2703
2553
عنوان

نمیخوایم بفهمیم...

626 بازدید | 46 پست

تمام ماشینایی که توی خیابون کنارم وامیستن دارن این اهنگ مزخرف رو پخش میکنن...

بیا بیا قرش بده س*سی 😐

خب مردم حق دارن انتخاب کنن چی گوش بدن، به ما چه؟

نکته ی تلخ اینه که اکثرا یه دختر/پسر بچه هم توی اون ماشین هست و داره با آهنگ میخونه و بالا و پایین میپره...

هر چیزی یه سنی داره، مکان و زمانی داره.

و اینو ایرانیا هیچوقت فکر نکنم بفهمن!

برعکس فرهنگ غرب، ما خیلی خیلی بی خیالیم نسبت به این چیزا و از مسئله ای به اسم تهاجم فرهنگی ناله می کنیم.

عزیز دل

مادر گرامی و گران قدر

پدر عزیز

شما اگه میشینی سریالای جم تی وی رو می بینی، ببین ایراد نداره. اما اون سریال برای بچه ی شما مناسب نیست! جدا از تفاوت فرهنگ این سریالا با ما، درجه سنی دارن این چیزا!!!! خود ترکیه اینا رو جلو بچه ۱۰ ساله نمیذاره که شما میذاری.

شما اگه میری سینما متری شیش و نیم یا به وقت شام می بینی، کار خیلی خیلی خوبی می کنی که فیلم های فاخر و خوش ساخت و با محتوای سینمای ایران رو می بینی. نیازی نیست دست بچه ی ۱۰-۱۱ سالتو بگیری اونم بنشونی که صحنه ی سر بریدن و مصرف مواد مخدر ببینه.

بله حقایق رو باید بگی بهشون، آشناشون کنی، اما هر توضیحی توی هر سنی متفاوته!!!!

بیا بیا قرش بده سسکی و بدنو ببین جوووون بابا و سلامتی اوتا که بالان، سلامتی چش قرمزا علاوه بر این که توش نگاه جنسیت زده و سکسیستی داره، داره مستقیم به مصرف ماریجوانا اشاره می کنه.

این آهنگ برای اینه که توی یک مهمونی بزرگسالان بذاری و خودت و یه تعداد هم سن خودت قر بدید. نه برای بچه ی دبستانی/راهنمایی!!!

شما میخوای همه چی برای بچت فراهم باشه، پلی استیشن می خری براش، آفرین! کار خوبی می کنی. ولی برای بچه نگو این پسره عیب نداره بازی جنگی کنه و بعد بری براش بازی کال اف دیوتی (یه شبیه ساز جنگی و اکشن!!!) یا مورتال کامبت(۲ نفر به قصد کشت همو میزنن و در نهایت همو قطعه قطعه می کنن) رو بخری. شکر خدا بلاد کفر زحمت کشیده رو جعبه ی این لامصبا نوشته برای چه سنیه! بازی برای بالا ۱۸ سال رو برای بچه ی ۱۲-۱۳ سالت نخر 😐

از جلو گیم نتا رد میشم میبینم کلی پسر بچه ی ۱۰-۱۶ سال نشستن با هیجان بیش از حد و اعصاب خورد دارن تیر می زنن به هم

به خدا تربیت فرهنگ و فرهنگ سازی این نیست که به بچتون بگی عزیزم سیگار نکش، مواد نکش، درستو بخون، نرو سمت زید و زید بازی.

این چیزا خیلی بیشتر توی ناخودآگاه اون کودک حک میشه تا نصیحت های عالمانه ی شما...

