1421
1363
عنوان

سن ازدواج

558 بازدید | 77 پست

بنظرتون سن ازدواج بالا مناسبه؟؟منظورم اینه چرا الان ازدواج نکردن یه جورایی شده کلاس و افتخار و هرکی ازدواج میکنه یه جوری گاهی نگاه میشه که ای بابا زوده...حالا خونه بابا بهتر بود....چه خبر کلی وقت واسه ازدواج هست....اما اگر این قیاس در مقابل جامعه غربی شکل گرفته باید به ارزش های حاکم در جامعه خودمون هم رجوع کنیم!بله اون ها این مسئله رو ندارن چون روابط آزاد جنسی اونجا حاکمه و کسی این چیزا رو بد نمیدونه...اما واقعا تو جامعه ما که روابط جنسی آزاد یک تابو محسوب میشه واقعا ازدواج نکردن یا دیر ازدواج کردن خیلی منطقی بنظر میاد؟؟؟ بلاخره همه انسان هستند و نیاز جنسی نیاز به محبت و حمایت عاطفی از سمت جنس مخالف خیلی طبیعیه!!!چرا یه جور جبهه گیری وجود داره؟؟یا سن بارداری که واقعا ۳۰ به بالا خب ریشگی تر میشه کیفیت تخمک ها پاینن میاد و اینجور مسائل زیاده!حالا منظورم از سن مناسب ۲۳ سال به بعده برای خانوم ها....نه ازدواج ۱۷ و ۱۸ و این محدوده...نظر شماها چیه؟

میدونستین پوشک پول-آپ نم پس نمیده و باعث میشه ادرار با سطح پوست کودک تماس پیدا نکنه؟

یکی از خصوصیات پوشک مای بیبی جذب بالاست 

برای اطلاعات بیشتر اینستاگرام ما رو دنبال کنید

1390

من 22سالمه دوس دارم ازدواج کنم چون از بلاتکلیفی و خیلی چیزا ادم ازاد میشه...

ازدواج موفق اگه تو سن کم باشه بهتر از ازدواج ناموفق تو سن بالاست..

اما خب ما بچه تلقی میشیم و خانواده ادم حسابمون نمیکنن...به تو نگفته رد میکنن خاستگارتو...

اونی که از خودت کندی ، دل من بود...لباست نیست

عزیزم . در حال حاضر سن ازدواج رو در ایران 

شرایط ازدواج تعیین میکنه 

هر چقدر هم قانع و کم توقع باشی باز هم زندگی سخت شده

همه رو میبخشم ولی اونی که وسط رقص ولم کرد رفت با یکی دیگه برقصه رو هرگز 😖
1394

سن یه عدده مهم نیست ۶۰ سالت باشه یا ۲۰ سالت

وقتی به پختگی عقلانی نرسیدی ۶۰ سالت باشه ولی عقلت و فکرت یه ۲۰ ساله

یا ۲۰ ساله باشی ولی مثل یه ۶۰ ساله فکر کنی 

خیلی فرق داره

سن ازدواج وقتیه که به پختگی عقلی رسیده باشن 

ازدواج یه مسعله ریاضی نیست که جوابش یه عدد مشخص باشه!!برای هرکسی فرق داره

هرچند من خودم مخالف ازدواج سن کم هستم

دل و جانم به تو مشغول و نظر در چپ و راست،تا ندانند حریفان که تو منظور منی...دیگران چون بروند از نظر از دل بروند،تو چنان در دل من رفته که جان در بدنی....

انتخاب درست مهمه ن سن ازدواج

ولی بیاین به این باور برسیم که یه دختر 18 17 صلاحیت اداره زندگی رو نداره

چ برسه به 15 16 

اینو از ابعاد های مختلف میگم

من 23 ام دارم میرم 24 ولی هنوز بچه بازی در میارم

باور کنین حیف تو این سن زیر بار مشکلات و زندگی رف

بذارین بچه بچگی کنه نوجوونی کنه

فقط 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
🍂🍁🍁🍁🍂🍂

از نظر جن سی خو د ار ضا یی. از نظر عاطفیم فکر نمیکنم مردا خیلی اهل عاطفه باشن بیشتر اهل قلدری هستن. 

قهوه دم می کنم. نصف قاشق سیانور در فنجانت میریزم!لبخند که میزنی میگویم:قهوه ات سرد شده بگذار عوضش کنم.                                                            این کار هرشب من است. سالهاست که میخواهم تو را بکشم. ولی...لبخندت را چه کنم؟!

