2703
2716
عنوان

راه های بخشش و جبران گناه قسمت دوم

156 بازدید | 2 پست

1- تحمّل بیماری

پیامبر (ص) فرمود:

بیماری، گناهان را از بین می برد.

2ناراحتی ها، مشکلات و غم و غصه ها

پیامبر (ص) فرمود:

لحظه های غم و غصه، کفاره گناه است.

3جهاد در راه خدا

مردی نزد پیامبر (ص) آمد و عرض کرد: ای رسول خدا! من به جهاد خیلی علاقه دارم. حضرت فرمود:

پس در راه خدا جهاد کن، زیرا اگر کشته شوی، نمرده ای بلکه زنده ای و از سفره خاص خدا روزی می خوری و اگر در مسیر رفت و برگشت- در غیر میدان جنگ- بمیری، اجر و پاداش تو با خدا خواهد بود و اگر (به وطن و خانه ات) بازگشتی، از همه گناهان پاک می شوی.

4- صله ارحام

اسحاق بن عمار می گوید: از امام صادق (ع) شنیدم که فرمود:

صله رحم و احسان ونیکی، حساب را آسان می کنند وانسان را از گناهان نگه می دارند.

5- خوش اخلاقی

امام صادق (ع) فرمود:

همان گونه که گرمای خورشید، یخ را آب می کند، خوش اخلاقی گناه را از بین می برد. 

6- مصافحه کردن و دست دادن

امام باقر (ع) فرمود:

وقتی دو مؤمن به هم رسیدند و با هم دست دادند، گناهان آن دو می ریزد، چنان که برگ از درخت می ریزد و تا زمانی که از هم جدا نشده اند، خداوند به آنان نظر رحمت می کند.

7- خدمت به پدر و مادر و مؤمنان کفّاره گناهان کبیره است.

8- کار مرد در خانه

کار مرد در خانه و کمک کردن به همسر در امور خانه داری، کفّاره گناهان بزرگ است.

9- پیروی از پیشوایان دین

مهم ترین عاملی که سبب آمرزش گناهان می شود و محبّت الهی را همراه دارد، اطاعت همه جانبه از پیامبر (ص) و ائمه علیهم السلام و رهبران دینی، در امور عبادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حکومتی است.

قرآن می فرماید:

بگو ای پیامبر! اگر خدا را دوست دارید، مرا پیروی کنید، تا خدا شما را دوست داشته باشد و گناه شما را ببخشد که خداوند آمرزنده و مهربان است.

10- صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام

امام رضا (ع) می فرماید:

کسی که توانایی برچیزی که موجب محو وآمرزش گناهان شود را ندارد، پس بسیار بر محمّد و آلش صلوات بفرستد، چرا که صلوات گناهان را نابود و ریشه کن می کند

پی نوشت: استارتر آقا هست.

دوای دردم ، این دفعه که بیام دیگه برنمیگردم .... مثل همیشه ، بزرگی کن اگه که من جوونی کردم منو صدا کن ، مثل قدیم تو روضه ها به من نگاه کن ، هر کسی یادم کرد بگه، شادی روحش یا حسین

ممنون استارتر واقعا عالیه 

همسرم قلب من ♥️نی نیم وجود من 🤰🏻مامانم دنیای من🌍 بابام تاج سرم🙆‍♀️ آبجیم همدمم.👩‍❤️‍💋‍👩داداشام تکیه گاهم🤗 خدایا همه شونو واسم سالم نگهدار...الهی آمین.👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👦‍👦👩‍👦‍👦👩‍👦‍👦

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