2726
عنوان

ضیایی طب سنتی

143184 بازدید | 190 پست
علامه آیت الله ضیایی حسن ضیایی طب سنتی
مشکلات ناباروری
آدرس : مشهد – خ آیت الله عبادی ۴۰ – شهید نیکنام ۱۴ – پلاک ۹۰ – ساعت ۱۲ تا ۲
۰۵۱۱-۷۲۶۵۹۳۴
برنامه هاشون از شبکه خراسان رضوی پخش میشه
هر روز ۵ شنبه صبح ساعت هشت و تکرار جمعه ساعت ۸
حرم امام رضا قسمت دارالقرآن بعضی وفتها که حضور دارند اجازه میدهند هر نفر یک سوال از ایشان بپرسد
خداوندامن درکلبه حقیرانه خودچیزی رادارم که تو درعرشه کبریایی خودنداری!من خدای چون تو دارم و تو چون خودی نداری!
..............[smiley]s/sm_50.gif[/smiley] [smiley]s/sm06.gif[/smiley] [smiley]l/l_27.gif [/smiley]
استاد سید حسن ضیائی
آدرس : مشهد – خ آیت الله عبادی ۴۰ – شهید نیکنام ۱۴ – پلاک ۹۰ – ساعت ۱۲ تا ۲
خداوندامن درکلبه حقیرانه خودچیزی رادارم که تو درعرشه کبریایی خودنداری!من خدای چون تو دارم و تو چون خودی نداری!
..............[smiley]s/sm_50.gif[/smiley] [smiley]s/sm06.gif[/smiley] [smiley]l/l_27.gif [/smiley]

