1147
1254

سلام😁بهم یاد بدید

میخوام خیلی خوشمزه بشه😋

مرسی❤

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من                                 وین حرف معما نه تو خوانی و نه من                       هست از پس پرده گفتگوی من و تو                            چون پرده برافتد ، نه تو مانی و نه من                            📖 #ترانه_های_خیام                                              ✍🏻#صادق_هدایت

آرد سوخاری آرد نخودچی پیاز و گوشت فلفل نمک پودر پاپریکا دیگه هیچی نزن آخری موقع سرو خواستی سماق هم باهاش مصرف کن 

کنارش گوجه هم کباب کن

فقط 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مادر و پدر بردیا کوچولو منتظر دنیا اومدنش هستن.. اگه میشه برای پسرمون دعا کنید که سالم به دنیا بیاد 

با شرکت در قرعه کشی چیکادو برنده ساعت اوریجینال جاست کاوالی باشید

کلیک کنید

حیف گوشت ما هر وقت مامانم بخواد درست کنه گوشتو میگیرم ازش کوبیده درست میکنم

کاربر آقا هستم                                  .                       اگه مشکلی با این قضیه دارین ریپلای نکنین😊.                                                                                          
1279

گوشت چرخ و پیاز و زردچوبه و نمک و زعفرون رو بزن به تنگ هم ورز بده بعد یک ساعت پهنش کن توی ماهیتابه رژیمی و برشهای باریک و دراز بهش بده با چاقو بعد یه لیوان اب بریز و درش رو ببند بزار بخار کنه کم کم ابش کم نیشه بعد از روی اون برشها میتونی کبابها رو جدا کنی راحت..بعد در اخر که ابش رفت بهش روعن اصاع کن یکم سدخ شه بعدم میل کن   ماله من که عالی میشه

مادر فقط اونی نیست که وقتی جواب مثبت آزمایش بارداری رو میگیره و از خوشحالی اشک شوق می ریزه و واسه سورپرایز کردن همسرش لحظه ها رو میشماره...اونی که جواب منفی رو میگیره و تا خونه عینک افتابی رو نقاب صورتش میکنه .. سرش رو پایین میگیره و اشک تلخ حسرت می ریزه و مدام با خودش میگه جواب همسرم رو چی بدم ... اونم مادره...مادر فقط اونی نیست که با شوق و ذوق به همه خبر بارداریشو میده و از همون روز اول واسه اومدن نی نی برنامه ریزی میکنه ....اونی که با صدای گرفته به همسرش میگه:بازم منفی بود .... اونم مادره...مادر فقط اونی نیست که با عشق و هیجان برای نی نی سیسمونی میخره و همه بهش تبریک میگن ...اونی که چشمش تو بازار به یه لباس کوچولو میفته و دلش ضعف میره ... یواشکی لباس رو میخره و از ترس حس ترحم دیگران ... آرزوهاشو گوشه کمد پنهان میکنه و گاهی تو خلوتش لباس رو بغل میکنه و می بوسه ..اونم مادره....مادر فقط اونی نیست که توی مهمونی ها هرموقع ازش اسم فرزندش رو می پرسند چشم هاش برق بزنه و با افتخار اسم بچه ش رو به لب بیاره ...اونی که سالهاست اسم انتخاب کرده و هرجا اون اسم رو میشنوه دلش میریزه و چشم هاش خیس میشه ... اونم مادره ...مادر فقط اونی نیس که بچشو تو شکم نگه میداره و بعد از ۹ ماه به دنیا میاره...اونی که با تمام مهربونیش یه نفرو از وجود خودش میدونه و عاشقانه بزرگش میکنه اونم مادره...مادر فقط اونی نیس که ۹ ماهه بارداری رو شبانه روز با بچش عشق کنه و لحظه شماری کنه واسه اومدنش...اونی که لحظه ی انتظارش با بارداری فرق داره و منتظرِ ببینه چه بچه ای تو بغلش قراره اروم بگیره اونم مادره...آره دوست من ... همه منتظرا مادرن... ای کاش هیچ کس دل یه منتظر رو خواسته و ناخواسته نشکنه و همه باور کنن... اونم یه مادره.
آرد سوخاری آرد نخودچی پیاز و گوشت فلفل نمک پودر پاپریکا دیگه هیچی نزن آخری موقع سرو خواستی سماق هم ب ...

