2737
2734
عنوان

آیا افسردگی بعد از زایمان طبیعی ؟

100 بازدید | 4 پست

افسردگی که بعد از زایمان برای 80 تا 85 درصد ماردان پیش میاد درد مزمنی است که بیشتر مادران اون رو تجریه می کنند .  افسردگی بعد از زایمان که تا حدودی طبیعی و بعد از 2 یا سه هفته بر طرف میشه . 

سطح هورمون های استروژن در دوران بارداری افزایش می یابد  بعد زایمان به طور یکباره قطع می شود و روی روحیات مادر تاثیر دارد  حالا جدا از این ماهیت بارداری غم و اندوه و نگرانی های فرزند می تواند یکی دیگر از علل افسردگی باشد . 

خیلی نمی خواهم این افسردگی رو توضیح بدم اما بیشتر می خواهم در درمان اون صحبت کنم 

مهم ترین چیزی که می تونه در درمان افسردگی تاثیر داشته باشد حمایت خانواده خصوصا شوهر می باشد .  هر کسی که حالات های روحی و روانی جدید رو تجربه کنه قطعا به حمایت اطرافیان نیاز داره تا با شرایط محیط هماهنگ بشه  و اون رو قبول کنه . 

حال خانومای که به تازگی مادر شدند حتما بایستی قبل بارداری , حی بارداری و بعد بارداری توسط یه روانشناس مورد حمایت قرار گیرند و راهکارهای لازم جهت کم کردن استرس  و نگرانی حین  بارداری و بعد زایمان را به خانم های حامله ارائه دهند . 

کاش این روانشناس یا مشاور خانواده تو کشور ما اجباری میشد .چون استرس و افسردگی خیلی روی کودک تاثیر داره .

همیشه این قانون زندگی که افراد موفق و عالی از مادران دارای روحیه قوی متولد می شوند

حال استراحت کافی  و خواب مناسب هم یکی دیگر از عوامل کاهنده افسردگی  می باشد . 

تغذیه های مناسب باردار  هم برای خود مادر و هم برای کودک می تواند بسیار موثر باشد 

امیدوارم بهداشت روانی مادران قبل , حین و بعد زایمان مورد توجه ویژه قرار گیرد 

مهنازم

قبلا افسردگی زایمان بود.الان که کسی زایمان نکنه هم افسرده است.طرف میگه اگه من باردار بشم از کجا پول سونوگرافی و دکتر بدم بعد از کجا پول بیمارستان و بیارم.وایئی دنیا بیاد پول پوشک و لباس و شیرخشک و چه کنم.دیگه افسردگی پیش از بارداری هم داریم الان

یک صلوات میفرستی؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

قبلا افسردگی زایمان بود.الان که کسی زایمان نکنه هم افسرده است.طرف میگه اگه من باردار بشم از کجا پول ...

بله متاسفانه . دولت میگه برای افزایش جمعیت انواع راهکار حمایتی داره ولی تا الان هیچ راهکار حمایتی ندیدیم .  کاش هزینه های بچه دار شدن همانند زایمان طبیعی رایگان بود  و هیچ مادری حداقل استرس هزینه هاش رو به کودکش انتقال نمیداد . 

مهنازم
2728