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

. ریواس
ریواس : نخستین مردمان کیومرث سپید چشم روشن تن بود و چون مرگ او در رسید به هنگام درگذشت تخمه بداد . آن تخمه به روشنی خورشید پالوده گشت و 40 سال در زمین نهان بماند .با به سر رسید ن 40 سال از آن تخمه ریواس تنی با یک ستون و 15 برگ و دو شاخه یترد سپید از زمین رویید.در علم گیاه شناسی ریواس را از جنس ریبس و از خانواده پلی بناسه یا علف هفت بند طبقه بندی و در 50 گونه ی مختلف شناسایی کردهاند . در ایران 3 گونه ریواس به نام های رئوپرسیگوم،رئوم تاتاریکوم و رئوم ریبس وجود دارد .رشد گیاه از اوایل فروردین ماه شروع می شود و در اردیبهشت ماه گل می دهد و در خرداد ماه تقریبا تمام پهنه ی کوهستان را می پوشاند.ریواس ریوند هنوز همچون اسطوره ی رویش آغازین در هر نوبهار میهمان ما است .
2728
. حجت الاسلام ضیایی - درمان بیماری دندان و لثه
برای تقویت ریشه ی دندان و بنیه دندان و اینکه دندان ها فاسد نشود چه باید مصرف کنند.چند چیز را باید رعایت کننده 1) خلال بعد از غذا جایی که آب هست با چوب خلال دندان هر دندان را خلال کنند زیر آب بگیرند.2) مسواک قبل از وضو یا مسواک قبل از خواب یا مسواک زدن در سحر گاه 3) رفتار منفی با خودش را ترک کند یکی از سوغات زندگی مدرنیته این است که دستشویی و حمام جای جا مسواکی و وضو و غسل هم هست با اینکه در روایات شیعه داریم می گوید در حمام مسواک نزن یورث جزام الاثنان دچار خوره ی دندان می شوید به اصطلاح شما یعنی دندان هایش خورده می شود می ریزد و سست می شود استحکامش از بین می رود چه مینای دندان و چه عاج دندان می گوید در دستشویی و حمام و توالت مسواک نز نید تعفن شدید دهان می آورد چون در توالت مسواک زدن مکروه است پس این ها باید جدا جدا باشد .4) چی کار کنیم که خون روش و تورم لثه نداشته باشیم ،افتادگی لثه نداشته باشیم ، لثه ها صورتی رنگ محکم به بن دندان چسبیده باشد در خواب و بیداری خون نیاید .این جا با محلول سرکه در دهان بگردانند و مزه مزه کنند و بریزند بیرون .سرکه ی سیب با غیره فرقی نمی کند چون نمی خواهیم که بخورند .حتی سرکه ی سفید و صنعتی هم باشد اشکال ندارد ، ما یک سوم استکان سرکه ی سفید ،دو سوم هم آب ، اگر کسی آلرژی یا حساسیت خاص داخل دهان و حلق دارد میشود ،یک ششم سرکه و پنج ششم آب .شب قبل از خواب در دهان قرقره کند و بریزد بیرون .حتی خلط چسبنده ی پشت حلق و کیپ بینی اش هم باز می شود .یکی دیگر از مسائلی که خیلی مهم است .چند بار از خمیر دندان استفاده نکنند چه ایرانی و چه خارجی در 24 ساعت یکبار استفاده کردن زیاد هم هست . چون فلوراید اضافی نباید مصرف کرد دندان سیاه می شود و تورم لثه میگیرند. حالا 2 ، بار دیگر گفتیم خلال بعد از غذا و مسواک بزنند و شستشو دهند در دهان قرقره کند بریزد بیرون .برای استحکام لثه و دندان و ریشه و دندان لقی اشان هم خوب شود گاهی مثل نردبان متحرک میشود .مثلا اگر این خودکار شخصی باشد که دخانیات زیاد بکشد یا مواد افیونی بکشد .غالبا لثه هایشان قهوه ای و مایل به سیاه است و دندان هایشان حالت لقی زیاد دارد و با دست زیاد می رود و می اید .این ها باید این رفتار منفی با خود را ترک کنند دخانیات و مواد افیونی را ترک کنند . بعد پودر چوب اراک و پودر سُعد کوفی این دو را به نسبت مساوی پودر کنند ومخلوط با هم .مثلا شب بعد از شام خلال کرده است جایی که آب است .بعداز خواب هم مسواک زده است و دهانش را شسته است حالا از مخلوط چوب اراک و سعد کوفی می ریزد روی مسواکش و یک دور روی دندان هایش بکشد و روی لثه هایش آرام بکشد.لثه های محکم ریشه دندان در فک استوار می ماند به اصطلاح امروزی ها حالت ردیفی اش استحکام پیدا میکند در بحث ارتودنسی.
. حجت الاسلام ضیایی - درمان تیک عصبی درطب سنتی

