2726
عنوان

عوارض پس از زایمان طبیعی

23231 بازدید | 76 پست

امروز ۲۸ روز از زایمان من میگذره و من هنوز دارم با عواقب و عوارض اون دستو پنجه نرم میکنم. اصلا نمیفهمم چرا انقدر اصرار به زایمان طبیعی زیاد شده در صورتی که پزشک اصلا تخصص کافی نداره. من اصفهانم و دکترم ندا مقتدری اصفهانی بود. یه دکتر فوق العاده ظاهر ساز. وقتی میرفتی مطب فوق العاده شیک و با کلاس و تر و تمیز با لحن صمیمی و ادعای مذهب. 

هر بار میرفتم سونو بمن میگفتن بچه از سن خودش جلوتره و درشته. اما دکتر من اصرار داشت که سونو اشتباه میکنه و خطا داره. اندازه شکمم همیشه دو هفته بیشتر از سن بارداریم بود. اما بازم دکترم مدعی بود که بچه وزنش معمولیه و لگن من برای زایمان بچه پنج کیلویی هم جا داره. البته ناگفته نماند که اخلاق دکتر بسیار خوب بود و مراقبتهای بارداریم خیلی خوب بود.ولی برای طی کردن بارداری خوب زایمان هم به اندازه طول بارداری مهمه.

خلاصه اینکه یک هفته قبل از زایمانم یعنی هفته ۳۷ وزن بچه توی سونو ۳۸۰۰ بود و سن بارداری ۴۰ هفته. برای همین دکتر سعی کرد طی معاینه توی مطب کیسه آبمو با ترفند پاره کنه ولی موفق نشد و بارداری من یه هفته دیگه ادامه داشت تااینکه برای گرفتن نوار قلب بچه رفتم بیمارستان میلاد که دکترم گفت باید بستری شم و زایمان کنم. من بدون درد توی هفته ۳۸ بستری شدم.ساعت دو ظهر بمن آمپول فشار تزریق شد و من شروع به ورزش کردم. هر یک ساعت یه معاینه دردناک داشتم که توی آخرین معاینه از پچ پچ ماماها فهمیدم که بچه درشته ولی اونا از اینکه من طبیعی زایمان کنم ناامید نمیشدن. ساعت چهار عصر کیسه آبمو پاره کردن و ساعت ۸/۵ شب فول بودم. دردا به حدی زیاد و وحشتناک بود که تقریبا ساعت ۸/۵ از هوش رفته بودم و دکتر مقتدری مدام با ضربه به پاهام سعی میکرد منو به هوش نگه داره. قبل از اونم هرچقدر التماس کرده بودم که بی حسی از کمر بزنن انجام ندادن و گفتن اگه بی حسی بزنیم نمیتونی زور بزنی و بچه نمیاد.من زیر لب انا لله میخوندم و منتظر مرگ بودم. چون زمان زایمانم نبود و بچه تلاشی برای اومدن نمیکرد یکی از ماماها افتاده بود روی شکم من و بالا و پایین میشد تا بچه رو هل بده پایین. در نهایت ساعت ده شب با وکیوم بچه رو بیرون کشیدن. رحم من به خونریزی افتاد و صبح ساعت شش رفتم اتاق عمل کورتاژ شدم و بم خون تزریق شد. من آش و لاش بعد از دو روز ترخیص شدم.ولی روز دهم بعد از زایمانم دوباره به شدت خونریزی کردم و چهار ساعت بستری شدم تا با تزریق سرم بتونن خون ریزیم رو بند بیارن.الان یک ماه از زایمانم میگذره.من هنوز با مشکل عفونت بخیه و زخم بودن مقعد و روده سر و کار دارم.این تاپیک رو برای کسایی گذاشتم که دنبال زایمان طبیعی هستن. تو مملکت ما همه چیز اجباریه. کجای دنیا مادر رو مجبور میکنن بدون دردزایمان و زودتر از موعد بدون هیچ دلیلی فقط برای ترس از وزن گیری بیشتر بچه زایمان کنه؟ کجای دنیا وقتی وزن بچه بالای چهار کیلو باشه مادر باید طبیعی زایمان کنه؟امیدوارم هیچ کس مثل من زایمان نکنه. من پنج میلیون هزینه کردم تا اینطوری آش و لاش بشم

کوچولوتون بالای ۴ کیلو بود ؟ 

منم با اجبار مخالفم . اما قبول کنید که خیلی از خانمای ایرانی به اندازه کافی تحرک و ورزش و نرمش توی بارداری ندارند . این سخت تر میکنه زایمان رو .

چه دکتر عجیبیم بوده . تاحالا نشنیدم بدون مشکل خاص زایمان طبیعی رو زورکی تو ۳۸ هفته انجام بدن 🤔🤔

منم که شهر ه ی شهرم به عشق ورزیدن ...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

یا خدا واقعا سخته ولی خوب فقط تو بیمارستان خصوصی انجام میدن دیگه سزارینو من تا مطب دکتر رفتم گفت سزارین کن طبیعی به درد نمیخوره

در انتظار شیرین ترین لحظه ی زندگی

خوب الن چاره چیه😑من ک ب هر دری زدم منو سز نمیکنن

هیچ راهیم ندارم

۱۸سونو دارم همه چشمو امیدم ب جفتمه چون اون اولا پایین بود امیدوادم هنوزم پایین باشه برام دعا کنید

لطفا اگ امصامو میخونید تا آخرش بخونید خداروشکر بخاطر اینکه پرنیای عزیزمو بهم داده.میخوام لاغر شم بدزایمان وزن اولیه ام ۹۳ وزن الانم۸۵ هدف اولم ۸۰ هدف دومم ۷۵ هدف نهاییم ۶۹ باقد۱۶۸😁به امضام دست نمیزنم  خداروشکر ک پرنیا مو برام‌حفظ کردی عاشقشم میمیرم براش ب هدفم رسیدم و امروز ۱مهر ۱۳۹۹.    ۶۵ کیلو هستم و خدارو شکر میکنم بخاطر اراده ای ک بمن داده

منم طبیعی زایمان کردم خیلی هم بعد از زایمانم داغون بودم

ولی یواش یواش خوب میشی

بخیه هات جمع جمع میشه

الان زوده واسه تاپیک عوارض

من تا ۴ ماه رابطه نداشتم بعدش از بس داغون بودم

تا حدود۲۳ روز نمیتونستم بشینم

کلی هم هزینه بیمارستان خصوصی و ماما همراه دادم

اگه مشکل مالی دارید هر شب سوره ی واقعه بخونید معجزه ش رو تو زندگی تون میبینید الخصوص بعد از نماز عشا

منم همین جور زایمان کردم متاسفانه بدون درد قبل از زمان.....و بی حسی رو زود زدن اثر نداشت وبچه اصلا دنیا نمیومد....آخر با فشار دستاشون دنیا اومد...راست گفتن بهتون وقتی درد نداری بی حسی فقط باعث میشه درد ها شروع نشه 

صلوات برای فرج آقا امام زمان(عج)یادت نره

خاک بر سرشون واقعا اصلا به فکر هیچی نیستن مثلا میخوان ادای خارجیارو در بیارن تو همین یک مورد😒😒منم قراره به اجبار طبیعی زایمان کنم هرکار کردم نشد سزارین بشم اصلا هم از لحاظ روحی امادگیشو ندارم

2706