2726
عنوان

زود ازدواج کردن خوبه یا بد؟

685 بازدید | 33 پست

من الان 23 سالمه ولی اصلا شرایط خودم و مناسب ازدواج نمی بینم میدونم هنوز به بلوغ عقلی نرسیدم می دونم هنوز اون پختگی لازم و برای ازدواج ندارم ولی از طرف خانوادم تو فشارم با اینکه تو روم میگن ازدواج نکن اشکال نداره ولی یه سره میگن دختر یه بهاری داره اگه ازدواج نکنی دیر میشه مثل فلانی و فلانی و فلانی میمونی میترشی همش منو از بی شوهری و سن بالا میترسونن من هنوز با خودم مشکل دارم با خلقت خودم مشکل دارم دوس ندارم ازدواج کنم که یه بچه هم مثل خودم به وجود بیاد دوس ندارم مثل من همیشه هشتش گرو نهش باشه نمیخوام یه عمر مثل خودم عذاب بکشه نمیدونم چکار کنم دارم دیونه میشم دیگه 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من ۲۴ ازدواج کرده ام از نظر خودم زود بود الانم ۳۰ ام حامله ام 😐

_چرا همیشه به چشمام میگی لعنتی                                      _"نمیدونم عزیزم .......چشمات غرقم میکن.....وقتی تو تیله های زلال چشمات خیره میشم .....یهو به خودم میام میبینم یادم رفته نفس بکشم....چشمات شفافه ....برق میزنه .....خودم تو مردمکش میبینم.....صادقه .....انگار باهام حرف میزنه .....نمیدونم سونیا.....ولی قطعا چشم هات لعنتی ...."                                                                                 بله عکس خودم
2728

ازدواج نكن 

اين مسئله شخصيه 

هركسي خودش بايد تصميم بگيره 

بزن به بيخيالي تا خودت بخواي 

خدا جون زود نی نی مون و بیار پیشمون ...💙                        تیر ۱۴۰۰ باردار شدم...ولی برام نموند و رفت...1400/8/14 بی بی چکم مثبت شد خدایا اینبار برام نگهش دار....

اون خوب و بد که می‌گن کلی هست. زودش یعنی زیر ۱۸ و ۲۰ و بالاش یعنی سنی که برای بچه دار شدن مشکل باشه. اینا قواعد کلی هست. ولی جزئیاتش که من ۲۱ ازدواج کنم یا ۲۹ دیگه واقعا به شرایط خود فرد بستگی داره و اینکه آدم مناسب هست یا نه. اگر فرمول داشت که خوب بود.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»

هرکسی خودش تشخیص میده کی براش بهتره

اگر قکر میکنی زوده هرگززز با حرف اینو اون. خودتو توی مسئولیت ننداز

من هم سن تو. بودم ازدواج کردم ولی خوب خودم خواستم و خونوادمو راضی کرد . بنظر اونا زود. بود اما من حس میکردم مدت زمان کافی برای اشنایی باهاشو. داشتم و تصمیممو گرفتم

خدایا شکرت   راضیم به هر اونچه بخوای  

هروقت خودت ب این نتیجه رسیدی ک واسه ازدواج آماده ای اقدام کن ولی ۲۳ سالگی ک زود نیست ک خوبه

ولی اینکه سنت بره بالا و هنوزم خواستگار خوب داشته باشی ب شانست بستگی داره

❤️My only wealth is your eyes

ازدواج رود یا دیر مساله این نیست

آمادگی واسه ازدواج مساله این است

اگه حس می کنی آمادگی نداری قطعا ازدواج واست خوب نیست

ولی خانواده ات راست میگن ..به هر حال سن بره بالا موقعیتها کمتر میشه گرچه قطع نمی شه

خوب سعی کن با مطالعه و مشاوره و..آمادگی رو زودتر کسب کنی

کرونا اگه فقط یک خوبی داشت این بود که همه بفهمن جواب امر به معروف《به تو چه ؟》نیست. بفهمن آلودگی یک نفر به همه ربط داره👌🙄تعجب میکنید چرا بعضی از اونهایی که میگفتن به خاطر کرونا نمازجمعه ها باید تعطیل و قم قرنطینه بشه، الان خودشون گله ای راه افتادن رفتن شمال یا جنوب؟بابا لیدرهای اینها همون عاریایی هایی هستن ک واسه مراسم اربعین و حج به ما میگفتن عرب پرست،بعد خودشون به خاطر یه مشت دلار رفتن عربستان دیکتاتور وکودک کش،پاچه خواری شاهزاده های سعودی رو کردن و اونجا همه ترانه ای خوندن غیر از خلیج فارس!😏😷دعای غریق که امام صادق(ع)برای نجات از فتنه های اخرالزمان سفارش کرده اند:"یا الله و یا رحمن و یا رحیم، یا مقلب القلوب، ثبت قلبی علی دینک"🙏🙏 دوست من، دعای عظم البلا و دعای یا من تحل و دعای عهد با توجه به معانی فراموشمون نشه⚠🙏اگر نماز قضا بشه میشه جبران کرد، اگر روزه قضا بشه میشه جبران کرد ولی اگر ولایت قضا بشه نمیشه جبران کرد😔یکباردرسقیفه قضاشد،حضرت زهرا(س) را شهید کردند😢یکباردرصفین قضا شد،حضرت علی (ع) را شهید کردند😢امام حسن شهید شدند😢 تا "مردم بفهمند" نمی شود به پیمان صلح معاویه اعتماد کرد؛ امام حسین شهید شدند😢تا "مردم بفهمند" یزید ظالم است،یک تاریخ هزینه شد تا یه عده دیرفهم بفهمند! در حالی که میشد فقط با گوش کردن به "ولی‌خدا" هزینه نداد⚠️😔سلیمانی یک فرد نیست،یک مکتب است❤ شهید سلیمانی برای دشمن خطرناک تر از سردار سلیمانی است👊✌#مکتب_سلیمانی📚🕯🚩#انتقام سخت👊💣#مرگ_بر_آمریکا✊👊الا حزب الله هم الغالبون

من ۲۴ ازدواج کردم الان ۳۲ هستم به تازگی مادر شدم

به نظرم بستگی داره همسرت و شرایط زندگیت چطور باشه

خدایـــــــــــــا؛ بابت هر شبی که بی شکر تو سر بر بالین گذاشتم بابت هر صبحی که بی سلام به تو آغازش کردم بابت لحظات شادی که به یاد تو نبـــــودم بابت هر گره که به دست تو باز شد و من به شانس نسبتش دادم بابت هر گره که به دستم کور شد و تو را مقصر دانستم بابت همه گناهانی که مرتکب شده ام و همه گناهانی که بعدامرتکب میشوم مرا ببخش و گنهانم را به نیکی تبدیل فرما ای کریم
2706