بینده ارجمندی اشاره کردند ماهیچ های صوتشان پرش دارد و تیک پیدا کرده است چه گیاه دارویی مناسب است ؟ اینجاایشان میتواننداز روغن بنفشه خالص یعنی بنفشه طبی که در پاییه روغن زیتون در مدت 20 دقیقه جوشانده شده است هر روز یک قاشق مربا خوری میل کنند و هم صورتشان را با این روغن ماساژ بدهند. اما در بحث تیک عصبی و پرش اعضاء باید تقویت کنند عصبی مانند سنبله طیب با عسل یک قاشق چایخوری صبح زود و گل بهار نارنج با عسل یک قاشق چایخوری اول مغرب مصرف کنند. چیزهای ترش و تندو تیز برایشان سم است و نباید مصرف شود
حجت الاسلام ضیایی - درمان سیاتیک در طب سنتی
بحث سیاتیک یا عرق النساء برای درمان دم جوش یا چای سیاه دانه در کتابهای تخصصی وجود دارد از جمله دکتر محمد دریایی متخصص علوم زیستی و گیاهی در کتاب سیاه دانه و عسل آورده است اگر کسی بمدت چهل روز هرروز چای سیاه دانه بخورد درد سیاتیکش از بین می رود مخصوصا افرادی که افت متابولیسم بازال دارند یعنی سرد مزاجند. اینها یک سوم تا یک قاشق چایخوری سیاه دانه با عسل شبها قبل از خواب بخورند. این چند خوبی دارد هم کمر لقیشا ن خوب میشود هم دردهای سیتیکی قوس کمر از بین می رود. بعنوان ضماد و مرهم که از این چسبهای شیمیایی که داروخانه ها می دهند قویتر است پود سیاه دانه مخلوط با عسل طبیعی روی موضع درد بچسبانند. مخصوصا تمام مفصلهایی که دردهای التهابی مثل آرتریت روماتوئید دارد این مرهم و ضماد قوی ، یک ضد درد و مسکن طبیعی است. پودر سیاه دانه را با عسل به موضع درد بچسبانند نیم ساعت تا دو ساعت قبل از حمام، بعد می توانند بشویند . این از داروی گیاهی پماد اکبر 2ویا پمادهای شیمیایی پیروکسیکام یا دیکلوفناک یا پماد انگلیسی کریم فاردیان قویتر است . در بحث پماد انگلیسی برای اینست کسی التهاب مفصل نگیرد قبل و بعد از نرمش و ورزش استفاده کنند . یا اگر کسی ناراحتی قلبی دارد و درد مفصلش نیز التهابی است آنجا پمادآمریکایی جین گای مصرف کند
حجت الاسلام ضیایی - درمان عفونت مجاری دراری و دستگاه تناسلی
برای درمان عفونت رحم یک روز در میان در محلول آب سرکه طبیعی بشیند می توانند از سرکه سفید هم استفاده کنند. یعنی آب لگن حمام تمیز باشد تا نصفه یک استکان سرکه سفید درونش میریزند و هم میزنند و 20 دقیقه در این محلول می نشیند. از نظر خوراکی ،خوردن آب انگور و یا خوردن دو خوشه انگور چندین فایده دارد یکی از فوایدش اینست که ضد عفونت های ادراری و دستگاه تناسلی است حتی در بحث بیماری سوزاک برخی کتابها و اساتید دانشگاه می گویند در مدت یک هفته بیماری سوزاک هم بهبود حاصل می یابد. اما در عفونت مثانه از پماد چشمی تتراسیکلین 1درصد استفاده کنند قسمت پایین بدن استفاده شود تا چسبندگی مجرا و برگشت ادرار بوجود نیاید . در خوراکها از مدرها مانند کاهو و لیمو شیرین استفاده کنند. برای درمان عفونت کلیه نیزاز نصف لیوان دوغ شیرین کم چرب بدون گاز به اضافه نصف لیوان آب ترب سفیداستفاده شود که این داروی قوی در درمان عفونت کلیه است.

6. حجت الاسلام ضیایی - درمان کم خونی

اگر کم خونی فقر آهن دارند اینجا سیب درختی یا آب سیب ، عسل، خرما،اینها در دسترس همه هست مصرف کنند. اگر کم خونی فقر ویتامین ب 12 دارند یک سیخ کباب یک روز درمیان میل کنند . اگر فقر اسیدفولیک دارند لبو،کاهو، سبزی خرفه که سرشار از اسید فولیک هستند باید مصرف شود . اگر کم خونی بسته به بیماریهای همولیتیک است مثل فاویسم یا کم خونی داسی شکل یا کم خونی ژنتیکی تالاسمی چه از نوع مینور یا ، ماژور مخلوط سه شیره شیره خرما شیره انگور شیره توت بسیار خوب است وبه تناسب سن و پیشرفت کم خونی مقدارش و نوع مصرفش فرق میکند.

7. حجت الاسلام ضیایی - درمان گواتر در طب سنتی

اگر بیماری گواتر ساده دارند پزشکان محترم غدد وفوق غدد قرص تیروکسین شیمیایی تجویز می کنند. خانمها و آقایانی که گواتر ساده دارند یعنی گواتر غیر سمی دارند داروشون دو چیز است یکی اول و آخرغذا به اندازه نوک قاشق غذاخوری نمک ید دار میل کنند. که در 24 ساعت 4 گرم می شود. داروی دوم ذرت است که باید به سه شیوه میل شود . یک عدد نان ذرت با صبحانه ، وسط روز و عصرانه ذرت بو داده بخورند ، با شامشون یک بشقاب سوپ ذرت میل کنند.

