قند دارند باید چیزهایی بخورند که هم توان بدنشان بالا برود هم قندشان اضافه نشود برای اینها چون دیابتی هستند آنها که قندشان کم است شیره توت یا توت خشک یا مثل توت فرنگی مثل تمشک که قندشان کم است استفاده شود. یکبار دیگر اصلا قندخونشان بالا نرود اما برای اینکه تقویت هم بشوند از جزر که هویج زرد است میوه گیلاس ،گلابی ،آلو بخارا بخورند اینها در کتاب هست دکتر محمد صادق رکسانی در کتاب میوه درمانی آورده است .

18. حجت الاسلام ضیایی - کاهش وزن در طب سنتی
بسیاری از شهروندانمان از مشکل اضافه وزن رنج می برند دوست دارند لاغری های موضعی داشته باشند، بتوانند پیاده روی کنند و بیماری های ناشی از اضافه وزن به سراغشان نیاید. حضرتعالی برای اینکه افراد چربیهایی با ترانس بالا استفاده نکنند خیلی تاکید فرمودید. اما آیا این درست است که داروهای مصرف کنند که به آنها بی اشتهایی بدهد و آنها نتوانند غذا بخورند ؟ بدنشان را از حالت طبیعی خارج نکنند زندگیشان هم طبیعی باشد اول یک رژیم صحیح داشته باشند یعنی قندهای شیمیایی، اسانس های شیمیایی، ترانس چربی بالا و کافئین زیاد نخورن.د این یک پرهیز صحیح است دوم اینکه رفتارشان با خودشان منفی نباشد یعنی بد خوری پر خوری پفتل خوری نباشد (پفتل خوری ینی خوردن پوست ماهی یا پوست موز) بد خوری هم نباشد . بعضی ها ریزه خوریشان بیش از اندازه است. با اینکه اصلاسوء تغذیه ندارند یا در شرایط خاص نیستند بطور مثال ویارش شدید نیست در بانوان که ما بگویم ریزه خواری کن، 6 تا 8 وعده غذا بخور حجمش کم باشد ولی مقوی . اینهاشرایط خاص ندارداما بدخوری دارند که اضافه وزن می آورد. خیلیها این سوال همگانی را دارند که چه گیاه دارویی استفاده کنیم تا این چربیها بسوزد؟ اول بایک پرهیز صحیح 50 درصدخوب می شود .پس درمانش دوچیز است اگر چاقی شکمی باشد درمانش زنیان است چربی های ضافی جدار شکمی را ذوب میکند. در 24 ساعت یک قاشق چایخوری پودرش را با عسل میل کنند. دوم چهار عدد سیب درختی رسیده شیرین یکی صبح ناشتا یا سحر با شکم گرسنه می خورد یکی بعداز صبحانه یکی بعد از ناهار یکی بعد از شام میل می کند. اضافه وزن در طول زمان کم میشود در بعضی کتابها آمده است در مدت دو ماه15 کیلو کم می کنند.

