2703
2553
عنوان

چند هفتگی؟

206 بازدید | 19 پست

سلام وقتتون بخیر 

خانما شما هفته چندم بودین زایمان کردین؟ واسه سزارین منظورمه

درد داشتین یا سر موعد راحت رفتین برای زایمان؟

من هرچی به زایمانم نزدیک میشه استرسم بیشتر میشه که نکنه یه وقت زود به دنیا بیاد و نارس باشه 

چجوری زایمان میکنم چون قبلا نمیترسیدم از زایمان اما الان که نزدیک شده میترسم همش با اینکه سابقه عمل دیگه و بیهوشی رو 2بار دارم

به خاطر تو هم که شده تمام روزاهای بعد از این مهربانتر خواهم شد  98/4/4  

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
این  استرسا  کی  دست  از سر ما  برمیداره  واقعا  من هفته ۱۶هر روز ...

وایییی وای دقیقاااا

من اولا مشکل نداشتم زیاد این چند وقت قشنگ قاطی کردمممممم

2714
من سی و نه هفته کیس آبم پاره شده مجبور به سزارین شدم اصلا نترس نداره همه چیز عالی بود. سی و شش هفته ...

الان 31هفته و 3روزمه

همش دارم استرس میکشم

واسه سزارین باید سی وهشت هفته پربشه بری .تاجایی ک من میدونم  مثلا ۳۸هفته و ۱‌روز  یا ۲روز ...

اره اونو میدونم میواستم ببینم کسی بوده مثلا دیرتر یا زودتر زایمان کنه و سزارین باشه

و اینکه چجوریه کلا دردش

سز پشدم راحت

یه سوال 

اون فشاری که میدن برای تخلیه تو اتاق عمل میدن یا بیرون؟

خیلی درد داره؟

الان 31هفته و 3روزمه همش دارم استرس میکشم

استرس نداشته باش،سزارین که اصلا دردی نداره،بعدشم که میای خونه فقط نخواب بلند شو راه برو اینطوری بخیه هات خشک نمیشه،من سزارین شدم خوب بودم ولی 

وقتی قراره سزارین بشی معمولا نباید دردهای زایمان طبیعی شروع بشه، حتی اگه شروع بشه هنوز اوایل درد باشی که معمولا خیلی کمه اقدام میکنن به بستری جهت سزارین

جنبن از ۳۷ هفته ی تمام به بعد قابلیت زندگی خارج رحمی رو داره و با به دنیا اومدنش مشکلی پیش نمیاد

اما خود سزارین 

عمل سزارین معععمولا با بیهوشی نیست ، بیشتر با بی دردی اسپاینال یا اپیدورال انجام میشه بخاطر اینکه مادر هوشیار باشه و بتونه بچش رو ببینه باهاش صحبت کنه و تماس پوست با پوست برقرار شه این حمایت های عاطفی جدیدا خیلی اهمیت پیدا کرده چون از طرفی وابستگی عاطفی به وجود میاد و از طرف دیگه باعث میشه ارتباطات هورمونی تو بدن مادر سریع برقرار بشه و شیر زود از سینه ترشح بشه (البته اگه ترس از فضای اتاق عمل داری میتونی به درخواست خودت بگی بیهوش کننت) بهشخصه لذت شنیدن صدای اولین گریه ی بچمو در آینده با هیچ ترسی عوض نمیکنم 😊

دیگه برات چی توضیح بدم 🤔

آهان، خود عمل سزارین دردناک نیست خودت چیزی حس نمیکنی اما بعدش طبیعتا درد داری ولی بستگی به پزشک و بیملرستانی که توش جراحی میشی و امکاناتش میتونی از پمپ بی دردی استفاده کنی بعد عمل مخصوصا روز اول که باعث میشه بدنت آروم شه و درد حس نکنی بجز این میتونی هر ۶ ساعت از شیاف دیکلوفناک استفاده کنی ضرری هم نداره و دردات رو هم حس نمیکنی 

در مورد اون فشاری هم که گفتی ، بعد عمل معمولا هر یک ربع تا نیم ساعت چند بار رحم رو از روی شکمت ماساژ میدن تا خون و لخته های اضافه از رحمت دفع بشه و رحمت زود جمع شه و خدایی نکرده دچار خونریزی بعد زایمان نشی این یکی حقیقتا دردناکه ولی خب باید تحمل کنی چون برای سلامت خودته ، ممکنه کلا با دو سه تا ماساژ رحمت جمع شه و دیگه ماساژ ندن

دیگههههه

برای شیردهی ، مراقبت از محل بخیه و.... هم میتونم کلی برات توضیح بدم اما همونجاییی که بستری بشی خودشون برات کاملا توضیح میدن که چه کارایی کنی اما اگه نگرانی میتونی هر سوالی که خواستی بپرسی من برات توضیح میدم.

🌱 من از تبار #دختران_تکراری نیستم....                       من همان #تافته ی _جدا_بافتهام.....🍭                              ~~~~~~~~~~~~~~~~~                          👩‍⚕️ یکمامایآروم و مهربون                                        🚫توروخداااااااااا لایکم نکنید🚫
2706