7. حجت الاسلام ضیایی - درمان گواتر در طب سنتی

اگر بیماری گواتر ساده دارند پزشکان محترم غدد وفوق غدد قرص تیروکسین شیمیایی تجویز می کنند. خانمها و آقایانی که گواتر ساده دارند یعنی گواتر غیر سمی دارند داروشون دو چیز است یکی اول و آخرغذا به اندازه نوک قاشق غذاخوری نمک ید دار میل کنند. که در 24 ساعت 4 گرم می شود. داروی دوم ذرت است که باید به سه شیوه میل شود . یک عدد نان ذرت با صبحانه ، وسط روز و عصرانه ذرت بو داده بخورند ، با شامشون یک بشقاب سوپ ذرت میل کنند.

8. حجت الاسلام ضیایی - درمان بیماری پمفیگوس در طب سنتی

یکی از بیماریهایی که بسیاری از افراد برای درمان ان مراجعه می کنند بیماری پمفیگوس ،یک نوع بیماری پوستی است . تاولهای مختلفی بدشان میزند. پزشکی جدید دارویی برای درمانش ندارد و تنها داروهای کورتون تجویز می شود . داروی واقعی افرادی که تاولهای مختلفی دارند که گاهی به اندازه نصف فنجان بزرگ میشود و خود به خود می ترکد داروش دو چیز میباشد نخست داروی ضد تاولهایی که جنبه ژنتیکی دارد خوردن پرتقال شیرین است. مثلا در 24 ساعت سه عدد پرتقال بصورتیکه با صبحانه ناهار و شام یک عدد میل شود. دوم هم داروی مرکب است شامل یک پرتقال شیرین دوعدد لیمو عمانی واگر لیموترش شیرازی بود یک عدد لیمو ترش شیرازی یا دو عدد از لیمو ترشی که حجم و وزنش کم است.به همراه 20 گرم گلاب استفاده شود . بصورتیکه آب پرتقال شیرین ،دوعدد لیموترش تازه کوچیک و یک عدد لیمو ترش شیرازی که بزرگ است گرفته و با 20 گرم گلاب طبیعی و مخلوط کنند وبین روز و عصرانه آرام آرام مصرف کنند. مریض محترمی که بیماری تاول دارد یا بیماری پوستی پمفیگوس به مرور زمان درمان میشود. اگر تاولها ترکید برای اینکه جایش نماند و لک نشود و عفونت باکتریایی نگیرد روی آن زردچوبه خالص بریزند .زردچوبه قویترین داروی ضد عفونت باکتری است و باکتریهای مضر را از داخل تاول بیرون میکشد پوست التیام پیدا میکند و جای آن باقی نمی ماند.