18. حجت الاسلام ضیایی - کاهش وزن در طب سنتی
بسیاری از شهروندانمان از مشکل اضافه وزن رنج می برند دوست دارند لاغری های موضعی داشته باشند، بتوانند پیاده روی کنند و بیماری های ناشی از اضافه وزن به سراغشان نیاید. حضرتعالی برای اینکه افراد چربیهایی با ترانس بالا استفاده نکنند خیلی تاکید فرمودید. اما آیا این درست است که داروهای مصرف کنند که به آنها بی اشتهایی بدهد و آنها نتوانند غذا بخورند ؟ بدنشان را از حالت طبیعی خارج نکنند زندگیشان هم طبیعی باشد اول یک رژیم صحیح داشته باشند یعنی قندهای شیمیایی، اسانس های شیمیایی، ترانس چربی بالا و کافئین زیاد نخورن.د این یک پرهیز صحیح است دوم اینکه رفتارشان با خودشان منفی نباشد یعنی بد خوری پر خوری پفتل خوری نباشد (پفتل خوری ینی خوردن پوست ماهی یا پوست موز) بد خوری هم نباشد . بعضی ها ریزه خوریشان بیش از اندازه است. با اینکه اصلاسوء تغذیه ندارند یا در شرایط خاص نیستند بطور مثال ویارش شدید نیست در بانوان که ما بگویم ریزه خواری کن، 6 تا 8 وعده غذا بخور حجمش کم باشد ولی مقوی . اینهاشرایط خاص ندارداما بدخوری دارند که اضافه وزن می آورد. خیلیها این سوال همگانی را دارند که چه گیاه دارویی استفاده کنیم تا این چربیها بسوزد؟ اول بایک پرهیز صحیح 50 درصدخوب می شود .پس درمانش دوچیز است اگر چاقی شکمی باشد درمانش زنیان است چربی های ضافی جدار شکمی را ذوب میکند. در 24 ساعت یک قاشق چایخوری پودرش را با عسل میل کنند. دوم چهار عدد سیب درختی رسیده شیرین یکی صبح ناشتا یا سحر با شکم گرسنه می خورد یکی بعداز صبحانه یکی بعد از ناهار یکی بعد از شام میل می کند. اضافه وزن در طول زمان کم میشود در بعضی کتابها آمده است در مدت دو ماه15 کیلو کم می کنند.
2714
19. حجت الاسلام ضیایی - رفع لکه های سالک
برای رفع لکه های سالک حتی بعضی کتاب ها دارد در بحث زالو درمانی یا بحث حجامت از چند جهت دور زخم سالک .اینها هم لک ِ زخم سالک روی پوست نمی ماند اما در پزشکی محلولی با استفاده از محلول های طبیعی روزی چند بار روی کک و مک ها و یا لکهای قهوه ای و سیاه یا خود زخم سالک را با سرکه ی طبیعی ماساژ می دهیم .لک ها از بین میروداین بزرگوارها زرنگی کنند.پشه ی خاکی که عامل انتقال سالک است همان اول جایی که پشه نیش زده یا مگس با تلاقی نیش زده بلافاصله با صابون یا شامپو محل را بشویند یا اینکه با همین سرکه ی طبیعی محل را ضد عفونی کنند .اثر گذاری مثبتش از اتانول بیشتر است . اینها یادشان می رود و میخارانند و چند روز میگذرد میبینند رنگش بر می گردداز بیماری های واگیردار هم هست .
20. حجت الاسلام ضیایی - درمان اختلال شهوت
درمان اختلال شهوت:دشمن خیلی خرج می کند برای اینکه جوانان و نوجوانان عزیز ما را از راه صحیح بدر کند و آن مسائل مربوط به اختلال در شهوت جوانان و نوجوان است از باب اعمال غلبه بر شهوت بی جا .آیا اسلام راهکاری برای این دارد یا نه ؟بله ! 5 سند در روایات شیعه داریم از امام صادق ع: الاسطباغ به الخل تقطیع شهوت الزنا بعضی روایات دارد یذهب شهوت الزنا : جوان و نوجوان خودش کپسول شهوت مایع است .دشمن می آید این پیچ را شُل میکند تا این شخص به دست خودش خود را خراب کند خودش را ضایع کند و جامعه ی پیرامونش را ضایع کند.اسلام میگوید : برای اینکه به حد احتراقی نرسد پماد ضماد ماساژ بدهد با سرکه طبیعی .آسانش چیست؟ مثلا می خواهید بروید تجدید وضو دستشویی رفته دفع سموم کند حالا یک مشت سرکه به اسباب و اثاثیه اش یعنی از زیر ناف به پایین یک مشت سرکه طبیعی سیب یا انگور عسگری میکشد صبر میکند در مجاورت هوا خشک شود بعد می شورد.شهوت زنا یش قطع می شود و از بین میرود.دیگه مبتلا به خود ارضایی جنسی یا دیگر آزاری جنسی به خاطرتبلیغات سوء اجانب نمی شود
ممنون عزیزم اطلاعات خوبی دادی .حتما چند موردش رو استفاده میکنم مخصوصا در مورد اگزمای پوستی که دیوونم کرده.
دلم به مستحبی خوش است که جوابش واجب است
السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
2706