2733
2734

آيا ميزان (ترازو) هميشه در آسمان قرار داشته است؟

بارها در كتابها مى خوانيم كه صورت فلكى ميزان پيشتر جزو صورت فلكى عقرب به شمار مى رفته است و نخستين بار، روميان باستان اين گروه ستارگان را به عنوان يك صورت فلكى مستقل و جدا از صورت فلكى عقرب، مشخّص كرده اند.

به هر حال اين ادّعا چندان درست نيست. سابقه ى تاريخى اين صورت فلكى به سال ٢٠٠٠ قبل از ميلاد باز مى گردد. مردم با اين صورت فلكى حتّىٰ در دورن بابِليان نيز آشنا بوده اند، كه زمانى را نشان مى دهد كه در آن، در نوعى قضاوت پس از مرگ، روح مردگان (وزن) مى شد.

ميزان در مصر باستان نيز اهميّت و معناى مشابهى داشت. مى گويند (آنوبيس) يكى از خدايان مصر باستان كه صورتى چون صورت سگ داشته است، از ترازوى آسمانى براى توزين روح مردگان استفاده مى كرده است. تنها زمانى كه وزن روح، سبك تر از يك پَر پرنده بود، مُرده اجازه مى يافت به قلمرو خدايان راه يابد و در آنجا پذيرفته شود.

بعدها صورت فلكى ميزان به طور شگفت آورى از آسمان صورتهاى فلكى محو شد و جزو صورت فلكى عقرب كه چسبيده به آن بود به شمار آمد، تا اينكه دوباره روميان آن را به صورت ترازوى الاهه ى عدالت (آسترِآ) معرّفى كردند.

در آغاز فصل پاييز خورشيد به علامت نجومى ميزان وارد مى شود، كه همانطور كه قبلاً توضيح داده شد، امروزه ديگر با صورت فلكى هم نامَش بر يكديگر تطابق ندارند. در اين زمان برابرى شب و روز را شاهديم، و به اين ترتيب صورت فلكى ميزان يا ترازو، تا به امروز هم نشانه ى تساوى و توازن به شمار مى آيد.

اين صورت فلكى كوچك همچنين با برج بابِل و فانوس دريايى اسكندريّه - كه جزو عجايب هفتگانه جهان بود - و همچنين با چراغ بزرگى كه اغلب آن را در بازوان قيچى مانندش نگاه مى دارد، ارتباط داده مى شود.

منبع: 

راه و رسم مردن را در مجال زندگانی دنیا نیاموخته ایم. چه گرانبهاست در نظر پروردگار، مرگ پاکان؛ همچنان که چیزهای کمیاب گرانبها هستند. به شما راست میگویم، به راستی من در این جهان به امتیازی آمده ام که تا کنون به هیچ بشری داده نشده،زیرا خدای ما انسان را نیافرید که در جهان او را باقی بگذارد بلکه او را آفریده است تا در بهشت بگذاردش. 🍀 jesus christ.  به نام قدرت مطلق، نيروى برتر، نيرويى كه قدرتت از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب گسترده شده. Angel 

بااجازه استارتر

خانوما میشه بیاین تاپیکم نیاز دارم پربازدید بشه

https://www.ninisite.com/discussion/topic/2787410/کیا-دیشب-تاپیک-خیانت-و-جنایتقتل-دیشب-من-بودن-میشه-بیاین?page=1

یا الله، یا رحمن یارحیم یا مقلب القلوب ثبِّت قلبی علی دینک🙏 کتاب «سه دقیقه در قیامت» رو بخونین شاید یکم ب فکر فرو رفتین  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
ممنون استارتر  اطلاعات از کجاست؟

عكسش رو آخر متن گذاشتم. كتاب صورتهاى فلكى.

راه و رسم مردن را در مجال زندگانی دنیا نیاموخته ایم. چه گرانبهاست در نظر پروردگار، مرگ پاکان؛ همچنان که چیزهای کمیاب گرانبها هستند. به شما راست میگویم، به راستی من در این جهان به امتیازی آمده ام که تا کنون به هیچ بشری داده نشده،زیرا خدای ما انسان را نیافرید که در جهان او را باقی بگذارد بلکه او را آفریده است تا در بهشت بگذاردش. 🍀 jesus christ.  به نام قدرت مطلق، نيروى برتر، نيرويى كه قدرتت از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب گسترده شده. Angel 
scorpio جون  عقربو  بزار

گذاشتم.

2738
بله دیدم. بسیار ممنون از تاپیک متفاوتت. من رو توی این تاپیکا  تگ میکنی؟ ممنون...

خواهش ميكنم. باشه تگ ميكنم.