2726
عنوان

کیا اجرت المثل گذاشتن اجرا

3905 بازدید | 12 پست

سلام دوستان کسی بوده اجرت المثل بزاره اجرا؟ چقدر تعیین شد؟

شوهرم خسیسه هیچ پولی بهم نمیده مجبور شدم برم سر کار اما الان دوس دارم نرم و با بچم وقت بگذرونم میخوام اگه بازم پول نده برم اجرت المثل و نفقه بزارم اجرا که مجبور بشه هر ماه پول بزاره

پسرم کوچیکه نمیتونم بفکر طلاق باشم واسه همین مهریمو دست نمیزنم

لطفا اگه اطلاع دارید کمکم کنید

😔

(اجرت_المثل به معنای دستمزد انجام امور خانه توسط زوجه است.

زن می تواند آن را از شوهر مطالبه کند.

از طریق دادگاه خانواده

میزان آن توسط کارشناس تعیین میشود.

خانم های عزیزیکه زندگی جدید رو استارت زدید من ۲۸ سالمه و یسال و نیمه جدا شدم اگه دوست داشتین بیاین اینستامrozita.d.71 
ای بابا این حرفا چیه بازبون خوش ومحبت پول بگیرازش دنبال دادگاه نری ها استغفرا... قلقش روبدست بیارخد ...

همه راه رفتم کلا خسیسه.۸ ساله ازدواج کردم هیچوقت بد نگفتم اما دو ساله صبرم سر اومده و همش میگم یپولی بده دیگه  ماهیانه نمیده.همه مردا مث هم نیستن که با مهربونی و زبون شیرین کاری کنن بعضیا نیاز به ترس دارن.

پدرش چند سال با ما زندگی میکرد دم نزدم اینا مگه محبت نیس اون موقع ها هم پول نمیداد

خانم های عزیزیکه زندگی جدید رو استارت زدید من ۲۸ سالمه و یسال و نیمه جدا شدم اگه دوست داشتین بیاین اینستامrozita.d.71 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دیگه اگه با دعوا یه ۵۰ تومن پرت کنه چه ارزشی داره من خسته شدم اینقدر پول پول میکنم و با دعوا چندر قاز میده میخوام بدونه که وظیفشه بده و قانون هم میگه مرد باید ماهیانه پول یده زنش

باید وظیفشو بهش گوشزد کرد با زبون نمیشه وگرنه تو این همه سال میشد 

2728
دیگه اگه با دعوا یه ۵۰ تومن پرت کنه چه ارزشی داره من خسته شدم اینقدر پول پول میکنم و با دعوا چندر قا ...

من درکت میکنم همسرم همین مدلی بود وهست پدرم بهم ماهیانه میده اصلا باهاش کل کل نمیکردم ساده زندگی میکردم ومیکنم پول خیلی وقته برام مهم نیست اسراف هم نمیکنم انقدرصبرمیکنم که پول بده نداد پدرم میده دنیاارزش نداره بی خیال مردا ازچیزی نمیترسند خیالت راحت قلقش روبدست بیار بامحبت ازش بگیر

من درکت میکنم همسرم همین مدلی بود وهست پدرم بهم ماهیانه میده اصلا باهاش کل کل نمیکردم ساده زندگی میک ...

من  پدر ندارم و کسی حامی من نیست.مادر بیچارمم نیاز داره یکی بهش برسه.

پس بشینم ببینم کی پول یده 

۸ سال موندم نداد ۸ سال کم نیست.

ملدرش فوت شد پدرش سه سال اومد خونمون اما مادرم دو روز میومد همش ازش ایراد میکرفت دیکه خسته شدم باید شکایت کنم تا به حق و حقوقم تحترام بزاره

اگه بچه کوچیک نداشتم مهریمم میگرفتم

وارد پروسه ی شکایت و دادگاه بشی متوجه میشی خیلی زمان بر و هزینه بر و اعصاب خوردکنیه

که گاهی هم متاسفانه به نتیجه دلخواه نمیرسی یا دیر میرسی و کل احترامات که تو  زندگیت هم بوده از بین میره 

البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند

عزیزم تا اونجایی که من میدونم اجرت المثل پس از طلاق و به شرط آنکه طلاق به درخواست زن نباشه و کارهای منزل را رایگان انجام نداده باشه تعلق میگیره 

اجرت المثل سالیانه محاسبه میشه و تعداد فرزندان و جنسیت فرزند و شاغل بودن و غیره روی مبلغ تاثیر داره

فرزند پسر اجرت بیشتری نسبت به فرزند دختر داره و اگر زن شاغل باشه اجرت کمتری تعلق داره بستگی به نظر کارشناس داره

وارد پروسه ی شکایت و دادگاه بشی متوجه میشی خیلی زمان بر و هزینه بر و اعصاب خوردکنیه که گاهی هم متاس ...

تصمیم گرفتم طلاق بگیرم خسته شدم از بی احترامی و فحش و خساستش.نتنها به من و خانوادمفحش رکیک میده تو خیابون حین رانندگی هم با مردم دعوا میگیره فحاشی میکنه

دلم به چی خوش باشه مگه چند سال دارم

همش حفظ ظاهر میکنم اما دیگه نمیکشم

عزیزم تا اونجایی که من میدونم اجرت المثل پس از طلاق و به شرط آنکه طلاق به درخواست زن نباشه و کارهای ...

وکیل گفت در شرف زندگی هم قابل مطالبههست

ولی چیز دندانگیری نیست.

من هم دیگه نمیخوام خودم و زندگیمو معطل این شخص کنم قصد جدایی د ارم.اون به ساز خودش زندگی میکنه.خونه ای که توش نشسته بودم رو بدون مشورت گذاشت فروش وقتی از بنگاه زنگ زدن مشتری دم دره از شوک و بعدش از ناراحتی داشتم دق میکردم

دیگه نمیتونم زندگیمو تباه کنم

همه راه رفتم کلا خسیسه.۸ ساله ازدواج کردم هیچوقت بد نگفتم اما دو ساله صبرم سر اومده و همش میگم یپولی ...

سلام عزیزم خوبی 

منم زندگیم خیلی داغونه تو فشارم تو خونه 20نتری با کمترین امکانات زندگی میکنم ولی بازم شوهرم داره اذیت ازار روحیم میده خرجی هم نمیده پول بهم خیلی اذیتم مبخوام برم برا نفقه شکایت کنم ولی میترسم بیرونم کنه از خونه 

میخوایتم بدونم شما خونه شوهرت بودی رفتی شکایت کردی یا نه اگه خونهذشوهرت بودی تونست بیرونت کنه یا نه