ارد نخودچی بزنم طعمش مثل کتلت نمیشه؟

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من                                 وین حرف معما نه تو خوانی و نه من                       هست از پس پرده گفتگوی من و تو                            چون پرده برافتد ، نه تو مانی و نه من                            📖 #ترانه_های_خیام                                              ✍🏻#صادق_هدایت

گوشت چرخ کرده رو با پیاز رنده شده مخلوط کن 

من بهش عصاره زعفرون الیت ام پودر میکردم میزدم 

با پودر سیر و نمک و فلفل بعد پهنش کن توی تابه نچسب 

برش بزنش 

بزار تا آب بندازه و بپزه 

آخرای تبخیر آبش باز بهش یکم زعفرون دم کرده اضافه کن 

بزار با روغن خودش حسابی سرخ بشه 

میتونی با فرچه ام یکم کره بمالی بهش 

گوجه ام سرخ کن با کته نوش جان کن

فقط زندگی در جهانی را تصور کن که در آن آیینه نباشد. تو درباره ی صورتت خیالبافی می کنی و تصورت این است که صورتت بازتاب آن چیزی است که در درون تو است. و بعد وقتی چهل ساله شدی، کسی برای اولین بار آیینه ای در برابرت می گیرد.وحشت خودت را مجسم کن!تو صورت یک بیگانه را خواهی دید و به روشنی به چیزی پی خواهی برد که قادر به پذیرفتنش نیستی:صورتِ تو،خودِ تو نیست.

من پیاز و سیر  و میندازم چرخ گوشت بعد آبشون و میگیرم 

بعد با گوشت چرخ کرده ورز میدم 

بعد فلفل قرمز و سیاه  و ینمه زعفرون و سماق میزنم تنگش

بعد پرتاب تو تابه سرخ ک شد گوجه رو یدونه رنده میکنم توش بعد چندتا گوجه دیگم نصف میکنم‌پهلوش

در اخر درب تابه را گذاشته و منتظر بمانید گوجه ها سونا بگیرن

خداے من همان خداے حیوانات است 👈پس ڪمے مهربان تر👉حامے حیوانات💖
1281
گوشت چرخ و پیاز و زردچوبه و نمک و زعفرون رو بزن به تنگ هم ورز بده بعد یک ساعت پهنش کن توی ماهیتابه ر ...

مرسی😍😍

شما گوجه هم میزنی؟

عزيزم راز خوشمزه شدنش اينه كه علاوه بر پياز خام رنده شده ، يه مقدار پياز داغم بزني توي گوشت 

پياز درشت رنده ريز كن آبشو كامل بگير 

١ حبه سير رنده ريز 

١ تخم مرغ 

نمك و فلفل و يكم زعفرون 

گوشت چرخكرده رو با اين مواد خوب ورز بده و ترجيحا بذار ١ ساعت بعدش بمونه توي يخچال 

بعد ميتوني مثل كتلت دونه دونه سرخشون كني با حرارت كم يا همشو پهن كني توي ماهيتابه . بعد يه گوجه رنده كن و با ٢ قاشق رب  و يكم آبليمو واسش سس درست كن . بعد از سرخ شدن گوشتا بچينشون توي سس و درشو ببند بذار آروم بپزه 

بعد ميتوني اگه دوست داشتي واسش گوجه و سيب زميني يا فلفل دلمه اي سرخ كني 

ارد نخودچی بزنم طعمش مثل کتلت نمیشه؟

نه خیلی خوب میشه فقط مقدار آرد سوخاری باید بیشتز از آرد نخودچی باشه و اینکه خیلی کم بزن مزه گوشت بیشتر تو دهن بیاد 

فقط 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مادر و پدر بردیا کوچولو منتظر دنیا اومدنش هستن.. اگه میشه برای پسرمون دعا کنید که سالم به دنیا بیاد 
من پیاز و سیر  و میندازم چرخ گوشت بعد آبشون و میگیرم  بعد با گوست چرخ کرده ورز میدم  ...

چه باحال یاد دادی😂گوشت به این گرونیو پرتاب نمیکنم تو تابه 

باملایمت میزارم یه عالمم نوازشش میکنم😂😂

مرسی عزیزم😍

من گوجه تیکه میکنم میذارم روش مزش خوب میشه

از دست و زبان که براید / که از عهده شکرش به در اید /بنده همان به که ز تقصیر خویش /عذر به در گاه خدای اورد/ورنه سزاوار خداوندیش /کس نتواند که به جای اورد
1226
گوشت چرخ کرده رو با پیاز رنده شده مخلوط کن  من بهش عصاره زعفرون الیت ام پودر میکردم میزدم  ...

