2726
عنوان

حتما حتما حتما بیایید بخونیدخواهش

332 بازدید | 12 پست

حتما بخونید که واجبه!!

⚠ در بحث گرانی و کمبود جنس  مشکلات فرهنگی داریم ⚠

این متن را با دقت بخونید و سپس انتشار دهید.

#شهروند_خبرنگار

🌀 امروز اومدم تو یکی از خیابانهای تهران و وارد یک مرغ فروشی شدم که متعلق به پسر عموهام هست. قرار هست امروز یک آزمایش فرهنگی اقتصادی را روی مردم انجام بدیم ، شما هم همراه ما باشید.😊

⚡ قرار شده که مقدار ضرری که می کنند را من جبران کنم و از جیبم بگذارم ، اما اشکال نداره ، میخوام حتما این گزارش را تهیه کنم . قیمت فعلی مرغ ۱۱/۵۰۰ تومن هست. با درخواست من تابلو را میکنند ۸۰۰۰ تومن!!!! و قرار هست هر مشتری اومد فقط بگیم مرغ داره ارزون میشه. !!!

🌀 مشتریها دارن میان . اولین مشتری یک پسر جوان هست. ⚡ آقا مرغ میخواستم . 🌷 بفرمایید، چند کیلو؟! ⚡ کیلویی چنده؟! 🌷 هشت هزار تومن . ⚡ چه عجب ، چرا اینقدر پایین اومده ؟! 🌷 آره دیگه ، ارزونتر هم میشه ، حالا چند کیلو میخوایین؟! ⚡ دو تا مرغ میخوام حدود سه کیلو باشه. 🌷 خلاصه خرید و رفت.

🌀 مشتری دوم یک خانم مسن هست . ایشون هم اومد یک دونه مرغ ۲ کیلویی گرفت و رفت. ⚡ مشتری بعد ۲ تا مرغ .🌷 مشتری بعدی یک مرغ 🌀 مشتری بعد ۳ تا 🌀 و......

⚡ تا ظهر با همین قیمت رفتیم جلو و پسر عموهام گفتن فروش خیلی کم بوده و من هم ۲۰۰ هزار تومن ضرر کردم بابت مرغ ۸۰۰۰ تومنی .!!!!

⛔ بعد از ظهر برنامه ما افزایش قیمت مرغ هست و القای ترس در مشتری ، که آقا بخرید که گرونتر میشه. ⚡ قرار شد قیمت را ببریم روی ۱۶۰۰۰ تومن و در دل مشتری ترس ایجاد کنیم ، ببینیم واکنش مردم چطوره؟!!!!😅😅 البته برای اینکه حق مردم گردنمون نباشه ، یک نفر را گذاشتیم بیرون که بعدا مابتفاوت قیمت مرغ را بهشون برگردونه و همون یازده و پونصد باهاشون حساب بشه!!

🌀 ساعت ۳ عصر هست و مشتریها دارن کم کم میان. ⛔ مشتری اول قیافش به کارمند میخوره . ابتدا درخواست دو تا مرغ داشت ، وقتی قیمت را پرسید و ما هم گفتیم الان ۱۶۰۰۰ تومن هست و قراره بشدت گرون بشه ، اصلا مرغ پیدا نمیشه ، ۱۰ تا مرغ گرفت و رفت!!!!😳 اونهم کیلویی ۱۶۰۰۰ تومن!

نفر بعد یک پیرمرد بود. اونهم یک مرغ میخواست ، وقتی ترسوندیمش گوشی را از جیبش درآورد و شماره کسی را گرفت و گفت مرغ داره گرون میشه ، اومدم مرغ فروشی ، اگه میخواین تا برای شما هم بگیرم . خلاصه گوشی را قطع کرد و سفارش ۱۵ تا مرغ داد. بعدش یک آژانس گرفت و رفت!!!!!😳😳

نفر بعدی هشت تا مرغ ، نفر بعدی ۱۲ تا مرغ ، نفر بعدی ۵ تا و......

تا ساعت ۷ عصر ، کل مرغها با قیمت ۱۶۰۰۰ تومن فروخته شد.

پسر عموهام تعجب کردن و از فروش این همه مرغ کاملا راضی بودن.

⚠ من هم مات و مبهوت رفتار مردم کشورمون !!!!

وقتی ارزون بود خیلی کم میخریدن

اما تا گرون کردی و ترسوندی ده برابر بیشتر میخرن!!!!

🌀 این فقط یک آزمایش بود و برای یکروز ، اونهم در یک مرغ فروشی شهر. حالا شما حساب کنید اگه این اتفاق تو کل کشور بیفته چه خبر میشه!!! ⛔ بهمین خاطر شما می بینید قفسه های تمام فروشگاههای کشور یکمرتبه از ماکارونی و برنج و تن ماهی خالی میشه!!!!!

