2726
عنوان

عدسی خوشمزههههه

377 بازدید | 26 پست

بچه ها من هر عدسی دوس ندارم. کی عدسیش خیلیییی خوشمزه و لذیذ میشه؟ میشه لطفا رسپیش بزارین؟ ممنون😊

جهنم خالیست تمام شیاطین همینجا روی زمین اند!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

عدسی باید آروم و آهسته بپزه تا جا بیفته. من حتما پیاز داغ و زردچوبه توش میریزم و اندکی عصاره مرغ الیت و یا پودر پیاز. میتونین کمی بلغور گندم هم قاطیش کنین که لعاب بیشتری بده

عدس رو که خیس کردی و نفخش رو گرفتی با یه سیب زمینی متوسط میندازی تو زودپز آب هم به مقدار لازم .بعد پیاز رو خلالی کرده سرخ میکنی همراه با کمی زردجوبه .و رب گوجه به مقداری که دوست داری عدسی ترش و خوش رنگ بشه .تفت میدی .وقتی احساس کردی عدس و سیب زمینی کاملا پخته زود پز رو خاموش میکنی با ملاقه یا گوشت کوب سیب زمینی رو خوب له میکنی و اگه خواستی میتونی عدس رو هم له کنی .بعد پیازداغ و رب رو بهش اضافه میکنی میذاری ده دقیقه با هم بپزن .نمک هم به مقدار لازم بریز توش .خیلی خوشمزه میشه

دوستان قشنگم لطفا برای بچه دار شدن من اونم بچه سالم صالح زیبا خوش قدم خوش روزی خوش اخلاق خوشتیپ هرچندتا تونستی صلوات بفرستید و دعا کنید برام چهارسال و نیم دراقدام هستم ممنون
به اضافه یه پیاز داغ و زردچوبه منم همینه رسپیم

اره دیگه منم پیازداغ و اچار و زردچوبه قبلش میریزم تفت میدم بعد اینا همین عدس و گندم و بلغور میریزم یک‌تفت کوچیک‌بعدم اب میریزم یکم بعد زنجبیل یکمی دارچین (این دوتا چربی سوزه معمولا میریزم طعم غذا هم تغییر نمیده اصلا معلوم نیست چون‌من کم‌میربزم فقط  زنجبیل یک طعم تندی داره که ما دوست داریم 

دیگه‌نمک و‌فلفل و خیلی کم‌اویشن و زعفرون و‌ یک‌ادویه‌ هم هست مامانم درست میکنه اونم میریزم نمیدونم چیه :) )

پیاز و اب‌و‌زردچوبه و‌نگفتم چون معمولیه همه انجام‌میدن

من اگه الیت نباشه پیاز داغ میکنم بعد روش آرد هم چند قاشق می ریزم یکم تفت میدم و زردچوبه و فلفل سیاه هم می ریزم بعد با عدس دوباره مزارم بپزه اگه خواستی میتونی سیب زمینی کوچولو هم نگینی کوچولو کنی بریزی توش لعابم میندازه 

مشاور امور ملکی در کیش..🌴

من هم باسيب زميني درست ميكنم هم يكي ديگه كه بهش اش عدس ميگيم بادمجونونگيني خردميكنم پيازوسرخ ميكنم بادمجونم باهاش تفت ميدم يه قاشق اردم ميريزم تفت ميدم نمك وزردچوبه وفلفل نعناخشك پودرشده هم ميريزم باپودرسيربعد عدس خيس خورده روميريزم واب ميريزم ويكمم ابليموميذارم بپزه وقتي اهم پخت پيازداغ وسيروكشك ميريزم توش نوش جان ميكنيم

من شوهرم قبلا اصلا عدسى نميخورد اما الان عااااشق عدسى هاى منه🤗🤗🤗

هروقت مرغ ميپزم آب مرغو ميريزم تو ي ظرفى ميذارم تو فريزر-و براى پخت عدسى پياز و تفت ميدم و سير هم ميريزم توش تفت ميدم.عدسارو و آب مرغو ميريزم و زيرشو كم كم ميكنم تا يواش يواش بپزه.نمك و زردچوبهو فلفل سياه هم ك ميزنم.بعد از اينكه پخت يكم عدسارو با گوشت كوب ميكوبم و دوباره ميزارم تا خوب لعاب بده و جا بيفته.خيييييييلي خوشمزه ميشه تعريف از خود نباشه😁😁😁😁

خداجونم ٧ماه منتظرم گذاشت تا فندقمم مثل خودم ته تغاريش بشه 😍😍😍😍                           اسفندى که باشى میشى ته تغارى خدااااااااااااا😍😍😍
یک‌ادویه است که زابلی ها درست‌میکنن البته من زابلی نیستم  من معمولا برای لعاب بیشتر تو‌غذاهام ...

وااااای مثل من درستمیکنی منم ادویه آچارتوبیشترخورشتها وابگوشت عدسی ولوبیاچیتی و...میزنم نباشه دستم لنگه

بلغورگندم توآش عدسی وخوراک لوبیاچیتی میریزم

شوهرم اصالتش زابلی

من اززاهدان برام میارن

2706