ادب مرد به از دولت اوست 👌 (میتونم به سوالات حقوقیتون در حد دانش و توانم و یاری حافظم پاسخ بدم ❤ از کمک کردن بهتون خوشحال میشم. شرطشم یه صلوات برای نتیجه ی آزمون وکالتمه ❤❤❤)

منکه حوصله نکردم تا آخر متنت بخونم اما جونم برات بگه تا وقتی این آهنگ رو روش حساسیت به خرج نداده بودند فقط گاهی می‌شنیدیم اما از وقتی شروع کردند گیر دادن و بگیر و ببند داریم همه جا می شنویمش

فاطی ام❤️

فک کردم اقایی...دیدم اولا ی اقا نمیتونه اینقد درک داشته باشه😄😄دوما نمیتونه اینقد بحرفه😄😄😄

موافقم بات ما کلا یا خیلی الکی سخت میگیریم ک از اینور میفتیم یا خیلی شل ک از اونور میفتیم

واسم ی صلوات میفرستی؟؟😍😍😍ممنونم دووستم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

نگو که دلم خونه هر وقت این چیزا رو میبینم خودمو لعنت میکنم که توی این وضع مملکت داغون بچه دار شدم حالا خودمم تا پای جون برای تربیتش وقت بزارم وقتی میره پیش دوستاش و توی جامعه این چیزا رو میبینه و یاد میگیره رو چیکار کنم

2720
منکه حوصله نکردم تا آخر متنت بخونم اما جونم برات بگه تا وقتی این آهنگ رو روش حساسیت به خرج نداده بود ...

توی همون گیر دادنا، توی اون فیلمایی که پخش شد بچه ها آهنگو که از توی کتاب درسیشون حفظ نکرده بودن اخه.

بچه به اون سن حتی دسترسی درست و حسابی به اینترنت هم نداره بتونه دانلود کنه

مشخصه خونواده هاشون گوش میدادن دیگه.

گیر و پیگیریشون بیش از حد بود و فک نکنم مشکلشون ابتذال اهنگ بوده باشه، کار با واکنش دولت ندارم پس.

ولی اون پدر و مادر دقیقا چیکار میکردن که بجه ها اینو حفظ کرده بودن

ادب مرد به از دولت اوست 👌 (میتونم به سوالات حقوقیتون در حد دانش و توانم و یاری حافظم پاسخ بدم ❤ از کمک کردن بهتون خوشحال میشم. شرطشم یه صلوات برای نتیجه ی آزمون وکالتمه ❤❤❤)
فک کردم اقایی...دیدم اولا ی اقا نمیتونه اینقد درک داشته باشه😄😄دوما نمیتونه اینقد بحرفه😄😄😄 مواف ...

متاسفم برات

یکی از همین آقایون که درکش پایینه پدر شماست،یکیشم داداشتون هست

نمیدونم مجرد یا متاهلی ولی اگه پسر دار شدی ،پسرت هم میشه یکی از همین آقایون

خوبه ماهم به خانما توهین کنیم؟

فک کردم اقایی...دیدم اولا ی اقا نمیتونه اینقد درک داشته باشه😄😄دوما نمیتونه اینقد بحرفه😄😄😄 مواف ...

نه خانمم 😅😅😅😅

اره والا

یه ویدیو دیدم از یه روحانی که صحبت می کرد از امام حسین، که خب طبق فرهنگ ما برای بچه ها خصوصا کارکتر محبوبی داره.

چنان صحنه ی بریدن سر و زدنش سر نیزه و تیر توی گلوی نوزاد رو با آب و تاب می گفت برای اینا، من موهای تنم سیخ شد 😐😐😐😐😐 بچه های جلوشم از این فسقلیای اول-دومی بودن که مقنعشون کج و کولست.

خب چه طرز حرف زدنه؟!

یا تجربه ی خودم این بود که معلم پرورشیمون سیاحت غرب برامون میخوند 😐😐😐

هنوز خط اولش که میگه و من مردم موهامو سیخ میکنه 

منم تا اخر نخوندن طولانی بود

عزیزم تو نزار بچت اهنگ گوش کنه و پلی استیشن بازی کنه و فیلم جم ببینه، به بقیه چکار داری

بچه خودشونه 

این پیج اینستا رو دوس دارم ،با استوریاش حالم بهتر میشهfuunclip2021@
2714
نگو که دلم خونه هر وقت این چیزا رو میبینم خودمو لعنت میکنم که توی این وضع مملکت داغون بچه دار شدم حا ...