⚠ هموطن عزیز ؛ ما مشکل فرهنگی داریم ، گرونی بازار عامل اصلیش خود مردم هستند ، کاسب جماعت دنبال سود حداکثری هست و فروش بالا ، عده کمی هم انصاف دارن ،⛔ اینقدر نترسید ، اینقدر بازار را شلوغ نکنید ⛔ اینقدر به گرون شدن اجناس دامن نزنید.

⛔ چرا باور نمی کنیم که مجازات گرانفروشی نخریدن هست؟!!!

⚠ چرا یه جنس که گرون شد ، بیشتر میخریم ؟!؛

🌀 چرا ؟!!!!!!!!

⛔ چرا؟!!!!!!!!

کمی روی این موضوع فکر کنید. ✋🙏

زحمت انتشار با شما .

┈••✾•🌿🌺🌿•✾••┈

لطفا برای سلامتی مادرم صلوات.الهم صل علی محمد و آل محمد 

متأسفانه نرود میخ آهنین در سنگ...

همه میگن ولی نمیدونم پس اینایی که هجوم میبرن کین. ما دو هفته پیش رفته بودیم فروشگاه،دیدم مردم چندتا چندتا ماکارونی برداشتن و قفسه ی ماکارونی ازدحامه.نگو گفته بودن قیمت ماکارونی بالا میره

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

متأسفانه نرود میخ آهنین در سنگ... همه میگن ولی نمیدونم پس اینایی که هجوم میبرن کین. ما دو هفته پیش ...

😕😕چی بگم به خدا وقتی رب گرون شدتاچندهفته فقط گوجه گرفتم که ارزون بشه دیدم بدترگرون شد😖

2728

خاک برسرشون حالا مثلا واسه یه ماهشونم ذخیره کردن بعدش چی.جاری من وقتی نوار بهداشتی داشت گرون میشد ۸۰ بسته خرید.گفتم چه خبره میگفت وای فردا گیر نیاد چه خاکی تو سرمون بریزیم😒😒😒😒منم گفتم وا قبلا چیکار میکردی 

ناگفته نماند این بنده خدا یه هفت هشت سالی هست از شهرستان اومده اولا کهنه میزاشت بعد اونو میشست دوباره استفاده میکرد حالا میگفت واااای نباشه چه خاکی تو سرمون بریزیم

خاک برسرشون حالا مثلا واسه یه ماهشونم ذخیره کردم بعدش چی.جاری من وقتی نوار بهداشتی داشت گرون میشد ۸۰ ...

طفلی فکر کرده قحطی نواربهداشتی میاد ماهی دوبسته هم استفاده کنه ۴۰ماهش و کافیه البته نواربهداشتی هم تاریخ انقضا داره عزیزم بهش بگوحتما

دقیقا شرح حال این روزهای مملکت ما .واقعا مملکت عجیبی داریم.خدا هم الان اون بالا میگه عجب مملکتی خلق ...

فروشگاه جاخونمون شلوغ شده بود درحدتیم ملی میخواستم خرید کنم دیدم اصلا جانیست گفتم چه خبره یکی گفت ۳کیلوشکر۱۰۲۰۰منم موندم چیکار کنم 😳گفتم وامگه کیلویی چنده شکرحالا۴۵۰۰مغازست مرده گفت خواهرم مغازه کیلوی ۱۰تومنه هیچی دیگه بقیه خریداموگذاشتم کنارصف شکروایستادم بعد از دوساعت رفتم سمت خونه 😂😂

طفلی فکر کرده قحطی نواربهداشتی میاد ماهی دوبسته هم استفاده کنه ۴۰ماهش و کافیه البته نواربهداشتی هم ت ...

چه میدونم والا بخدا هرچی بگی تو کلش نمیره بازم کار خودشو میکنه.فقط نوار بهداشتی نبود که خیلی چیزا خریدن ذخیره کردن.از رب و روغن و صابون بگیر تا نوار بهداشتی و پوشک منم بهش گفتم همین امثال شماها مردم و بدبخت کردید پشتم گفت اون چون خودش پول نداره بخره اینجور میگه الان میبینمش میگم چند میلیارد از من جلو افتادی با این ذخیره کردنت😒😒

منم امروز رفتم خرید مرغ نبود😑

هم سایتی عزیز من تحت هیچ شرایطی از اعتقادم عقایدم نظرم برنمیگردم؛پس لطفا اگه نظرم مخالف شمابود من و ریپ نکن🖒توضیح بیجا=اتلاف وقت
😅😅😅😅😅خسته نباشی دلاور

سلامت باشی عزیزم.😂البته وقتی رفتم خونه شوهرم گفت تودیگه چرا نی نی کلی گریه کرد ارزشش رو داشت 🤣🤣