2726
عنوان

آشپزا سوال دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 135 بازدید | 26 پست
نگفتین از روز قبل کوبیده بذارم سفت نمیشه؟چطور اون حجم کوبیده رو گرم کنم تو فر میشه!؟

باید دیگ آب بزاری جوش بیاد بعد کوبیده ها رو با یه ظرف دیگه بزاری روی اون ظرف آب که با بخار آب ملایم و گرم بشن درش هم باید بسته باشه

به نظرم قورمه سبزی هم درست کن و فقط جوجه بزن آخه کوبیده خیلی قلق داره مهمونات هم زیادن ماشالله

قرمه به نظرم سخته اونم با بچه کوچیک 

💖 آرزوهای قشنگتون واقعی بشه💓.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سفت میشه روز قبل ...صبح زود درست کن

واااای بر من.اخه برنجمم دارم متاسفانه دست تنهام همه از شهرستان میان

قرمه به نظرم سخته اونم با بچه کوچیک 

سخت نیست که صبح زود بار بزار قشنگ جا بیفته هم خوشمزه است هم سنگین و رنگین از کوبیده که خیلی کمتر وقت میبره آخه کوبیده سیخ زدنش کلی قلق میخواد بعد کباب کردنش تو اون حجم دوباره گرم کردنش 

2728
مثلا برای یه مرغ چقد شیر بزنم؟

شاید نیم لیوان فقط در حدی که تکه ها ی مرغ رو با شیر مخلوط کنی  

من برای ۴ نفر یکم میریزم شاید چند قاشق بعد یکم با دست مخلوط میکنم شیر و مرغ ها رو 

از روز قبل هم تو پیاز و فلفل و نمک خوابوندم 

بعد فقط با کره سرخ میکنم وقتی سرخ شد آبلیمو یا آب نارنج و زعفران و کمی فلفل و با حرارت کم سرخ نمیکنم 

حرارت متوسط رو به بالا  چون حرارت بالا باعث میشه که دور مرغ سریع بپزه و آب داخلش تبخیر نشه و این طوری نرم میمونه 

بعد از سرخ شدن زعفران و آبلیمو میزنم و یکم کره دوباره روش میدم که خوشگل باشه

سخت نیست که صبح زود بار بزار قشنگ جا بیفته هم خوشمزه است هم سنگین و رنگین از کوبیده که خیلی کمتر وقت ...

بخدا فکرش میکنم اعصابم بهم میریزه اونم با بچه ۲ ساله خاستم بگم بیرون برنج اماده کنن گفتن تعطیلات سفارشامون تکمیله

واااای بر من.اخه برنجمم دارم متاسفانه دست تنهام همه از شهرستان میان

صبح برنجت رو آبکش کن و درستش کن دم کنی هم بزار ولی زیرش رو روشن نکن 

دوساعت قبل از اینکه بخوای ناهار رو بکشی زیرش رو روشن کن 

من روی برنجم رو (رو درش نه رو خود برنج ) فویل میزارم 

مثل رستوران میشه پفکی میشه و ته دیگم نمیسوزه

صبح برنجت رو آبکش کن و درستش کن دم کنی هم بزار ولی زیرش رو روشن نکن  دوساعت قبل از اینکه بخوای ...

یهنی به جای در روی دیگ فویل میپیچی؟

خورش و همه چی رو شب که بچت خوابه آماده کن 

سالاد ..دسر ..هر چی میخوای بزاری 

صبح برنجت رو درست کن ..من همیشه این کار رو میکنم زود درست میکنم خیالم راحت میشه فقط زمان دمش طولانی تر میشه 

بعد هم جوجه هارو بعد هم ظرفها رو بعد هم برو بخواب تا اونا بیان 

خورش و همه چی رو شب که بچت خوابه آماده کن  سالاد ..دسر ..هر چی میخوای بزاری  صبح برنجت ر ...

متاسفانه بچم تا یک و دو شب بیداره بعدم دیگه جوونی برام نمیمونه.فکر بودم کوبیده و خورشتم روز قبل بذارم با دسر و سالادچوم شوهرم اونروز خونه هست بچه رو نگه میداره ولی برنج روز جشن ولی میگین نمیشه