2737
2734
عنوان

پرسش و پاسخ احکام وسواس

| مشاهده متن کامل بحث + 13128 بازدید | 200 پست
عزیزدلم علت های وسواس رو براتون کامل توضیح دادم در اول تاپیک، سعی کن اول از همه خودت رو تقویت کنی ...

چه جالب من همش فک میکردم بایدبگردی نجاستوپیداکنی بشوری الان منم پسرمودارم ازپوشک میگیرم شلوارش خیس میشه بعضی مواقع کم پیش میادبه چشم ببینم کجارونجس کرده هرجای خونه خیس باشه حتی اگه بقیه بگن اب ریخته میگم نه نجسه اینقداین موضوع رواعصابمه که بادمپایی راه میرم که مباداپاهام به فرش بخوره یکسره میشورم پتو روملافه همش حمومم خیلی اذیت میشم وقتی میبینم بقیه خیلی راحتررفتارمیکنن دوبارفرشاموعوض کردم فرش دیگه انداختم که نجس نباشه یه وقت همه میگن سخت میگیری ازپوشک گرفتی میشوری اماتااون موقع فقط خودخوری میکنم سجاده میندازم برای نمازبازم فک میکنم نجسه بچمومیبرم دستشویی لباسم نجس نمیشه میام عوض میکنم میشورم لباس نومیخرم میشورم چندبارخونه روجارومیزنم تک تک اشغالای ریزومورومیچینم ریشه های فرشودرست میکنم تالای قفل درروباچاقودستمال میکشم خیلیم خسته میشم ودوست ندارم امااگه انجام ندم کفری میشم بارهاشده اینقدکارکردم نمازمونخوندم لطفا راهنمایی کنید درچه حدبایدخونه روتمیز کرد من حتی لباساموتوماشین لباسشویی میندازم اگه بوی عطرتایدونگیره دوباره میشورم واسه همین زودلباسام خراب میشه😢😢😢😢

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام خوبید ببخشید یه سوال من بعد زایمانم یک روز تا دو روز قبل از زمان پریودیم لکه بینی کم دارم بعدش ...

سلام عزیزم، خواهش میکنم

اگر سر موعد و وقت پریودیتون هست و تو اون دوروز هردفعه که خودتون رو معاینه میکنید، دائم از داخل حتی آلوده به خون هستید، بله میتونید پریود بگیرید تا ده روز، بعد از ده روز هم که میشه استحاضه😊

رَبَّنا هَب لَنا مِن ذُرّیَتِنا قُرَّه اَعیُن😇
2731
نمیدونم شک دارم اون اب نجسه یا نه

اگر شک داری پاکه گلم

هرموقع یقین کردی که اون لباست با نجاست خیس شده نجسه، عوض کن...وگرنه زمانی که اب کر بازه موقع شستن بچه، پس ترشحات هم که به لباس شما میریزه پاکه،مگر اینکه ببینی عین نجاست به لباسته، که اونم بعیده😊

احکام سفر و روزه داری رو در سایت مرجعتون مطالعه بفرمایید.

سلام یه سوال برای وضو من یه مشت اب میریزم جلوی دستم بعد همون دست خیسمو پشت دستمم میکشم‌اشتباه؟ یعنی برای پشت دست باید یه مشت اب دیگه بریزم؟

سلام بر حضرت معصومه (س)   السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ فَاطِمَةَ وَ خَدِیجَةَ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا أُخْتَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا عَمَّةَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ.
چه جالب من همش فک میکردم بایدبگردی نجاستوپیداکنی بشوری الان منم پسرمودارم ازپوشک میگیرم شلوارش خیس م ...

