2726
عنوان

تجربه از شير گرفتن كودك-hum

39030 بازدید | 162 پست

سلام سلام من اومدم باااااا آخرين تاپيك مادرانه ام 🥰🥰

مثل هميشه ميگم اميدوارم كه اين تاپيكها به درد حتي يك نَفَر هم شده بخوره .

**** از نظر من حضورم هر جا كه هست اگر مفيد نباشه اشتباهه.

من بارداريم رو كامل توي سايت بودم  (مخصوصا ٤-٥ ماه اول كه هر روز بودم و بعد ديگه در حال رفت و برگشت بودم مثل الان😅 ).

سايت كمك بزرگي بود براي من كه تنها توي خونه روي تخت بودم و الان كه خداروشكر فرزندم سلامت و تندرست كنارم هست و زندگيم رو به رويايي شيرين تبديل كرده دوست دارم من باشم كه دِينم رو به سايت  ادا كنم و به مامانهاي جديد كمك كنم .

☺️☺️☺️

پ.ن؛

حتي كسايي كه تو چت ها  از من و حرفام ايراد ميگيرن و بعد تو انلاين تاپيك من ديده ميشن يا افلاين ميخونند هم  حضورشون محترمِ☺️😉

تو نيم ديگر من نيستي تمام مني ....👨‍👩‍👧♥️ 

بريم سر اصل مطلب كه ؛؛ از شير گرفتن كودك دلبند است ؛؛؛

من تجربه خودم رو مينويسم وليييي اين رو مطمئنم روحيه بچه ها و روش مادرها و نوع رفتارها متفاوت هست . بيشتر ميتونم به خود شما كمك كنم براي خشك شدن شير تا به كودك .

روش من ممكنه براي كودك شما مناسب باشه يا نه!!!

من از قبل براي دخترم وقت خواب و هنگام نوازش صحبت ميكردم اين رو ميگفتم كه هر وقت كه بزرگ بشي مي مي شيرش تلخ ميشه ، اون روز من برات خيلي خوشحال ميشم چون اين يعني تو كمي بزرگتر شدي و ما اين استقلال تو رو جشن ميگيريم .

خوب يه سريها معتقدن بچشون متوجه اين صحبت ها نميشه ولي خوب من اعتقاداتم متفاوت.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

من از صبح تا ظهر روزي كه ميخواستم دخترم رو از شير بگيرم ١-٢ بار سيررر بهش شير دادم و حتي فيلم گرفتيم از بازي و كارهاي زيباي هميشگيش.

دفعه بعد كمي قبل شيردهي آلوورا به سينم زدم و وقتي تو دهن برد سريع آوردم بيرون و نزاشتم شير طعم كم تلخش رو ببره و اون تغيير رو فهميد .

بعد بهش گفتم واي تلخ شدههه؟! مبارك باشه پس تو بزرگتر شدي و وقت اينه مي مي بره استراحت كنه ،

برعكس تصور خودم خيلي خوب پذيرفت و تا دو روز ميومد ميبوسيد و ميگفت باي باي و با دست باهاشون باي باي ميكرد.و فقط هر دو روز قبل خواب هي سوال كرد و نيمه شب كمي در حد چنتا نق ناراحتي كرد و آب خورد.

بعد از دو شب حتي ديگه آب هم نخواست و تا صبح خوابيد ..

ما به مناسبت اين تحول به مايا يه كادو كوچك داديم.

روزاي اول من صبحانه رو زودتر از موعد و شام رو نيم ساعت ديرتر دادم .

نه سعي كردم با معده كامل پر بخوابه و نه گرسنه.

اين نكته رو هم بدونيد؛؛

واكنش بچه ها متفاوت هست . شوهر من سايت آلماني رو كه ميخوند يه خانم گفته بود بچش تا ٤ روز بعد قطع شيردهي فقط آب خورده ولي خوب اون به كارش ادامه داده.

ولي خوب دختر من نه غذاش رو خورد.

