2733
2734
عنوان

شبهای قدر چه دعاهای میخونین؟

| مشاهده متن کامل بحث + 4928 بازدید | 23 پست
سلام عزیزم ممنونم همچنین. سوره توحید رو تا جایی که در توانتون باشه هدیه به حضرت علی (ع) میخونید یا س ...

سوره توحید رو.

علامه طباطبائی المیزان رو شب بیست و سوم ماه رمصان تمام کردند.کسب علم همیشه ثواب داره اما تو این ماه چندین برابره و درک حقیثت و کسب معرفت تنها با تعقل و تفکر به دست میاد.

ثواب درک توحید و مطالفه تو این زمینه بیشتر از قرآن خوندنه.بنابراین تصمیم دارم بیشتر کتاب بخونم امسال.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
سوره توحید رو. علامه طباطبائی المیزان رو شب بیست و سوم ماه رمصان تمام کردند.کسب علم همیشه ثواب داره ...

بله درسته خیلی هم عالی🌹التماس دعا دارم

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی.  عشق❤یک زینب و هفتاد و دو سر میخواهد...بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد❤اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر🍀

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بله درسته خیلی هم عالی🌹التماس دعا دارم

محتاجیم به دعا😊

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

سلام ممنونم که یادم بودید

ماه رمضانم بنظرم ماه انس با قران و استغفاره

یعنی اینکه فقط شب قدر ملاکمون نباشه.از قبل آمادگی وارد این شبها داشته باشیم

اگر پیش نیازش نادیده بگیریم و زمان نباشه

این روزها قران با معنی مهمه حتی یک صفحه..

"سحر و نمازشب.. و تضرع و استغفار.." مهم همین نکته ست..

دعای توسل و عاشورا 

مخصوصا ختم سوره قدر ! و سوره فجر..

بنظرم ادعیه مفاتیح کفایت داره

پاشدم عائله پیداکردم   از خودم فاصله پیدا کردم ؛ سعی کردم به تو مشغول شوم  حیف شد مشغله پیدا کردم ؛ آقا....من سر اینکه به تو دل دادم با همه مسئله پیدا کردم...! در نمازم خم ابروی تو را   در قنوتم گله پیدا کردم ؛ انتظار این همه انصاف نبود مُردم فیصله پیدا کردم
2728
سلام ممنونم که یادم بودید ماه رمضانم بنظرم ماه انس با قران و استغفاره یعنی اینکه فقط شب قدر ملا ...

سلام ممنونم التماس دعا

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی.  عشق❤یک زینب و هفتاد و دو سر میخواهد...بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد❤اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر🍀

داشتم درباره شب قدر مطالعه میکردم که به این نکات رسیدم و گفتم شما هم استفاده کنید:

1. معناي قدر و منزلت شب قدر كه بيش از ارج هزار ماه است هرگز به معناي ارزش  اعتباري در برخي از دانشهاي بايد و نبايد اعتباري، نخواهد بود، بلكه به معناي ارج وجودي و شدّت درجه هستي است كه ارزش دانشهاي بود و نبود است نه بايد و نبايد. البته چنان ارج وجودي كه در حكمت نظري مطرح است پشتوانه تدوين قوانين ارزشي بايد و نبايد فقهي خواهد بود لذا امتثال دستورهاي ديني وسيله مناسبي براي تكامل وجودي روح است.

2. چون ارزش زمان به مُتَزمِّن است هر اندازه سالكِ واصل، شاهد معناي تقدير الهي از يك سو و شاهد معارف قرآن كريم از سوي ديگر باشد به همان اندازه شرافت وجودي ليله قدر را تحصيل مي كند، يعني همان طور كه درجات بهشتِ جاودان به عدد آيات قرآن كريم است، مراحل ليله قدر و درجات وجودي آن نيز در گرو ادراك صحيح حقيقت تقدير امور الهي از يك سو و معرفت درست معالي و معاني قرآن كريم از سوي ديگر خواهد بود؛ حتي اگر شب قدر مصون از تعدّد عَرْضي و كثرت همتايي باشد؛ زيرا تعدّد مراتب طولي آن محفوظ است.

آیت الله جوادی آملی

پاشدم عائله پیداکردم   از خودم فاصله پیدا کردم ؛ سعی کردم به تو مشغول شوم  حیف شد مشغله پیدا کردم ؛ آقا....من سر اینکه به تو دل دادم با همه مسئله پیدا کردم...! در نمازم خم ابروی تو را   در قنوتم گله پیدا کردم ؛ انتظار این همه انصاف نبود مُردم فیصله پیدا کردم

به عبارت ساده تر:

قرآن در شب قدر يك‌باره و يكجا بر قلب پيامبر و بار ديگر و به تدريج در طول بيست و سه سال نازل شد.همان گونه كه يك‌بار چمدان لباسى را يكجا به شخصى مى‌دهيد و در مرحله بعد درب آن را گشوده و لباسها را جداگانه به او نشان مى‌دهيد و يا كتاب شعر حافظ‍‌ را يكجا به شما هديه مى‌كنند و در هر مناسبت،چند بيتى از آن را براى شما مى‌خوانند.

در اين آيه،زمان نزول قرآن مبارك شمرده شده و در آيات ديگر زمان نزول عذاب،نحس خوانده شده است، «أَيّامٍ‌ نَحِساتٍ‌» اصولاً مبارك يا منحوس بودن زمان يا به خاطر حوادث تلخ و شيرينى است كه در آنها واقع مى‌شود و يا در خود زمان خصوصيّتى است كه بر ما پوشيده است،چنانكه در قرآن از استغفار در سحرها ستايش شده كه معلوم مى‌شود در عنصر زمان خصوصيّتى است كه ما نمى‌دانيم.

حجت الاسلام قرائتی

دوست عزیزی مطالب بالا اماده کردند

من مطالعه میکردم ..ارسال کردم

اگر صلاح دونستید تاپیکش کنید

2738
دوست عزیزی مطالب بالا اماده کردند من مطالعه میکردم ..ارسال کردم اگر صلاح دونستید تاپیکش کنید

سلام.متشکرم مطالب خوبی بود ولی این مطالب یکم سنگین و پیچیده بود، برای تاپیک زدن باید یکم ساده تر باشه که همه متوجه بشن