مرسی خوشگله❤تو آلبوم وقیح خوشگل بودی😂😂

مرسی خوشگله❤تو آلبوم وقیح خوشگل بودی😂😂

بعله😐🤦🏻‍♀️

فقط زندگی در جهانی را تصور کن که در آن آیینه نباشد. تو درباره ی صورتت خیالبافی می کنی و تصورت این است که صورتت بازتاب آن چیزی است که در درون تو است. و بعد وقتی چهل ساله شدی، کسی برای اولین بار آیینه ای در برابرت می گیرد.وحشت خودت را مجسم کن!تو صورت یک بیگانه را خواهی دید و به روشنی به چیزی پی خواهی برد که قادر به پذیرفتنش نیستی:صورتِ تو،خودِ تو نیست.
چه باحال یاد دادی😂گوشت به این گرونیو پرتاب نمیکنم تو تابه  باملایمت میزارم یه عالمم نوازشش می ...

ما کلا گوشت نمیخوریم 😂😂

واسه مامانمینا درست میکنم خواهرم وداداشم خیلی دوس دارن

خداے من همان خداے حیوانات است 👈پس ڪمے مهربان تر👉حامے حیوانات💖
من پیاز و سیر  و میندازم چرخ گوشت بعد آبشون و میگیرم  بعد با گوست چرخ کرده ورز میدم  ...

پیازو رنده کن چرخ که کنی چرخ گوشتیت کُل میشه

کاربر آقا هستم                                  .                       اگه مشکلی با این قضیه دارین ریپلای نکنین😊.                                                                                          
مرسی😍😍 شما گوجه هم میزنی؟

اره گوجه هم باش سبخ میزنم با پلو میخورم عالی میشه..فقط گوشتت باید چربی داشته باشه وگرنه کبابا خشک در میان ها...

مادر فقط اونی نیست که وقتی جواب مثبت آزمایش بارداری رو میگیره و از خوشحالی اشک شوق می ریزه و واسه سورپرایز کردن همسرش لحظه ها رو میشماره...اونی که جواب منفی رو میگیره و تا خونه عینک افتابی رو نقاب صورتش میکنه .. سرش رو پایین میگیره و اشک تلخ حسرت می ریزه و مدام با خودش میگه جواب همسرم رو چی بدم ... اونم مادره...مادر فقط اونی نیست که با شوق و ذوق به همه خبر بارداریشو میده و از همون روز اول واسه اومدن نی نی برنامه ریزی میکنه ....اونی که با صدای گرفته به همسرش میگه:بازم منفی بود .... اونم مادره...مادر فقط اونی نیست که با عشق و هیجان برای نی نی سیسمونی میخره و همه بهش تبریک میگن ...اونی که چشمش تو بازار به یه لباس کوچولو میفته و دلش ضعف میره ... یواشکی لباس رو میخره و از ترس حس ترحم دیگران ... آرزوهاشو گوشه کمد پنهان میکنه و گاهی تو خلوتش لباس رو بغل میکنه و می بوسه ..اونم مادره....مادر فقط اونی نیست که توی مهمونی ها هرموقع ازش اسم فرزندش رو می پرسند چشم هاش برق بزنه و با افتخار اسم بچه ش رو به لب بیاره ...اونی که سالهاست اسم انتخاب کرده و هرجا اون اسم رو میشنوه دلش میریزه و چشم هاش خیس میشه ... اونم مادره ...مادر فقط اونی نیس که بچشو تو شکم نگه میداره و بعد از ۹ ماه به دنیا میاره...اونی که با تمام مهربونیش یه نفرو از وجود خودش میدونه و عاشقانه بزرگش میکنه اونم مادره...مادر فقط اونی نیس که ۹ ماهه بارداری رو شبانه روز با بچش عشق کنه و لحظه شماری کنه واسه اومدنش...اونی که لحظه ی انتظارش با بارداری فرق داره و منتظرِ ببینه چه بچه ای تو بغلش قراره اروم بگیره اونم مادره...آره دوست من ... همه منتظرا مادرن... ای کاش هیچ کس دل یه منتظر رو خواسته و ناخواسته نشکنه و همه باور کنن... اونم یه مادره.
1241