2726
عنوان

تیروئید و چربی

260 بازدید | 7 پست

سلام عزیزان

برای آزمایش های قبل از بارداری پیش یک متخصص زنان رفتم و آزمایش های کامل دادم.تو آزمایش تیروئیدم رو زد ۴.۳ و تریگلیسرین رو زد ۲۲۰ ,دکتر که آزمایش ها رو دید گفت همه چی خوبه و مشکلی ندارید,گفتمش تیروئید و چربیم انگار یکم بالا پایین هستن,گفت نه مشکلی نیست,نظر شما چیه برم یه دکتر دیگه نشون بدم یا مشکلی نیست.میخام اقدام کنم برای بچه

تیرویید باید زیر دو نیم باشه .. مال من ۳بود دارو داد مال تو که بیشتره چرا الکی میگه.. دکترت رو عوض کن.. چون ۳ماه اول بارداری غده تیرویید بچه تشکیل نشده و بچه از تیرویید مادر استفاده میکنه و این عدد تیروییدت بیشتر هم میشه و خدایی نکرده بچه عقب مونده میشه.. من با اینکه یک سال بود قرص میخوردم بازم برام آز مینوشت تو بارداری و دیدم شده ۵.. دکتر گفت نترس چون قرص میخوردی بچه هیچیش نمیشه ولی دارو مو بیشتر کرد.. دو تا قربالگری ها که گفته سالمه.. ایشاا.. که سالم باشه..

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خاک به سرم😱

دور از جون.. نترس برو دکتر غدد و با حساسیت حرف بزن.. بعضی دکترا خیلی حالیشون نیست.. برو پیش یکی که همه تعریفشو میکنن.. بهت قرص لووتیروکسین ۵۰ درصد میده اولش.. اگر بدنت با همین مقدار جواب داد که تا آخر بارداریت میخوری و هر یکی دو ماه آز میدی که عددش اگر زیر دو نیم بود همون رو تا آخر ادامه میدی.. اگر عددش مثل من به خاطر اینکه بچه از تیروییدت استفاده کرده کم کار تر شده باسه و اون عدد بالای دو باشه با قرص... اون موقع داروتو میکنه۱۰۰ درصد.. یکی دو روز در هفته هم بسته به کم کاریت میگه ۵۰ بخور..ولی خدایی نکرده با تیرویید بالای دو و نیم باردار شی و درمان نکنی خدایی نکرده بچه عقب مونده میشه.. خوبه که قیل بارداری آز دادی...😊

2728

فقط اگر دکتر بهت گفت نه هیچی نیست.. دکترت رو عوض کن.. من تقریبا ۲سال دارو میخورم و تجربه دارم.. ۵،۶ نفر هم تو بستگانمون مشکل تیرویید دارن و با اطلاع دارم میگم.. نباید برای بارداری بالای دو و نیم باشه.. نباید.. اون میگه عیب نداره چون تو برگه آز قسمتی که حد نورمالش هست زده بالای ۵ نباید باشه.. اونام به تو میگن نه خوبه.. ولی فوق تخصص غدد میدونه که این عدد برای آدمهای معمولی خوبه..خوب هم نیستا.. ولی اگر طرف بچه نمیخواد و با تیروییدش مشکل نداره و تیروییدش گره نداره.. میگن ولش کن همین خوبه.. ولی ۹۰ درصد کم کاری ها سرد مزاجی ریزش مو سیاهی دور چشم طپش قلب و.. داره که اگر بیمار این مشکلات رو نداشته باشه میگن مهم نیست و دارو نمیدن..مثل کسی که سرماخوردگی جزیی داره و بی دارو هم ممکن خوب شه.. ولی زن باردار حتما باید دارو بخوره که بچه اش عقب مونده نشه...اگر این عدد رو درست خوندی و برام نوشتی حتما باید دارو بگیری.. حتما..

ممنون از راهنماییتون

دلیل بالا بودن تری گلیسیرید از قندتونه.احتمالا سابقه دیابت تو خانواده دارید.احتمال دیابت بارداری تو شما زیاده.و احتمالا پیش دیابت هستید.قند ناشتا رو چک کنید اگه بالای ۱۰۰ بود پیش دیابت هستید.