2703
2553

سلام خانوما من به شددددت از زایمان طبیعی میترسم ولی خب الان باز خیلی سختگیری میکنن واسه سزارین هرکاری کردم نشد که نشد تا اینکه چند نفر در مورد،زایمان با بیحسی اپیدورال بهم گفتن خودمم خیلی تحقیق کردم ولی بازم مطمئن نیستم ...کیا انجام دادن؟واقعا درد حس نمیشه؟چجوریه؟راضی بودین؟؟؟؟؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

ببین اپبدورال یعنی وقتی دهانه رحم به چهار سانت رسید یک آمپول بهت میزنن که فاصله درد باز شدن چهار تا ده سانت رو متوجه نمی شی.

فقط یک حس فشار داری و باید به حرف ماما گوش بدی تا بهت بگه کی زور بزنی.

روند زایمان رو کند میکنه یه کم اما دردش از طبیعی فیزیزلوژیک کمتره.

اما هر تیمی زایمانی هم نمیزنن بهت. چون زایمان کند میشه اغلب ترغیبت میکنن طبیعی تا آخر ادامه بدی.

تیکر یک سالگی پسر دومم...
2714
من تو یه بیمارستان دولتی خیلی راحت زایمان طبیعی کردم 

ببخشید کدوم بیمارستان دولتی؟رسیدگیشون خوب بود؟

من به دنیا اومدم تا خوشبختی بقیه رو تماشا کنم...سهم من ازین دنیا نه یه آینده ی روشنه،نه سلامتی،نه حس خوب همسربودن و نه حس مادر بودن...سهم من تماشاکردن و همیشه تنها بودنه

الان که واسه سزارین راحت تر میگیرن

فقط خودتون باید رضایت بدید و بیمه هم حساب نمیشه

دکلمه ای از زبان خدا : منم زیبا که زیبا بنده ام را دوست میدارم. تو غیر از من چه میجویی؟ تو با هر کس به غیر از من چه میگویی؟   تو راه بندگی طی کن عزیز من... خدایی خوب میدانم! طلب کن خالق خود را، بجو ما را... تو خواهی یافت.   که عاشق میشوی بر ما و عاشق میشوم بر تو. مگر‌ کسی هم با خدایش قهر میگردد؟ هزاران توبه ات را گرچه بشکستی، ببینم من تو را از درگهم راندم؟   که می ترساندت از‌ من؟ رها کن آن خدای دور، آن نامهربان معبود. این منم پروردگار مهربانت، خالقت.    به نجوایی صدایم کن... بدان آغوش من باز است. قسم بر روز هنگامی که عالم را بگیرد نور، قسم بر اختران روشن اما دور :    * رهایت من نخواهم کرد *✌🙏  اللهم صل علی محمد و آل محمد. ( من ivf کردم، اگه سوالی در موردش داشتین بپرسین کمک تون کنم ) 

اصن که چی بی درد..طبیعی اسمش روشه دیگه..باید درد بکشی تا بچت بیاد..دوست من اینکارو کرد زایمانش خیلی طولانی شد چرا؟ چون بی حس کرده بودن و نمیتونست زور بزنه..اصن نترس..یه ماما همراه خوب انتخاب کن..اون خوبه..

کنار تو بهترین حوای زمینم..

اینو مد نظر داشته باش که تا چهار سانت رو خودت باید بری. اینطوری نیست که تا دردهات شروع شد اپیدورال بزنن و تمام.

در مورد کمر درد هم فقط بستگی به آمادگی بدنی خودت قبل زایمان داره، اگر خیلی قبل بارداری چاق بوده باشی، یا بچه ات درشت باشه و ورزش نکرده باشی طبیعیه که عضلات شلی داری و امکان کمر درد زیاده. چه طبیعی چه سزارین. اگر آمادگی خوبی داشته باشی خب کمتره یا نیست.

تیکر یک سالگی پسر دومم...
2706