2733
2734

میخوام یه دلمه برگ مو بپزم که مزش از یادها نره ولی با دستور حرفه ای شما هرکس هنری داره تو این زمینه بنده سرتا پا چشمم که بخونم مرسی از همگی

این نیز میگذرد 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731
2738

پیاز فراوان

سبزی معطر

اکه میتونی دنبه رو چرخ کن با پیاز رنده شده سرخ کن تا روغنش در بیاد بعد به موادت بزن عالی میشه

و چه کس از آیین پاک ابراهیم روی گرداند به جز مردم بیخرد؟! زیرا ما ابراهیم را در دنیا (به شرف رسالت) برگزیدیم و البته در آخرت هم از شایستگان است.     وَمَنْ يَرْغَبُ عَنْ مِلَّةِ إِبْرَاهِيمَ إِلَّا مَنْ سَفِهَ نَفْسَهُ ۚ وَلَقَدِ اصْطَفَيْنَاهُ فِي الدُّنْيَا ۖ وَإِنَّهُ فِي الْآخِرَةِ لَمِنَ الصَّالِحِينَ آیه ۱۰۳ سوره بقره                                           تعریف میکنه ،میگه رفتم سر قبر دیدم هی داره با خودش میگه مادر کاش به جای تو من رو میزدن و گریه میکرد،مادره دیگه.....(مادر شهید آرمان علی وردی)

فقط میتونم بگم برا ته دیگش نون یا سیب زمینی بزار.بعدش موادو آماده کن و بریز تو برگ و جمع کن بزار تو دیگ یکم آب بریز روشم اول در قابلمه کوچیکتر بزار بعد در قابلمه رو بزار بخار ک کرد زیرشو کم کن.😆😆

خدایا شکرت بابت معجزه ای که بهمون عطا کردی خودت مراقبش باش.اگه میشه برا سلامتی نی نیم یه صلوات مهمونم کنین

عزیزم موادش اختیاری هست ...اما من دوس دارم گوشت چرخی و لپه با برنج له سبزی معطر بپیچم داخل دلمه

اول کار دلمه ها میشورم میریزم طرف اب جوش یه غل بزنن

دوم میریزم تو سبد آبکش بشن

سوم میارم میپیچم یا لوله ای یا مکعبی

چهارم ته قابلمم چند تا برگ مو خالی میچینم بعد دلمه پیچیذه می چینم از رو قسمتی که دهانش بسته بمونه ...بعد یه کاسه آب و سرکه یا ترکیب با رب گوجه یا یکم با رب انار ...یا همون ابغوره نمک ...این هم سلیقه ای هست 

اون کاسه میریزم روش شعله زیاد میکنم یه بشقاب سنگین می زارم رو دلمه بعد در قابلمه می زارم وقتی جوش امد حالا بخار زیاد داشت کمش میکنم تا ابش کامل بکشه

با همه سختی هایی که کشیدم آخر عشقم امد بغلم ....خدایا به همه از این خوشمزه ها بده 🙏🙏🙏🙏تیکر تولد یه دونه دخملم 🤗🎂💝
2706