نه کلا میگم نو جامعه ما حالا یه جوری بهش نگاه میشه که چه خبره مگه ازدواج چیه!در حالی که همه آدم های نرمال حتی خارج از کشور هم به جورایی تو همین سنین این هارو تجربه میکنن حالا یا هم خونه و پارتنر دارن یا ازدواج میکنن....اینجا همچین چیزی نیست و این نگاه فرار از ازدواج بنظرم واقعا جای سوال داره 

1418

از قدیم گفتن؛  در دروازه رو میشه بست  ولی در دهان بعضی ها  رو نه !!

پس آدم کاری رو ک عاقلانه و درست  رو انجام میده

سن  مناسب ازدواج  برمیگرده  ب  خیلی چیزها ؛  استقلال فکری و عملی و بلوغ هیجانی و ... 

انقدر دلم ازین چوب های جادو گری می خواد😃 ... بزنم ب خونه ، خونه بررررق  بیوفته ... بزنم ب ظرفها ، ظرفها شسته شه ... بزنم ب لباسها ، لباسها اتو شه ...  بزنم ب کتابها ، خونده شه و داخل مغزم جا گیر  بشه !!!😄  عین تو کارتون ها ، یه صدای جیلینگ جیلینگی هم بده ، ذوق کنم 😁
ازدواج یه مسعله ریاضی نیست که جوابش یه عدد مشخص باشه!!برای هرکسی فرق داره هرچند من خودم مخالف ازدوا ...

ببین من کلی دارم میگم بلاخره هرچیزی در اکثریت تعداد جامعه صدق میکنه دیگه

من 35 ازدواج کردم فک میکنم حالا زود بوده 😐

خیلی وقت نیس که آدم ریلکسی شدم. دنیا به کاممه. بااینکه سنم زیاد نیس ولی دارم به تک تک آرزوهام میرسم. شایدم به این خاطر هست که دنیارو جدی نگرفتم. سخت گذشت بهم تا فهمیدم منم یه روزی میمیرم.دیگه بعد یه سال مرگم کسی منو یادش نمیمونه. حتی پدرمادرمم دیگه زیاد منو یاد نمیکنن. حتی عشقم. حتی دوستام. دارم به تک تک آرزوهام میرسم چون دل خوشی دارم. این دل خوش رو یکماهه که بهش رسیدم. واسه هیچ چیزی خودمو ناراحت نمیکنم. حرفای مردم رو اگه به کامم نباشه به یه ورم میگیرم. خیلی وقت نیس که دیگه اگه مردم سوالی میپرسن جوابشونو نمی دم یا اگرم بدم کوتاه . چون زندگی من به کسی ربط نداره. خیلی وقت نیس آدمارو میشناسم. تقریبا از روزی که با نینی سایت آشنا شدم خیلی چیزا اومده دستم.  هنوز 20ساله م نشده ولی از یه آدم30ساله بیشتر میدونم. خیلی وقته تحویلم نگرفتن دوروبریام . ولی الان افتادن به پام. دارن پاچه خواریمو میکنن. کی باورش میشه دارن پاچه خواری یه دختر 19ساله شهرستانی رو میکنن؟  آره کسگم خیلی چیزا یاد گرفتم. درس رو دوست ندارم چون فرقی بحالم نکرد. حالمو خوب نکرد. باعث نشد از زندگی چیزی یاد بگیرم. هر کاری دوس داشته باشم میکنم. حرفت حق باشه با جونو دلم قبولت دارم و میگم چشم. حرفت حق نباشه یه گوشم دره یه گوشم دروازه. دنیا قبلنا به کامم تلخ بود . خیلی سخته منی که دوستام سرم جنگ و دعوا داشتن که با کدومشون برم بیرون و با کدومشون حرف بزنم یهو تنها شم. باورت نمیشه اگه بگم از اون چهل پنجاتا دوستی که داشتم یکیشم نموند باهام . دیگه نمیخام هیچ دوستی داشته باشم. چند ساله تنهام .پیشونی خدامو میبوسم که گذاشت من تنها باشم .تنها نمیشدم الان اینهمه خوشبخت نمیبودم. فقط یکماهه فهمیدم زندگی چیه. چجور باید باشم. چیکار باید بکنم. از زندگی چی میخام .کوچیکترین چیزا هم مثل یه فیلم نگا کردن منو خوشحال میکنه. دیگه از آدما خوشم نمیاد . از هیچکی . امیدوارم توام یه روزی به خوشبختی که من دارم برسی.

فرهنگ خارجیا هم فرق داره اونا میتونن با کسی که دوستن بدون ازدواج با هم زندگی کنن ...30 به بعد که خیلی دیره حتی واسه خارجیا

همانند هر چیز دیگری ، دین هم اگر به دست آدم های نابکار بیفتد به بیراهه خواهد رفت.
1331