9. حجت الاسلام ضیایی - درمان لکنت زبان در طب سنتی

یک اشتباهی در ایرانیان محترم وجود دارد که کودکشان لکنت زبان می گیرد و یا لکنت زبان ندارد اما مبتلا میشود . اولین اشتباه اینجاست که وقتی شش ماه کودک تمام میشود بعنوان غذای کمکی به اوبیش از اندازه موز میخورانند . یعنی برای کودک در 24 چهار ساعت یک تیکه موز رسیده زیاد هم هست . کودک وقتی در مهمانیها یا منزل زیاد موز میل کند با اینکه باید به راحتی صحبت میکند حالت لکنت زبان می گیرد. زیاد خوردن موز در کودکان بالی 6 ماهگی تا دوسالگی هم لکنت زبان و هم عقب ماندگی ذهنی عارضی می آورد لذا یک تکه موز رسیده در 24 ساعت زیاد هم هست بیشتر نباید بخورند. اشتباه دوم اینست که زرده تخم مرغ زرده تخم کبوتر زرده تخم بلدرچین به کودک میخورانند بطور مثال بچه خودش لکنت زبان دارد یا میخواهد تازه صحبت کند میگویند از این زرده ها به او بدهید تا زبانش باز شود این یک اشتباه مشهور است که در همه جا مد شد.اینها خود لکنت زبان می آورد و لکنت زبان را بیشتر وکبد کودک راهم چرب میکند چون کلسترول بدش بالاست. حتی بعضی از پزشکان محترم ما میگویند وقتی شش ماهش تمام شدغذای کودک رابا یکچهارم زرده تخم مرغ شروع کنید که اشتباه است. و یکی از مشکلات ما در داخل کشورکبد چرب می باشد. امام صادق (ع) میفرماید اگرمیخواهید از لکنت زبان پیشگیری و یا آنرا درمان کنید و منحنی رشد کودک چه از نظر قدی و چه از نظر بلوغ جنسی و فکری مناسب باشد انار شیرین به کودکانتان بدهید . هم امام صادق (ع) و هم امام علی (ع) فرمودند هم کودک زود به دوره شبابی میرسد ،هم منحنی رشد قدی کودکان مطلوب میشود ،هم زبانشان سریع باز میشود. آنوقت ما فرمایش معصوم را کنار میگذاریم و کپی کورکورانه از غرب و شرق میکنیم. اگر کودک خیلی ضعیف بود متخصص اطفال یا فوق تخصص نوزادان صلاح میداند این بچه یکچهارم زرده تخم مرغ بخورد باید موارد احتیاطی رعایت شود: اول این زرده تخم مرغ خوب بجوشد تا بچه دچار آنفولانزای پرندگان نشود زیرا اگر این آنفولانزای پرندگان با آنفولانزای انسانی توام باشد کودک را میکشد. دوم در روایات شیعه آمده است تخم مرغ را نخورند مگر باپیاز، تا تصلب شرایین نگیرید در پزشکی جدید 8 سال پیش ثابت شده است که اخبار علمی مینیتکس گفته اگر تخم مرغ با پیاز مصرف شود کلسترول بدش از بین میرود. امام صادق(ع) در زمان خود فرموده اند . علامه مجلسی که سال هزار و صد و یازده مرحوم شدند در بحار الانوار جلد 63 آورده اند پس مااگر به فرمایشات امام صادق(ع) و امام علی (ع) عمل کنیم هم در زمانیم هم از زمان جلوتریم.

10. حجت الاسلام ضیایی - درمان گرفتگی بینی در طب سنتی

برخی افراد گرفتگی مستمر بینی دارند و برای تنفس دچار مشکل هستند،بیان کردند که ما آب ولرم قرقره می کنیم وشبها در خواب هم ازطریق دهان نفس میکشیم . اینها علل مختلف دارد .سینوسهایشان التهابی است یا کیپ بینی ، پلیپ بینی بصورت زائده گوشتی یا استخوانی دارند. یا رفتارشان باخودشان منفی است .بطور مثال اگر هوای گرم وخشک یا هوای سرد و خشک ویا هوایی که ذرات معلق در هوا یا ro3 یا هیدروکربنهای محیط زیاده باشد بدون هدبند ، چفیه ، کلاه و ماسک سوار دوچرخه و موتور میشوند این افراد باخودشان رفتارمنفی دارند یا ماشین دارد ولی شیشه ماشین پایین است. یکبار دیگه میرود در مسیر مستقیم وزش باد جلوی پنکه یا کولر می ایستد یا مینشیند تاعرقهایش خشک شود. یااینکه هنگام خروج از حمام یا استخر سرش را نمیبندد. در همه این موارد رفتارش باخودش منفی است هم خشکی داخل بینی و هم کیپ بینی میگیرد و تنفس از راه بینی برایش مشکل میشود. پس رفتارشان باخودشان مثبت باشد یعنی عکس چیزهایی که گفته شد عمل کنند دوم اینکه قبل از خواب بخور اوکالیپتوس در هوای اتاق باشد . اگر کسی کیپ بینی دارد روزی یک قطره در دو سوراخ بینی بچکاند. اگر کسی مشکل کیپ بینی توام با خلط چسبنده دارد قبل از خواب با محلول آبست قرقره کند. اگر کسی پلیپ بینی دارد نیازی نیست جراحی کند مخصوصا نوع پلیپش زائده گوشتی باشد. باقطره چکان باریک روی خود پلیپ یک قطره عصاره گزنه بچکاند هرشب این کار را تکرار کند به تدریج پلیپ بینی ازبین می رودو تنفس از راه بینی راحت میشود. غالبا پلیپ بینی را جراحی می کنند اما از بیماریهای برگشت پذیر است و در بعضی ها دیده شده که شدیدتر از مرتبه اول است و دیگر قادر به تنفس از راه بینی نبود.چشمها وصورتشان گرد میشودو همیشه با دهان باز میخوابند . این مشکلات برای اینکه برطرف شود ه مینکه گفتم رفتارشان باخود منفی نباشد. ازبخور اکالیپتوس استفاده کنند واگرزائد گوشتی دارند با چکاندن اسانس گزنه روی آن برطرفش کنند