عججججبببب دارید حسابی خودتون رو اذیت میکنید گلم

هرچیزی حد خودش...خونه رو برای چی تمیز میکنیم برای اینکه توش احساس ارامش داشته باشیم، اما شما اینجوری دارید ارامش رو از خودتون میگیرید گلم

وسواس شما متاسفانه حاد شده، دچار وسواس فکری و عملی طهارت و تمیزی هستید و من هرچقدم به شما تمرین بدم، چونکه تا اونکاری که میخواید رو نکنید اعصابتون بهم میریزه یا ممکنه تپش قلب و دلهره هم داشته باشید،پس الحمدلله الان که پسرتون رو از شیر گرفتید، در اسرع وقت مراجعه کنید به روانشناس و در درجه بعد روانپزشک، با خوردن یک دوره دارو ارامبخش، خیلی راحت میتونید تمرینات مقابله با وسواس رو انجام بدید و از شر این بلای خانمان سوز نجات پیدا کنید، به قول استاد فرحزاد ان شاءالله زودتر از قطار وسوسه شیطان پیاده میشید،

پس همین امروز برید دنبال یه روانپزشک یا روانشناس معتقد و خوب،

بعدا بنده در خدمتم

در رابطه با مساعلی که مطرح کردید، حتما متن اول تاپیک و پرسش وپاسخ های بعد رو مطالعه کنید و عمل کنید.

سلام یه سوال برای وضو من یه مشت اب میریزم جلوی دستم بعد همون دست خیسمو پشت دستمم میکشم‌اشتباه؟ یعنی ...

نه گلم وضو شما درسته، مهم اینه که اون اب به همجای دست برسه، که میرسه

2738
نه گلم وضو شما درسته، مهم اینه که اون اب به همجای دست برسه، که میرسه

مرسی عزیزم 

راستی منم خیلی وسواس دارم تو غسل 😐 هزارررر بار هر طرفو اب میریزم بازم شک دارم ک خیس شده یا نه واینکه دو روز پیش غسل حیض گرفتم فرداش خواستم برم مسجد گفتم برم دوباره غسل کنم شاید نجس شده باشم 😐حالا هیچ کاریم‌نکرده بودم نمیدونم چرا اینجوریم 

سلام بر حضرت معصومه (س)   السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ فَاطِمَةَ وَ خَدِیجَةَ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا أُخْتَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا عَمَّةَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْكِ یَا بِنْتَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ.
مرسی عزیزم  راستی منم خیلی وسواس دارم تو غسل 😐 هزارررر بار هر طرفو اب میریزم بازم شک دارم ک خ ...

که اینطور😊

گلم غسل بیشتر از ۴ یا ۵ دقیقه دیگه الکیه و اصرافه و گناه

در ضمن شما مجدد غسل بکنی هیچ فایده ای نداره ها، تازه اصراف و گناه هم هست، بعدم آب یه مایع سیاله، شما دودقیقه زیر دوش وایسا جایی از بدنت خشک نمیمونه که...

نکن اینکارارو، هنوز اولشی راحت ترک کن...میفهمم حرفتو ها من قبلا کلی وقت غسلم طول میکشید اخرم با گریه خودم و دادو بیداد شوهرم میومدم بیرون، اما الحمدلله الان کلا شاید ۴ دقیقه بشه غسلم،

پیامبر (ص) با حوله نمدار غسل میکردن، اونوخ ما زیر اب پرفشار میگیم شاید غسلمون اشتباهه😐

که اینطور😊 گلم غسل بیشتر از ۴ یا ۵ دقیقه دیگه الکیه و اصرافه و گناه در ضمن شما مجدد غسل بکنی هیچ ...

واقعا با حوله نمدار غسل میکردن ؟'😶

بلی ببین ما چکار میکنیم و پیشوایانمون چیکار میکردن😊

😶 من اصلا نمیتونم‌تصور کنم چطور با حوله نم دار غسل میکردن 😫

😶 من اصلا نمیتونم‌تصور کنم چطور با حوله نم دار غسل میکردن 😫

😂حالا شما به اون فکرنکن و گیر نده، خواستم اصل عمل رو برسونم، که مطملن بشی غسلت درسته

سلام عزیزم من تازه با تاپیکت آشنا شدم، من ی مدته وسواس شدید نجس و پاکی گرفتم، خیلی زندگی برام سخت شده، انقد درگیر شستن و نجس و تمیزی هستم وقت نمیکنم ب خودم برسم یا ب خونه زندگیم، همش فکر میکنم همه چی نجسه همه جا نجسه همش دستامو میشورم دیگه خسته شدم، کلی سوال تو ذهنمه ولی نمیدونم از کی بپرسم

2706