2733
2734

با سینه مرغ بپز گردن و بال چی داره اخه

الهام خانوومی هسدم😍قبلا تو سایت دوستای خیلی زیادی داشتم ک حالا که بعد ۳سال برگشتم اکثرا قطع دسترسی شدن🥺خوشحال میشم اگه تو تاپیکی منو دیدی و شناختی بهم بگی🥰💕

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

یکی ازبچه هاگفته

من یه روش راحت و خوشمزه دارمNew2 اول از همه بهتره بلغور جو داشته باشی اگر وقت داری اگر نه جو پرک شده!

بلغور و به ازای هر نفر سه قاشق تمیز میکنی و مثل حبوبات خیسش میکنی تا پف کنه!

من 3جور سوپ جو دارم یک با شیر، دو با سبزیجات بدون شیر یا رب، سه با سبزیجات با رب.

من همیشه بلغور جو استفاده میکنم چون ده برابر خوشمزه تر میشه پس این دستور با بلغوره

کلیتش اینه: اول مرغ رو میپزی با پیاز و ادویه بعد از پخت مرغها رو در میاری و جو رو میریزی تو آب مرغ اگر هم نمیخوای مرغ داشته باش جو رو میریزی تو اب بپزه فقط مراقب باش که چشمت بهش باشه در قابلمه هم باز باشه چون جو یهو سر میره وقتیم که پخت ممکنه ته بگیره هی باید همش بزنی!

وقتی جو پخت(حدود یک تا دوساعت بعد) بهش هویج خلال شده اضافه میکنم من هویج و رنده نمیکنم که سوپم و نارنجی کنه وقتی خلال ریز باشه متلاشی نمیشه و قشنگتره! بعد از پخت مرغهای آبپز شده رو ریش میکنم و میریزم توش و بعد جعفری و گشنیز خورد شده میریزم اندازشم سلیقه ایه!

این میشه یه سوپ ساده حالا اگر بخوام شیر داشته باشه برای اینکه شیر توش نبُره یا باید شیر و که میریزی تند تند هم بزنی که نبره و یا اگر حرفه ای نیستی و میترسی زیرش و خاموش کنی بزاری سرد یا و یکم که ولرم بود شیر و بریزی یا اینکه شیرت و گرم کنی و شیر گرم توی سوپ گرم بریزی و خوب هم بزنی اگر میخوای خیلی سوپش ویژه باشه میتونی خامه هم تو شیر حل کنی بهش اضافه کنی ولی اونطوری حتما از روش شیر سرد استفاده کنه چون ممکنه با گرم کردن شیر خامه ببره!

وقتی شیر میریزی میتونی توی سوپ بعد از مرحله جو فقط قارچ یا فقط هویج بریزی اینا همش سلیقه ایه!

اگر بخوام سوپم قرمز باشه رب و بجای شیر تو مرحله آخر میریزم که خوب دردسری نداره فقط دقت کن اگر سوپ با رب هست حتما هویج و سبزیش زیاد باشه که اینطوری خوشمزه تره!

بعضیا سوپ سفید دوست دارن بعضیا قرمز! من جفتش و دوست دارم و گاهی معمولی بدون اینا درست میکنیم!

یک راه حل بسیار ساده هم هست سوپ نیم ساعته با جو پرک!

تو این حالت بهتره یک بسته سوپ آماده جو بگیری و طبق دستورش با آب قاطی کنی بزاری بجوشه بعد هرچی دوست داری توش بریزی و آخر سر 5-6 دقیقه قبل اتمام کار جو پرک و بریزی و سو پ آمادست فقط جو پرک باید کمتر ریخته شه بخصوص اگر توی سوپ آمادست چون یهو سفت میشه!

کلا سوپ آماده لعاب داره و همیشه میشه بجای بیس کار ازش استفاده کرد

2738

من همه مواد باهم میریزم

قارچ و هویج و جوپرک وپیاز و مرغ حالا یا گردن یا کت ...

بعد میزارم‌باهم خ ب بپزه رب میزنم و ادویه جات رو حرارت کم تا جا بیفته

اگرم سوپ شیر بخوام همین مواد میزنم فقط هیچ ادویه ای نمیزنم وقتی خدب پختن سس بشامل درست میکنم میریزم توش میذارم جا بیفته عالی میشه

ببین سوپ شیر درست کن عالی میشه 

من دیروز درست کردم 

جو و هویج و سینه مرغ بزار بپزه 

بعد که پخت سس بشامل درست کن بهش اضافه کن 

بعدم خامه حل کن تو یه کاسه کوچیک با یه خورده مواد 

بعدش به سوپ بزن 

یه خوردم اویشن بزن

حالا وقتشه که بگم دعا کنید حالا که افتادم تو سیکل میکرو بعد ۱۳ سال بی بی چک مثبت ببینم 🤲❤

جوپرک ودرسته بریزید

پیازیدونه کوچک کافیه 

رب میزنم من 

هویچ رنده درشت میکنم 

قارچ هم میریزم 

نصف پیمانه کمتربرنج میریزم

اخرسر زرشک دویا سه ق ودوق هم جعفری خوردشده وخاموش میکنم 

فلفل سیاه هم خیلی خوشمزه اش میکنه 

پیازش زیاد باشه اصلا خوب نمیشه 

جمعه13دی 1398داغی که هرگزسردنمیشود
یکی ازبچه هاگفته من یه روش راحت و خوشمزه دارمNew2 اول از همه بهتره بلغور جو داشته باشی اگر وقت ...

مرسی عزیزم نکات خوبی گفتی

خوشبخت کسی است که به یکی ازین دوچیز دسترسی دارد؛ یا کتاب های خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند.ویکتور هوگو

من ی پیاز تفت میدم بعد مرغ میریزم فلفل سیاه و زردچوبه میزنم سیب زمینی نگینی و هویج نگینی یا رنده شده هم میریزم ی مقدار عدس اضافه میکنم همرو ی تفت میدم و روش اب میریزم میذارم بپزه 

ی مقدار نعنا خشک میریزم داخلش

وقتی پخت رشته سوپی میریزم و رب هم جدا تفت میدم بهش اضافه میکنم اجازه میدم رشته بپزه و لعاب بده😋😋

گاهی قارچ هم تفت میدم اضافه میکنم

گاهی گندم یا جو هم میریزم

سبزی سوپ نمیریزم همون نعناخشک

حتما امتحان کن

خداجون خودت نگهدار دخترنازم و پسرقشنگم باش❤️❤️
2706