2733
2739
عنوان

تغذیه در بارداری

98 بازدید | 14 پست

سلام دوستان من واقعا از بابت تغذیه گیج شدم نمیدونم چی بخورم چی نخورم 

مثلا بهم گفتن لوبیا و عسل و هویج و جیگر  ( خانوم ازمایشگاهی بهم گفت)  و  یا مثلا اناناس و انبه و پیاز و سیر گوجه و سیب زمینیو بادوم زمینیو  نخورم ( پس چی بخورم؟؟) و قره ( چون ترشی دوست دارم)و  ..... نخورم ک یا خوب نیست یا سقط میشه  الان چیا باید بخورم ؟ هرچی میخوام بخورم میترسم .....کندر چطور اخرش سه ماه اوله یا اخره ؟ ..

هرکی میدونه بگه واقعا گیجم تو خوردن ...ممنون 😊

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

جگر و قهوه و زعفرون و چیزای گیاهی نخور

اتفاقا اناناس برای بچه خیلی خوبه

گوجه هم شنیدم زیاده روی در خوردنش باعث نا هنجاری میشه

کندر هم ماه سوم اندازه ی یه عدس هر روز 

گاهی گمان نمیکنی ولی خوب میشود،گاهی نمیشود ک نمیشود ک نمیشود    گاهی بساط عشق خودش جور میشود،گاهی دگر تهیّه ب دستور میشود    گه جور میشود خودِ آن بی مقدمه،گه با دو صد مقدمه ناجور میشود   گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است،گاهی نگفته قرعه بنام تو میشود    گاهی گدایِ گدایی و بخت با تو یار نیست،گاهی تمام شهر گدایِ تو میشود   گاهی برای خنده دلم تنگ میشود،گاهی دلم تراشه ای از سنگ میشود   گاهی تمام آبیِ این آسمانِ ما،یکباره تیره گشته و بی رنگ میشود    گاهی نفس به تیزی شمشیر میشود،از هر چه زندگیست دلم سیر میشود    گاهی به خواب بود جوانیمان گذشت،گاهی چه زود فرصتمان دیر میشود    کاری ندارم کجایی،چه میکنی،بی عشق سر مکن که دلت پیر میشود                ♡قیصرامین پور♡

هرچیزی اگه به اندازه باشه ضرر نداره .من همه اینا که گفتی رو خوردم اما به انرازه

خداجونم کوچولوم روسالم بهم رسوندی ...😍😍کمکم کن جوری تربیتش کنم که خودت ازم راضی باشی خداجونم تک تک لحظات شیرین بارداری رو برای همه ی منتظرها از ته دلم آرزو میکنم ....❤❤خدایا دامن همه ی منتظرهاروبه زودی سبز کن ... الهی آمین .... 

بیخود کرده گفته والا

فقط آویشن پونه زعفران زرشک ب مقدار زیاد دارچین ب مقدار زیاد عسل حیگر آب هویج نخور بادام زمینی هم زیاد نخور 

کندر هم نخوری بهتره بعضیا میگن بیش فعال میکنه بچه رو

بقیه چیزارو هم درحد تعادل بخور

خدایاخودت حافظ نی نیم باش میدونی که چقدر تااینجاسختی کشیدم  پسرنازم برای لمس دستات لحظه شماری میکنم😍انشالله همه منتظرا بزودی دلشون شادشه🌹
2738

هرچی بخوری اشکال نداره فقط زیاده روی نکن.جگر ماهی یه دوتا قلیه بخوری اشکال نداره نخود لوبیا عدس خوبه بخور 

قره هم زیاد نخور چون فشارت میفته و میگن بچه سیاه و زشت میشه.

ولی کلا همه چیز میشه بخوری بجز زعفرون اونم رو برنج باشه کمه اشکال نداره بخوری 

آویشن دم نکن بخور کلا دم نوش نخوری بهتره

آناناسم در حد یه نخود بخور یوقت دلت خواست وگرنه نخوری بهتره 

پیاز و سیر و این چیزا چرتن بخور 

چرت گفته. همه چی خوردنش ازاده حتی زعفرون ولی به اندازه. افراط نکن. من همه چی میخورم دکترم گفت فقط جیگر نخور و هویج هم کم بخور. بعضیا بر اساس حرفای ادمای قدیمی میگن فلان چیزو نخور در صورتی که علم میگه خوردنش نه تنها ضرر نداره بلکه برا نینی هم مفیده

بهم گفت سقط می کنه

نه، من زیر نظر طب اسلامی ام، خوبه، صبح به صبح یک قاشق عسل تو یک لیوان آب، آجیل، سبزیجات، آب زیاد، گوشت، سویق گندم و جو، خرما سه تا در روز، لبنیات، میوه جات

اینا خوبه

برای سلامتی و تعجیل در ظهور صاحبمون...

جگر اصلا نخور. گوجه و بادام زمینی کم بخور بقیهش مشکل نداره

ادویه هم دارچین و اویشن و زعفران و گلاب و هل نخور

چیزای قاعده اور مث سیاهدانه و رازیانه هم نخور

میوه تا میتونی بخور و آجیل و خرما و به

2706