11. حجت الاسلام ضیایی - درمان اگزما ی پوستی

چونکه عوامل آلرژی حساسیت زا تا کنون 90 نوع شناخته شده است .بعضی ها حساسیتشان به اسید بالا است که در صابون ها وشامپو ها است .صابون و شامپو را باید کم اسید قرار بدهند و یکبار بزنند نه چند بار هر روز لازم نیست بزنند .فرض کنید هفته ای 2بار میروند حمام در تابستان وهفته ای یک بار درزمستان حمام میروند همان یکبار صابون و شامپو کم اسید بزند کافی است . اگر سرکه ی سیب دارند در منزل میتوانند با پنبه آغشته کنند به محل اگزما و خارش پوستی بکشند چند بار ببرند و بیاورند خارش پوستی و اگزما خوب می شوند . اگر از این قوی تر می خواهند هم خارش پوستی و اگزماهم دارد، هم حکمه دارد و هم التهاب پوستی و هم خارش پوست دارد .در ضمن پوستش خشک است. این جا میتوانند ازروغن بنفشه طبی در 24 ساعت یک الی دو بار کافی است .یک بار اگزما اشان شدید است و خارش پوستشان به شدت است به گونه ای که آنقدرمی خارانند که خون می آید و تا خون نگیرد این سیکل معیوب خارشش بر طرف نمی شود این جا روغن کوشنه یا قُسط قوی ترین داروی خارش حکه و ضد التهاب پوستی است .چیزهایی که تحریک پوست را به حالت کهیر و یا شبه کهیر ایجاد کند نباید بخورند و نباید تماس با بدن داشته باشد مثل پرز به ، پرز کیوی ، پوست بادام زمینی ،موز نیمه رس یا نارس ،گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی نیمه رس یا نارس هر کدام دو تا سم هم داردکه او باعث خارش پوست میشود که فرمایشات متخصص سم شناسی دکتر ساربون ارتوبادی استاد سم شناسی دانشگاه تبریز در بحث سموم میکروب در اسلام و غرب که زمان شاه چاپ شد و در جمهوری اسلامی تجدید چاپ شد .میتواند از متخصصین سم شناسی سوال کند .حالت دیگر تماسی است .مثلا چیزهایی پلاستیکی ،کائوچویی،ام دی اف ها، تخته سه لا و یا نوپان که مشتقات شیمیایی یا ترکیبی از هر دو میآید روی پوستشان و حالت کهیر می شود .گاهی از حیث پوشاک مخصوصا لباس های زیرشان اگر نایلونی و یا نخ های پلی استریل باشد این ها شبه کهیر میزند و تشدید می شود وقت هایی که تحرک دارند و تعریق زیاد دارند بدتر هم میشود حتما لباس های زیراشان یا هر جایی که لباس هایشان نخی ،کنفی ، باشد که هم عرقشان کم شود،هم جذب عرقشان زیاد شود و هم التهاب پوست نیاورد.
2706