خود مدارسمونم از بیخ مشکل دارن و این سنین رو اصلا رعایت نمیکنن.

نتیجشم توی جامعه داریم میبینیم این همه بی اعصاب وحشی توی خیابونا نتیجه ی همین چیزاست دیگه

توی همون گیر دادنا، توی اون فیلمایی که پخش شد بچه ها آهنگو که از توی کتاب درسیشون حفظ نکرده بودن اخه ...

والا منم بچه بودم ماهو.اره داشتیم آهنگهای ماه.واره رو همه رو حفظ بودم تازه بلدم نبودن شبکه های مبتذل رو قفل کنند گاهی یه فیلم هایی هم می‌دیدیم 🤪🤪 اما درست تربیت شدیم و منحرف نشدیم بیشتر به خاطر تربیت پدرمادرمون، الان بچه ها تربیت نمیشن که، هرچی بخوان می‌خرن هرکار دوست داشته باشند می‌کنند کسیم نمیتونه بهشون حرفی بزنه

فاطی ام❤️

من قبول ندارم به قول شما سسکی که میگه شما همه چیرو به منظور بد میگیرن و توقع دارین بچه هایی که تو جامعه هستن چی کار کنن و هر خانواده ای که دوست داره اینجور که شما میگید بچشو تربیت میکنه یکیم هر جور که خودش میدونه میزاره تمام فیلمای جم و بازی های جنگی هم بکنه

همیشه دلیلی برای گریه کردن وجود داره...ما به یک جوک دوبار نمیخندیم پس چرا برای یک مشکل دوبار غصه بخوریم!؟...این بستگی به تو داره که لبخند بزنی یا گریه کنی و غصه بخوری☺
توی همون گیر دادنا، توی اون فیلمایی که پخش شد بچه ها آهنگو که از توی کتاب درسیشون حفظ نکرده بودن اخه ...

حفظ کردن که کردن به جایه اینکه رو این چیزا حساس شید رو مسایل مهم تر مث فرهنگ نریختن زباله کار کنید چون این دومی به همه حتی اینده ها اسیب میزنه

منم تا اخر نخوندن طولانی بود عزیزم تو نزار بچت اهنگ گوش کنه و پلی استیشن بازی کنه و فیلم جم ببینه، ...

اولا بچه ی من قراره با این افراد توی جامعه باشه

ثانیا اینا اصول ثابت شدست که اینجا گفتم. این چیزا بر اساس اصول روان شناسی مناسب سن کودکان نیست. من به شخص خاصی اشاره نکردم که بگید فضولی نکن.

یه چیز کلی رو نوشتم که اطلاعاتتون بره بالا یکم بیشتر مراقب ذهن بچتون باشید.

وگرنه بچه ی خودتونه، سیخ داغ کنید بچسبونید به پوستش! به ما چه.

فقط باید تاسف خورد واسه ی مردمی که هیچی از حقوق کودکان نمی دونن و زارت و زورت هم زاد و ولد می کنن

والا منم بچه بودم ماهو.اره داشتیم آهنگهای ماه.واره رو همه رو حفظ بودم تازه بلدم نبودن شبکه های مبتذل ...

اون کنجکاویا متفاوته با عادی سازی های الان.

الان پدر و مادر به هیچ عنوان رعایت نمی کنن و این چیزا رو خیلی خیلی عادی میدونن.

خیلی از پدر و مادرلی الان یه تبلت/پلی استیشن/اکس باکس انداختن جلوی بچه،خودشونم دنبال کار خودشونن.

حتی حوصله و توان نه گفتن به بچه رو ندارت

2706