خواستم بدونيد بعضي بچه ها كم غذا و بعضي پر اشتها ميشن تو هفته اول.

در مورد خود مادر؛؛

.

لباس زير يه سايز تنگتر از خودتون از نوع ساده بپوشيد و تا اخر اين مرحله ادامه بديد اينكارو.

چاي مريم گلي روزي ٢-٣ ليوان

چاي نعنا فلفلي ٢ ليوان

تا حد ممكن آب كم بنوشيد

غذا تا حد ممكن كم بخوريد( تو هفته اول، يا حداقل ٥ روز اول)

روي سينه براي روزهاي اول برگ گلم بگذاريد. (همون كلم پيج سفيد خودمون)

وقتي چند روز گذشت ميتونيد درد داشتيد كمپرس گرم هم بكنيد.

من خودم سه روز اول رو كلم استفاده كردم و بعد ديگه روزي دو بار دوش و ماساژ آرام با آب گرم.

دو روز اول سينه رو ندوشيد بعد اگر خيلي درد داشتيد بدونيد نه كامل در حد كم حجم شدن اونم زير دوش آب گرم .

( من خودم ندوشيدم ولي وقتي دوش گرفتم حجم إضافيش به اصطلاح سينه رگ كرد و خارج شد.)

براي من كل ماجراي اذيتش ٤ روز بود و درد غير قابل تحمل و اينا نداشتم .

من بعد دو روز گزاشتم بار اول خود به خود شير رفت.

روز چهارم هم شب كه شد رفتم ماساژ دادم و كمي ازشون دوشيدم تا نرم شدن.

چون من ٤ روز اول حس ميكردم تو سينم غده هاي سنگين هست.

بعد همه غده ها با ماساژ تو ٥روز اول رفتن به جز دو تا كه حس ميكردم نزديك به جهت زير بغل هستند كوچك ولي حس درد كم داشتن .اينا بعد يك هفته از بين رفتن .

نكته ديگه اينكه من توي دو روز اول روزي دو تا مسكّن خوردم مال من پاركومات بود شما إيبوپروفن بخوريد .

مصرف هر گونه دارويي هم توليد شير رو كم ميكنه و هم شما دردي حس نميكنيد با مسكّن.

علایم دختر داشتن چیه استارتر من ۸ هفته ام دلم میخواد بدونم چیه 

فقط 26 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
تیکر اومدن شازده پسرمون🙈برای سلامتی نی نیم صلوات بفرستین مرسی❤1398/1/31شب نیمه شعبانفهمیدم که شدی یه تیکهازوجودم👼

از سبزيجات نعنا و جعفري به شدت توليد شير رو كم ميكنند .

از غذاها هم من تجربه خورش كرفس رو داشتم كه شيرم رو كم ميكرد و اونايي كه ميدونستم شيرم رو زياد ميكنه از جمله ماهي، ماكاروني، آبگوشت، سوپ و ... نخوردم تا يك هفته.

و ورزش هم توصيه شده هست( كه من از شنا استفاده كردم شما باز ورزشي كه مورد علاقه خودتون بود ميتونيد استفاده كنيد.)

من راضي بودم از اين تجربه كلا خداروشكر و طبق روش خودم كه براتون گفتم پشت سر گزاشتمش.

بعد أز يك هفته هم چون ديگه كاملا سينه به سايز نرمال قبل شيردهي برگشته و حالت سفت رو از دست داده ميتونيد براي تست سرطان سينه و يا همون ماموگرافي و معاينه بريد.

**تست سينه بعد از گرفتن كودك از شير تو كلاس بارداري خيلي به ما تذكر داده شده بود.

طول اين دوره به خيلي موارد  بستگي داره ؛

از جمله ميزان شير،،

ميزان رعايت كردن شما

و مناسب بودن روشتون .

اين بود تجربه من ، اميدوارم خودتون و كودكتون با سلامت روحي و جسمي كامل اين دوره رو پشت سر بزاريد .☺️☺️

2706