2733
2734

دوستان من شوهرم تازه حقوق اصلیش وصل شده 3نیم میگیره 2ساله ازدواج کردیم حالا هی همه از اول میگن جمع کنید جمع کنید ولی من اصلا این مدلی نیستم درضمن خانوادش اصلا از حقوقمون اطلاع ندارن همیشه شوهرم پایین‌تر میگه چون میشینن نقشه میکشن، حالا من این مدلی لباسی کفشی چیزی میخوام نمیتونم برم جنس اشغال بخرم یا هی اینور اونور دنبال حراجی بگردم یا دکتر میرم برا پوستم لازم باشه کرم خوب و گرون بده مثلا 200،100 مجبورم بدم دیگه حالا که همه دنبال پولن ما اگه بخوایم پس انداز کنیم مثلا یکو نیم اینا من باید از همه اینا بگذرم دنبال پوستم نباشم چیز. خوب نخرم وسیله ای تزئینی برای خونه میبینم یا گلدونی چیزی دلم میخواد نخرم نمیدونم اینجوری که دارم زندگی میکنم درسته یا نه اینم بگم تواین دوسال خیلی باشرایط سختی زندگی کردیم حقوق شوهرم 1نیم بود و باکمک خانواده من میگذروندیم، حالا مادرشوهرم خیلییییی خسیسه اصلا هیچی برا خودش نمیخره کلی مشکل داره دلش نمیاد خرج کنه لباس درست درمونم نمیخره حتی واسه عقد و عروسی ما رفته بود از دوستاش لباس قرض کرده بود من فک کردم واقعا نداره بعد یه سری خودش گفت من تو حسابم 20 میلیون پس انداز دارم کارم نمیکنه، خب اینو میبینم میگم این همه جمع کنی تهش که چی بچش که داره با سختی زندگی میکنه هیچ خرجیم براش نکردن اونم از زندگی خودش😑

معنی اسمم یعنی کیک ،تعجب نکنید لطفا ،همینجوری زدم از بس هرچی زدم قبول نکرد

اندازه نگه دار که اندازه نکوست 

پس انداز حتما ودر هرشرایطی لازمه ولی به اندازه مادرشوهرتم خساست نکن 

سعی میکنم از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنم ،خصوصا سفره ی یک بار مصرف که اصلا ضروری نیست .همیشه لیوان همراهم دارم .تا بتونم اب معدنی نمیخرم .فروشگاه که میرم کیسه همراهم دارم وپلاستیک نمیگیرم.تابتونم زباله تولید نمیکنم.زباله های خشک وتر رو جدا میکنم وزباله های خشک رو تحویل کانکسای شهرداری میدم .شاید بگید برای چی اینهمه به خودت سختی میدی وقتی هیچ کس رعایت نمیکنه ؟ خودمم گاهی به این فکر کردم گاهی به سختی میفتم ،راحتیم کمترمیشه اما دیگه عادت کردمو ی حس خوب از این رعایت کردنام گرفتم  .همه ی این کارارو میکنم برای برادرزاده هام که وقتی بزرگ شدن اندکی از این طبیعت براشون باقی بمونه .برای بچه های خودم .برای بچه های شما که عاشقشون هستید.میخوام وقتی بزرگ شدن بگم من سهم خودمو انجام دادم وکوتاهی نکردم .

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

نه مثل مادرشوهرت اونقد خسیس نه مثل تو ک خیلی خرج کنی. سعی کن یه برنامه براش بریزین که حداقل یه تونمنش پس انداز شه. اومدی و یه کار فوری پیش اومد

نینی قشنگم مامان و بابا خیلی منتظرتن. برو و به خدا بگو خیلی زود تورو بیاره پیش ما. ما خیلی وقته در حسرت گرفتن دستای کوچیکتیم.  به خدا بگو مامانم داره از دوری فرشته کوچولوش دق میکنه. برو به خدا بگو مامانم خیلی تنهاس اجازه بده برم پیشش. ما چشم به راهتیم عزیزدلم. دختر یا پسر بودنت فرق نمیکنه. تو فقط بیا و حال دل ما رو خوب کن‌. میشه برای باردارشدنم صلوات بفرستی؟ دلم خیلی محتاج دعای همتونه    
2738

همين يكبار رو بيشتر زندگى نميكنى پس ازش لذت ببر

اجناسى كه دوست دارى بخر

به پوستت برس 

ولى زياده روى هم نكن

مثلا اگر اين ماه براى پوستت هزينه كردى 

ماه بعد اين كار و نكن و پس انداز كن 

الان پس انداز نکنی کی بکنی؟

خب باید از هرجای ضروریم بزنم برا پس انداز چون با این گرونی چیزی اضافی نمیمونه که ما هنوز داریم قسطای عروسیمون میدیم

اگه میتونی خب پس انداز کن.اگه بتونی با سه و نیم ما 5تومن داریم دو نفریم ولخرجم نیستیم هیجی به هیچی

واقعا نمیشه خیلی اوضاع داغونه

اگر خونه دارین طلای کافی دارین که واسه آینده بچه کنار بذارین‌ ماشین دارین ی بیمه عمر دارین‌ نمیخواد پس انداز کنید‌.اگر ندارین‌ از ی سری چیزهای که ضروری نیست بگذرید پس انداز کنید‌.

موی فر داری شما و دلربایی میکنی   دلبر مو فرفری در دل خدایی میکنی   
اگه خونه از خودتون و اجاره نمی دید می تونی هم خوب خرج کنی هم ی کم پس انداز کنی پس انداز دلگرمی می ار ...

خونه رهن کردیم 2.3 سال دیگه خونه سازمانی بهمون میدن

شمایه کم زیاده روی میکنی .به نظرم 3/5واسه دونفرزیاده ومیشه ماهی 400-500تومنشو پس اندازکرد . نه کارمادرشوهرت درسته نه کارشما . شما بچه هاتون اینده نمیخوان ؟ خودتون پیرنمیشید؟ احتیاج به پس اندازندارین؟ یکم کمترخرج کن

خدایا هوای دلم را داشته باش...........
2706