2726
عنوان

سن ازدواج

| مشاهده متن کامل بحث + 1013 بازدید | 140 پست
هفده ک کودک همسریه ولی ۱۸ ،۱۹ خوبه چون دانشگاهم رفته و دید خیلی باز تری داره و دیگ تو سنیه ک میتونه ...

واقعا فقط یک سال تفاوت هارو رقم میزنه؟؟؟ عجب!!! ۱۷ کودک همسری ولی ۱۸ خوبه چون دانشگاه رفته. خوب دوترم باعث شده همه حقایق جامعه و درک کاملی نسبت به موضعات داشته باشه؟؟ اینارو تو همون کتابای ازدواجی که خوندین نویسنده اورده؟

من کتابی نخوندم ولی مقالات زیادی خوندم . شما چه کتابی خوندین و از چه کسایی بوده نمیدونستم علم روانشن ...

عزیزم شما کلا مغلطه و پیش داوری دوس داری . من رشتم روان شناسیه بجز کتابای درسی حداقل حداقل روزی چند ساعت مطالعه ازاد دارم . و به طور قطعی میگم تو هیچ کدوم از کتابا سنی نیست ک قطعی بگه برای شروع عالیه یا بده . پس بجای تاپیک زدن کتاب بخونید اگر نمیخونید همایش برید خیلی رو دید و تفکرتون اثر میذاره . بجای اینکه به زور سعی کنید افکارتونو به کس دیگ القا کنید افکارتونو وسیع کنید و مخدود به سه جمله نباشه ک از اول تاپیک دارید تکرار میکنید ❤شب خوش 

اگر کسی کودک استثنایی رو میشناسه ک علاقه به زبان داره و تهرانه بگه ❤

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

مفهوم کلمه درک رو میشه توضیح بدین برای من؟

شمامنظورتون از درک چیه چون چندبار تو صحبتتون دیدم میخوام ببینم به درک فقط درحد کتابها اشنایید یا توی زندگی .جسارتا خودتون متاهلید چون اگر مجرد باشین و ازبیرون به قضیه نگاه بکنید هرچند سالتونم که باشه نظراتتون خیلی ایده آل گرایانه میشه 

عزیزم شما کلا مغلطه و پیش داوری دوس داری . من رشتم روان شناسیه بجز کتابای درسی حداقل حداقل روزی چند ...

کسی که جوابی نداره نهایت جوابش میشه همین. عجیبه که شخصی که روام شناسی خونده بیان میکنه یک سال تفاوت هارو یک سال رقم میزنه این رو هرجای دنیا بگین به اپم پناهنپکی میدن. شب خوش استفاده بردیم از بیانات علمیتون !!!!!

2728
شمامنظورتون از درک چیه چون چندبار تو صحبتتون دیدم میخوام ببینم به درک فقط درحد کتابها اشنایید یا توی ...

درک یعنی نزدیک شدن به واقعیت مسیله . هرقدر شما درکتون بیشتر باشه یعنی واقعیت رو بیشتر وبهتر میتونین بفهمین در نتیجه تصمیم نزدیک به واقعیت درصد خطاش کمتره. این امر بدیهی هستش چیزی نیستش که من گفته باشم یا بخوام مطرحش کنم

اتفاقا من تو سایت فقط کمپین ن به ازدواج میبینم حتی باللی ۱۸ ام اینجا اجازه ندارن برا زندگیشون تصمیم ...

رل داشتن یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...

خب این خیلی خوبه ولی فقط واسه ازدواجایی که مثلا دوتا ربات بخوان کنار هم قراربگیرن نه در دنیای واقعی چون طوری که شما مدنظرتونه خیلی همه چیز منطقی و عاقلانه پیش میره در صورتیکه آدم مجموعه ای از احساس و تفکر هست و همه چیز براساس معیارهای درست هرگز پیش نمیره آدمایی رو که ازهم جداشدن از چندموردشون سوال و جواب کنین بعدمیبینین هم حرفایی که خانوم میزنه و قشنگ و درسته هم حرفای اقا پس چرا اونا درمقابل هم همین حرفا رو انجام ندادن یااگه دادن موفق نشدن چون مثل الان این تاپیک همه چیز حالت نظری داره و هیچیش عملی نمیشه و با این حرفا زندگی پیش نمیره

گاهی شرایط دست به دست هم میدن تا ازدواج کنی، خودم به شخصه 18 ازدواج کردم در صورتی که حتی اون موقع بهش فکرم نمی کردم و معتقد بودم 24به بعد ازدواج می کنم و این که سن ازدواج تو فامیل های ما بالای23سال بود اما خب، شد دیگه 

من اون موقع دانشجو بودم الان هم که21سالمه دانشجو مقطع بالاتر هستم خیلی اهداف و برنامه ها داشتم که با همسرم بهشون رسیدم، اخلاق همسرمم خیلی خوبه اما اگه به گذشته برگردم قطعا تو سن بالاتر با ایشون ازدواج می کردم!! ولی خب چون زود ازدواج کردم، زود بچه نمیارم

اما من معتقدم سنم کم بوده اما یکی از همکلاسی های من وضعی مالی توپی دارن و واقعا مرفه هستن اما اونم  همین 18 سالگی با یه پسره مایه دار تر از خودش ازدواج کرد و ماشالله اونام خوشبختن

بعضیا یه چیزایی تو خودشون می بینن که میرن زیر بار مسئولیت هر چند که واسه من مسئولیت سنگینی نبود😊

نترسم که با دیگری "خـو" کنی                                     تــو با من چه کردی که با " او" کنی... 🙂💔
خب این خیلی خوبه ولی فقط واسه ازدواجایی که مثلا دوتا ربات بخوان کنار هم قراربگیرن نه در دنیای واقعی ...

اصلا کسی منکر احساس میست مگه میشه ادمیزاد بدون احساس بتونه به ادامه زندگی ادامه بده؟؟ ولی چه ربطی داشت به خرفای من؟؟؟ ادم ۲۵ ساله احساس نداره؟؟ یا فقط ادم ۱۶ ساله احساس داره؟؟؟ 

بهرحال خوشحال شدم از خوندن ایده های همتون. ودیگه بیشتر ازاین فکرمیکنم بحثمون جنبه ی تعصبی میگیره هرکدوم رو نظرمون پافشاری میکنیم پس ادامه نمیدم.فقط آرزوی موفقیت توی زندگی هممونو میکنن.هرچندازدواج همه ی زندگی نیست ولی بخش بزرگ و مهمی اززندگیه که میتونه ادمو بسازه یانابود کنه

خودم زود ازدواج کردم و درسمو ادامه دادم و پیشرفت کردم .دخترمم زود شوهر میدم اگه بخواد .

ازدواج به سن ربط نداره .به انتخاب درست ربط داره.

اینجا دیدم طرف ۳۰ ازدواج کرده و بدبخت شده 

به قول جان میلتون: ذهن در جای خودش، می‌تونه از جهنم یک بهشت و از بهشت یک جهنم بسازه....قدرت ذهنتو دست کم نگیر.
رابطه

بعد چطور خونده میشه؟ رُل؟؟؟؟

دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
2706